Od stycznia roku 2023 koniec tarczy antyinflacyjnej, rozpocznie się zdwojony "armagedon cenowy" !

Kategorie: 

Źródło: internet

Od 1 stycznia roku 2023 rząd zniesie zerowy VAT na żywność, poinformował w poniedziałek wiceminister finansów Artur Soboń, odnosząc się do planowanych zmian w zakresie tarcz antyinflacyjnych. Dodał, że wkrótce zostanie zaproponowane rozwiązanie osłonowe dla odbiorców gazu. Malutka ochrona i tak biednego społeczeństwa stanie się przeszłością, zacznie się "Nowy Ład" skrajnie wysokich cen, czyli tzw. "Armagedon cenowy".

Musimy się spodziewać jeszcze droższego jedzenia, które już teraz jest dotkliwie wysokie, a nawet osiąga absurdalne pułapy. Przykładowo, nie dość że pieczywo jest całkowicie robione z surowców genetycznych, to jeszcze coraz droższe ! Co ciekawe w audycji z dnia 23 listopada 2022 pt. "KONIEC TARCZY ANTYINFLACYJNEJ! Ceny paliw i energii wystrzelą w górę?" znany i ceniony specjalista od rynku i finansów, Andrzej Sadowski z Centrum im. Adama Smitha, stwierdził coś szokującego, dosłownie: "Rząd PiS jest pro inflacyjny" !

Dodatkowo słyszymy z ust tego wybitnego znawcy zasad Unii Europejskiej, że większość państw nie słucha się nakazów z Brukseli i robi z cenami żywności co chce, nie patrząc się na euro biurokratów ! Niestety obecnie rządząca formacja wygląda i zachowuje się jak ciągle wystraszone dzieci, kiedy pani przedszkolanka krzyczy..., nie mogą zrozumieć że "pani przedszkolanka" to znana wszystkim "sadystka". Tak więc od pierwszego stycznia czeka nas kolejny etap zubażania społeczeństwa, a wszystko w imię cudownego "zielonego ładu" i wiecznego zadłużania się państwa.

W sieci jest pełno stron internetowych, które obliczająj ak mocno podrożało jedzenie od roku przykładowo 2015, okazuje się że żywność, podstawowe produkty, poszły w górę około 150-200%, to są są dane bardzo ostrożne, a musimy być świadomi, że to nie koniec "cenowego armagedonu" ! Specjaliści i znawcy tematu gospodarki mówią, że będzie już tylko gorzej... jeśli dalej będziemy się słuchali Brukseli, a nie robili tego co trzeba, po swojemu, po Polsku i dla Polaków !

Ocena: 

4
Średnio: 3.7 (3 votes)
Opublikował: inzynier magister
Portret użytkownika inzynier magister

Komentarze

Portret użytkownika Endymion

Ostatnio dowiedziałem się, po

Ostatnio dowiedziałem się, po co firmom ochroniarze kalecy z grupą inwalidzką, co to złodzieja nie złapią, nie obezwładnią, a często nawet nie zobaczą. Otóż jest to mymóg ubezpieczalni, bo gdy nie ma ochrony, wypłaty nie będzie.. Ubezpieczalnie to piramida finansowa, muszą więcej zbierać niż wydawać i zarobić na tym. Jak ci przypadkowo spadnie ukraińska antyrakieta na dom i pozabija połowę rodziny, to tego nie obejmuje ubezpieczenie, spowodujesz wypadek mając 0,21 promila we krwi, to nawet OC nie działa. Złamiesz rękę, ale to się naprawi i nie masz stałego uszczerbku na zdrowiu. Ale jak wszystko są dwie strony medalu, na przełomie wieków wyłudzanie szkód komunikacyjnych było intratnym biznesem. Najlepsze były amerykańskie wozy, bo najdrożej wyceniane, a ten sam połamany zderzak brał udział w 3 szkodach. Każda zarobek po kilka tysięcy złotych.. ale cudowne lata 90' skończyły się, gdy z gangstera okradającego TIRy stawałeś się Developerem, a żona poznana w burdelu prezesem klubu piłkarskiego.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Endymion

Insztalator, napisałeś

Insztalator, napisałeś ODKRYWCZY ARTYKUŁ! tylko dla siebie, bo siedząc zamknięty w klasztorze nigdy nie robiłeś zakupów, a wszystko miałeś podane pod nos. Trzeba czytać "wybitnych specjalistów", aby stwierdzić, że wszystko podrożało? Inflacja na jedzeniu przez 2 lata ostatnie to 50%, ale Ty jak inni odrealnieni widzą winę Putina i wojny, oraz złej UE, co to PiSowi zakazała dotować produkty spożywcze. Inflacja jest spowodowana wzmożoną podażą pieniądza, czyli jego dodrukiem i to jest powód!!! Utrzymywanie Ukraińców, katabasów i innych kościółków kosztuje! To wszysstko na kredyt, albo z dodruku. "robili tego co trzeba, po swojemu, po Polsku i dla Polaków"; po Polsku jest kosa w dłoń i rezać okupanta, a ty wtedy huśnij się na dzwonnicy, dobra rada, bo jak wk..ny NARÓD zacznie wyłapywać trolli, to nie będzie litości. Jesteś pasożydem na zdrowej tkance Narodu polskiego, chyba że odkupisz swoje winy, weźmiesz siekierę i będziesz rezać swoich przełożonych, purpuratów i innych katabasów, co to za "buk zapłać"jeżdżą najnowszymi autami i podwyżki cen energii i jedzenia ich nie dotyczą.. 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika dąb-rozwadowski

I po co ten atak, artykuł

I po co ten atak, artykuł musi mieć jakąś budowę i zrozumiałośc dla postronnych przypadkowych czytelników. Proponuję wszystkim spojrzeć na 2022 rok jak na przygotowanie do wyborów 2023, ceny prądu z limitem ustawionym na 2000kW na licznik ewidentnie nacelowany na jesienne wybory na zasadzie byleby do wyborów, patrząc na przeciętne zużycie w gospodarstwach domowych 2+2 limit zostanie osiągnięty późną jesienią więc potem problem następców a jak pis znowu wygra to znaczy że ludzie się na to godzą. teraz powrót podatków na żywność od stycznia, w zeszłym roku mały słoiczek korniszonków kupowałem po 3,49 w tym roku doszedł juz do 6,99 w niektórych sklepach, to tylko przykład bo bez tego można się obejść to tylko dla smaku ale z innymi produktami jest tak samo ale chcę zwrócić uwagę ,że jak wróci podatek to kwotowo będzie to znacznie więcej pieniędzy jak rok temu i będzie to kasa na 15 i 16-te emerytury. tej kasy i tak brakuje ale to będzie strzał na początku roku więc będzie można wydać na kampanie, emeryci dostaną kolejne extra wypłaty emerytury wiec zgodnie z przewidywaniami starego dziada polecą do urn wesprzeć "patriotów".  zwracam tu uwagę na wyraźne przekierowanie się prezesa w mowie do osób starszych, te wszystkie gadki typu pijane 25latki i wcześniejsze wymysły to są tematy które jak on uważa rozstrząsają w rozmowach stare babcie i dziadkowie, on chce im pokazać jak są ważni dla świata ze swoją wizją i jak się świetnie rozumieją. tak tak, mają rację i trzeba ratować PIS przed PO któremu wystarczy teraz wypomnieć w odpowiednim momencie akcję "zabierz babci dowód". i obalcie twierdzenie że rządy PIS to ewidentnie głupota POkemonów.

człowiek ma niby wolną wolę, ale niech tylko dupa zechce srać a w związku z tym lepiej być tak mądrym że aż głupim czy tak głupim że aż mądrym ?

Portret użytkownika Endymion

Dałem plusa, ale: "obalcie

Dałem plusa, ale: "obalcie twierdzenie że rządy PIS to ewidentnie głupota POkemonów" z chęcią obalę. Tą jest dualizm polityczny, dwie strony tego samego medalu, uny są dogadani jak aktorzy w teatrze co do podziału ról. Z mównicy sejmowej kłócą się wyzywają, a potem piją razem drogie alkohole za nasze pieniądze. DIVIDE ET IMPERA, wiecznie żywe, śmierć Leppera była na rękę jednym i drugim, bo idą razem pod rękę. 

Emeryci wymierają, elektorat Kaczki idzie do grobu wraz z jego przejściem na emeryturę. Powrót Tuska na białym koniu jest możliwy, ale jako prezydenta, bo dogadają się z lewicą; nasz prezydent, wasz rząd. PiS po odejściu Kaczyńskiego na emeryturę rozpadnie się na kanapowe ugrupowania, gdzie Ziobro będzie chciał dowodzić, a Kuchciński, Graś i inni będą chcieli być drugim Kaczyńskim. Widząc tą tęczową młodzież, uważm, że lewactwo przejmie władzę w koalicji z PO, w sejmie dogadają się, a Tusk Jewropejczyk z kontaktami i obyty we świecie, trzy języki plus kaszubski, PiS jak i Lewica ma zbyt krótką ławeczkę, aby wystawić kogoś tego pokroju. Nie lubię tej ryżej ku..wy, ale takie są fakty obiektywne.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika dąb-rozwadowski

tak masz rację ale tylko

tak masz rację ale tylko garstka pisowców i pokemonów wie o co gra a reszta gdyby myślała zmieniłaby to ale nikt tego nie zmienia i nie zmieni bo łatwiej dostosować się, stąd gupota jednych i drugich pozwala garstkom robić z nimi co chcą, przeraża postępująca prywatyzacja polityki tak jawnie i hukiem robiona.

człowiek ma niby wolną wolę, ale niech tylko dupa zechce srać a w związku z tym lepiej być tak mądrym że aż głupim czy tak głupim że aż mądrym ?

Portret użytkownika mateusz

Piszecie o podwyżkach a

Piszecie o podwyżkach a dlaczego ani słowa że to narzuca Unia Europejska ze to nam zgotowała UNIA a na czele Niemcy i Francja w zmowie z Rosją. To pewne tutaj cenzura tego nie przepuści, Po prostu jesteśmy w Komunie.

Portret użytkownika OjciecDyrektor

Leżymy na łopatkach, za

Leżymy na łopatkach, za chwilę zaczną nas podduszać. Mozna mieć tylko nadzieję, że będzie dobrze gdy to wszystko minie. Bo to co czeka nas w najbliżyszch latach, to jest po prostu armagedon. Nie ma co przebierać w słowach. Jesteśmy świadkami końca świata jaki znamy. Zresztą mówił to w 2020 roku zakłamany Mateusz- rzeczywistość po pandemii nie będzie już taka jak przed. Gdy jeszcze wspomnimy magiczne słowa o misce ryżu, to dobrze nie będzie.

Jak będzie przymusz, to chcę zastrzyk w pośladek. Zawsze będę szczerze odpowiadał, że mam szczepionkę w dupie.

Portret użytkownika Endymion

"będzie dobrze gdy to

"będzie dobrze gdy to wszystko minie"; NIC NIE MINIE! zaczipowanym biorobotem, niewolnikiem systemu, który nic nie osiada! Minie tylko nasze obecne życie. Jak zawsze bohaterowie zginą na barykadach WOLNOŚCI, a konformiści poddadzą się NWO. Ludzie jak Ty nie potrafią zrozumieć, że WOLNOŚĆ nie kosztuje 1g krwi.. Gdy systemowi postawią się miliony, to system padnie, a policmajstry będą klękając prosić o wybaczenie, albo przyłączą się. szczypawka była testem, jak bardzą rządy mogą wprowadzić totalitaryzm. " system polityczny, w którym jednostka jest całkowicie podporządkowana państwu, przeciwstawia jednostkę państwu i charakteryzuje się ekstremalną ingerencją w życie publiczne i prywatne[2]. Państwo kontroluje wszystkie dziedziny życia społecznego, dążąc do całkowitego podporządkowania sobie obywateli. Jednostka, stanowiąca niejako własność państwa, zostaje pozbawiona swobody, myśli i wolności wyboru." a dodajmy do tego: "

Art. 256. § 1. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa ... (wykropkowane przywileje dla żydów przemycone w ustawie, ale mnie interesuje propagowanie totalitaryzmu i faszyzmu)

podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Faszyzm ma podobnie ciekawą definicję, dla mnie to korporacjonizm obecny.

Poczytajcie i przeanalizujcie, moim zdaniem mamy faszystowski totalitaryzm w pełnej krasie, biorąc pod uwagę, że amy XXIw. i systemy polityczno ekonomiczne ewoluują i stają się POTWORKIEM NWO! ku przemyśleniu.. a i tak dla wielu już za późno Sad

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika OjciecDyrektor

Właśnie, "gdy systemowi

Właśnie, "gdy systemowi sprzeciwią się miliony..."

Te miliony to ja, ty i inni. NWO'wcy z PIS ozegrali nas tak, że nie potrafimy się zjednoczyć. Zwróć uwagę, że nie ma na wyższych szczeblach WODZA, za którym te miliony pójdą. Zwróć uwagę, że oni mają pod kontrolą całą opozycję w parlamencie i ani lewica, ani PO nie próbuje nawet wzywać do protestów. Chyba nie trzeba tłumaczyć co je$t powodem. Konfederacja stara się zachować pozory walki, ale to tylko pozory.

Żeby miliony wyszły na ulicę musi być ktoś, za kim te miliony pójdą, zaufają mu i z pełnym zaangażowaniem pójdą "na wojnę z systemem".

Tylko w momencie, gdy taki ktoś się pojawi, to w zarodku znajdą na niego paragraf a i media wynajdą, że spał u sąsiadki z jej córką pod nieobecność swojej żony ....

To rozgrywanie nas nie zaczęło się w 2020 roku, ono trwa już od wielu lat. Zostaliśmy oswojeni z sytuacją, w której jesteśmy a oni nam dają fałszywe poczucie, że o nas dbają- dodatki do węgla, wnioski na tańszy prąd, wnioski do wniosków o wniosek na wniosek na dopłatę do przedpłaty związany z nadpłatą ... Ludzie są uśpieni, bo nadal dostają od państwa. I ślepo wierzą, że to im pomaga a nie wiedzą, że pętla na szyi się bardzo szybko zaciska a taboret, na którym stoją się gibie.

Więc wskaż mi osobę, która nas poprowadzi i wyjdzie z nami walczyć na ulicach, a będzę pierwszy, który stanie do walki.

Jak będzie przymusz, to chcę zastrzyk w pośladek. Zawsze będę szczerze odpowiadał, że mam szczepionkę w dupie.

Portret użytkownika Endymion

"Te miliony to ja, ty i inni.

"Te miliony to ja, ty i inni.", niestety NAS jest mniej niż utrwalaczy systemu: urzędnicy wszelakiego szczebla, związkowcy, katabasy, a do tego dorzucili 8mln ukrów, jesteśmy mniejszością, która ma zapierd.lać na większość, bo to takie prawa dymokracji. 

Ja nie jestem w stanie porozmawiać z milionami, a jak zdobędę rzeszę pretorian, to w Telavizji, tak jak mówisz; nie jestem idealny, sypiałem z wieloma, a w podstawówce lizaka ukradłem w sklepiku szkolnym. Gdybym miał poparcie ludzi, to i tak łżemedia pokażą mnie jako rozpustnika i złodzieja, dodadzą do tego wiele innych rzeczy, prawdziwych i nieprawdziwych, aby skompromitować w oczach wyborców. Jak przekonam ludzi, że złe uczynki były, ale to nie istotne, to wystawią mi Popka, Chalidowa i Pudziana, którzy są medialni.

Ten system jest domknięty i nie widzę wyjścia z niego. Ulica? Kiedyś myślałem o tym, a potem dibowie osiedlowi, którzy okradali małolatów z tektem "śmierć konfidentom", albo "zaganiają tylko kur..wy", potem na policji płakali i wszystkich sprzedawali błagając o małego świadka koronnego. Jeszcze na ulicy istnieje OMERTA,  tam szybciej znajdę chłopaków, którzy w razie czego wjadą po ryż i makaron do Lidla ze mną niż tutaj na tym portalu. Dowodzić mogę, ale niczym Spartakus; gladiatorami, a nie bandą niewolników..

Ja z moim psem mogę stanąć na czele, nie boję się, nie mam nic do stracenia.. nie jestem jak inni, co to z bunkra wydają rozkazy.. niestety bohaterowie giną pierwsi, ale Valhalla czeka.. taki moj los będzie..

Tylko pytanie, z kim chcesz walczyć? Naprzeciw nam wypuszczą naszych sąsiadów, którzy są policjantami, czy żołnierzami. Co oni nam zawinili, oprócz tego, że wykonują rozkazy z spłątę kredytu na mieszkanie? Mój ojciec był w szkole oficerskiej w Dęblinie, jak podczas stanu wojennego wysłąno go jako kadeta do Wrocławia na wspólne patrole z ZOMO, młody chłopak miał wyjeba.e, ale rozkaz to rozkaz. Wtedy Solidarność chciała zamknąć węzeł cieplny dla miasta i zamrozić ludzi w domach. Bronili tego biernie, ale jak z bloku poleciała płyta chodnikowa i rozbrygała muzg koledze w szeregu, to nie było litości i pałowali wszystkich. TO WSZYSTKO JEST POJE..NE :( 

https://www.youtube.com/watch?v=w3w-3iRoy58

https://www.tekstowo.pl/piosenka,dog_eat_dog,who_s_the_king.html

ZDRAWIAM

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Nomen - Omen

Czy będą pieniądze za

Czy będą pieniądze za "nicnierobienie"... W Niemczech... (?)

"Prasa o zasiłku obywatelskim: To dobry kompromis" - (Autorka artykułu z dnia 23-11-2022 - Magdalena Gwóźdź-Pallokat - DW)

https://m.dw.com/pl/prasa-o-zasi%C5%82ku-obywatelskim-to-dobry-kompromis/a-63853280

Koalicja i chadecja porozumiały się w sprawie zasiłku obywatelskiego dla bezrobotnych. Dzienniki chwalą ten krok i podkreślają, że to właściwe, iż nie otrzymuje się pieniędzy za nicnierobienie.
„Mitteldeutsche Zeitung” pisze w środę (23.11.2022), że choć zasiłek obywatelski ma „dobry fundament", to w praktyce pozostanie trudność. Urzędy pracy, jak zauważa dziennik z Halle, są już teraz przeciążone, bo wielu pośredników pracy ma zbyt wielu bezrobotnych „w swojej teczce”. Do tego wszyscy uchodźcy z Ukrainy (oprócz tych, którzy pracują – przyp.red.) są obecnie objęci zasiłkiem Hartz IV, a od stycznia będą zasiłkiem obywatelskim. Gazeta zakłada, że wraz z zasiłkiem mieszkaniowym, urzędy pracy stanęły przed nowymi wyzwaniami. „Grozi przeciążenie urzędów pracy” – podsumowuje dziennik.

Jak pisze „Neue Presse” opozycja wywarła presję i teraz osiągnęła poprawki. Dziennik z Coburga uważa, że dobrze się stało. „Większość Niemców solidaryzuje się ze słabszymi. Szczególnie z tymi, którzy trwale zachorowali lub są w potrzebie z powodu innych nieszczęśliwych zrządzeń losu. „Ale z drugiej strony, ci którzy finansują państwo opiekuńcze, oczekują, by każdy przyszły adresat zasiłku obywatelskiego, który jest zdolny do pracy, zrobił wszystko, by znów zawodowo stanąć na nogach”.

„Heilbronner Stimme” pisze: „No i można!” i przypomina, że koalicja i chadecja zawarły kompromis, jeszcze zanim w środę (23.11.22) miała obradować komisja mediacyjna. W opinii gazety osiągnięto dobry kompromis, bo pod presją CDU/CSU udało się wyeliminować największe słabości tej reformy społecznej. „Sześciomiesięczny okres zaufania, który założyła koalicja SPD, FDP, Zieloni i który nie przewidywał w tym okresie większych sankcji dla osób pobierających zasiłek obywatelski, jest sprzeczny z obowiązkiem współdziałania, który powinien być nałożony na każdego bezrobotnego w państwie opiekuńczym”. Gazeta podkreśla, że to wcale nie oznacza, że osoby, których sprawa dotyczy, mają przyjmować każdą pracę. „Pomysł koalicji, bu postawić na kwalifikacje i długofalową perspektywę na rynku pracy pozostaje właściwy”.

Zadowolenie zawartym kompromisem wyraża również „Reutlinger General-Anzeiger”. „W przypadku długotrwale bezrobotnych nacisk położony jest na ich szkolenie i na znalezienie dla nich odpowiedniej pracy. Ci, którzy nie będą współpracować, nadal muszą liczyć się z sankcjami”. Zdaniem dziennika nie jest to ani oczernianie kogoś, ani też „stawianie słabszych społecznie osób w stan oskarżenia”. Gazeta podkreśla, że jest to sprawiedliwe i właściwe, że nie otrzymuje się pieniędzy od państwa za nicnierobienie. „Kto chce walczyć z ubóstwem, musi robić wszystko, by wiele osób miało pracę i by opłacało się pracować”.

„Allgemeine Zeitung” z Moguncji uważa, że w boju o zasiłek obywatelski, chadecja mogła „podbić cenę”,  bo wiedziała, że zwłaszcza SPD nie może sobie pozwolić na to, by reforma upadła. „Socjaldemokratom chodziło o to, by wreszcie pożegnać Hartz IV jako symbol chłodnej i bezdusznej polityki społecznej”.

Jeśli Chcesz skomentować ten artykuł - Zrób to na "DW Polski" na Facebooku: 

https://m.facebook.com/dw.polski

Portret użytkownika Endymion

"Czy przyjmowanie kolejnych

"Czy przyjmowanie kolejnych (dobrowolnych) szczepionek antywirusowych stanie się warunkiem otrzymywania jakiegokolwiek zasiłku lub innej formy "systemowej" pomocy" PRZECIEŻ TO OCZYWISTE! tylko dobry posłuszny niewolnik dostanie miskę ryżu..

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika PytongWielki

Nie wiadomo czy to prawda bo

Nie wiadomo czy to prawda bo wy tu na tej stronce same głupoty zmyślone i fakenewsy wypisujecie i clickbaity więc ja raczej nie werzę w to co wy tu wypisujecie. Ta stronka ZNZ upadła już dawno na dno, wchodzę tu by się tylko pośmiać z tych waszych zmyślonych głupot i wypocin.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj