Associated Press zwolniła dziennikarza, który poinformował, że rosyjski pocisk spadł na Polskę

Kategorie: 

Źródło: tg

Associated Press zwolniła dziennikarza Jamesa Laportę za podanie nieprawdziwych informacji o katastrofie rakiety w Polsce. O zwolnieniu dziennikarza informuje The Washington Post, powołując się na źródła w redakcji AP.

 

„Według wysokiego rangą urzędnika wywiadu USA rosyjskie pociski przekroczyły granicę Polski, kraju członkowskiego NATO, zabijając dwie osoby” – powiedział Laporta w oświadczeniu.

 

Według The Washington Post LaPorta została zwolniona po tym, jak śledztwo wykazało, że dziennikarz, otrzymawszy informacje od anonimowego źródła w amerykańskim wywiadzie, przekonał redaktorów do opublikowania materiału bez drugiego niezależnego źródła, powołując się na fakt, że publikacja wiadomości była rzekomo zatwierdzony przez starszego redaktora.

 

Associated Press odmówiła komentarza w sprawie incydentu. Rzeczniczka agencji Lauren Easton powiedziała tylko, że AP bardzo poważnie podchodzi do prawdziwości publikowanych informacji, a redakcja ma bardzo surowe standardy. „Kiedy te standardy są łamane, musimy podjąć niezbędne kroki w celu ochrony wiarygodności wiadomości” – dodała.

 

Rakieta spadła na terytorium Polski 15 listopada, podczas masowego uderzenia wojsk rosyjskich na Ukrainę. Początkowo zakładano, że rakieta została wystrzelona przez Rosję, ale wkrótce kraje zachodnie doszły do wniosku, że najprawdopodobniej jest to ukraiński pocisk obrony powietrznej. Ukraina twierdzi, że rakieta była rosyjska.

 

Państwa zachodnie uważają jednak, że ostatecznie odpowiedzialność za upadek rakiety ponosi Rosja, bo to ona wywołała wojnę na Ukrainie. Sekretarz prasowy prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow powiedział, że jeśli "przewiniesz", to "podstawową przyczyną wszystkiego" będą Stany Zjednoczone i NATO.

 

Według Jurija Ignata, przedstawiciela Sił Powietrznych Sił Zbrojnych Ukrainy, 15 listopada rosyjskie wojsko wystrzeliło na Ukrainę około 100 pocisków Kh-101 i Kh-555. Według prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego Rosja wystrzeliła 85 pocisków. Minister energetyki Ukrainy German Gałuszczenko powiedział, że był to najbardziej zmasowany atak na instalacje energetyczne kraju od początku wojny.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Nomen - Omen

Czy będą pieniądze za

Czy będą pieniądze za "nicnierobienie"... W Niemczech... (?)

"Prasa o zasiłku obywatelskim: To dobry kompromis" - (Autorka artykułu z dnia 23-11-2022 - Magdalena Gwóźdź-Pallokat - DW)

https://m.dw.com/pl/prasa-o-zasi%C5%82ku-obywatelskim-to-dobry-kompromis/a-63853280

Koalicja i chadecja porozumiały się w sprawie zasiłku obywatelskiego dla bezrobotnych. Dzienniki chwalą ten krok i podkreślają, że to właściwe, iż nie otrzymuje się pieniędzy za nicnierobienie.
„Mitteldeutsche Zeitung” pisze w środę (23.11.2022), że choć zasiłek obywatelski ma „dobry fundament", to w praktyce pozostanie trudność. Urzędy pracy, jak zauważa dziennik z Halle, są już teraz przeciążone, bo wielu pośredników pracy ma zbyt wielu bezrobotnych „w swojej teczce”. Do tego wszyscy uchodźcy z Ukrainy (oprócz tych, którzy pracują – przyp.red.) są obecnie objęci zasiłkiem Hartz IV, a od stycznia będą zasiłkiem obywatelskim. Gazeta zakłada, że wraz z zasiłkiem mieszkaniowym, urzędy pracy stanęły przed nowymi wyzwaniami. „Grozi przeciążenie urzędów pracy” – podsumowuje dziennik.

Jak pisze „Neue Presse” opozycja wywarła presję i teraz osiągnęła poprawki. Dziennik z Coburga uważa, że dobrze się stało. „Większość Niemców solidaryzuje się ze słabszymi. Szczególnie z tymi, którzy trwale zachorowali lub są w potrzebie z powodu innych nieszczęśliwych zrządzeń losu. „Ale z drugiej strony, ci którzy finansują państwo opiekuńcze, oczekują, by każdy przyszły adresat zasiłku obywatelskiego, który jest zdolny do pracy, zrobił wszystko, by znów zawodowo stanąć na nogach”.

„Heilbronner Stimme” pisze: „No i można!” i przypomina, że koalicja i chadecja zawarły kompromis, jeszcze zanim w środę (23.11.22) miała obradować komisja mediacyjna. W opinii gazety osiągnięto dobry kompromis, bo pod presją CDU/CSU udało się wyeliminować największe słabości tej reformy społecznej. „Sześciomiesięczny okres zaufania, który założyła koalicja SPD, FDP, Zieloni i który nie przewidywał w tym okresie większych sankcji dla osób pobierających zasiłek obywatelski, jest sprzeczny z obowiązkiem współdziałania, który powinien być nałożony na każdego bezrobotnego w państwie opiekuńczym”. Gazeta podkreśla, że to wcale nie oznacza, że osoby, których sprawa dotyczy, mają przyjmować każdą pracę. „Pomysł koalicji, bu postawić na kwalifikacje i długofalową perspektywę na rynku pracy pozostaje właściwy”.

Zadowolenie zawartym kompromisem wyraża również „Reutlinger General-Anzeiger”. „W przypadku długotrwale bezrobotnych nacisk położony jest na ich szkolenie i na znalezienie dla nich odpowiedniej pracy. Ci, którzy nie będą współpracować, nadal muszą liczyć się z sankcjami”. Zdaniem dziennika nie jest to ani oczernianie kogoś, ani też „stawianie słabszych społecznie osób w stan oskarżenia”. Gazeta podkreśla, że jest to sprawiedliwe i właściwe, że nie otrzymuje się pieniędzy od państwa za nicnierobienie. „Kto chce walczyć z ubóstwem, musi robić wszystko, by wiele osób miało pracę i by opłacało się pracować”.

„Allgemeine Zeitung” z Moguncji uważa, że w boju o zasiłek obywatelski, chadecja mogła „podbić cenę”,  bo wiedziała, że zwłaszcza SPD nie może sobie pozwolić na to, by reforma upadła. „Socjaldemokratom chodziło o to, by wreszcie pożegnać Hartz IV jako symbol chłodnej i bezdusznej polityki społecznej”.

Jeśli Chcesz skomentować ten artykuł - Zrób to na "DW Polski" na Facebooku: 

https://m.facebook.com/dw.polski

===

Portret użytkownika spokoluz

Jedną , jedyną prawdą jest to

Jedną , jedyną prawdą jest to , że to była rakieta produkcji radzieckiej bo z lat 70tych i to "aż"  tyle łączy to wydarzenie z ruskimi. Sprzęt sprzętem ale żeby używać  najbardziej prymitywnego sprzętu to trzeba to umić a nie tylko wydawać się , że umim. A tak poza tym to nadal uważam , że gdyby była to rakieta s-300 z najmniejszą głowicą 133 kg to dołek bylby większy , przyczepa miałaby postrzępione opony i dziury w podłodze i bokach a traktor również musiałby mieć uszkodzone opony i brak kabiny a nie wywalone szybki i urwany prawy błotnik mocowany na kilku śrubkach .

Żeby taka rakieta mogła uszkodzić lub zniszczyć inną rakietę , która leci z prędkościa  600 km/h lub więcej to musi być użyta duża siła wybuchu wytwarzająca bardzo silną falę uderzeniową , która przy okazji niesie ze sobą odłamki mające za zadanie spowodować uszkodzenia mechaniczne celu - rakiety czy samolotu.  

Czy incydent odniósł porządany skutek ? Tak , ale tylko w stosunku do wierzących w kurwimendia i uważających to źródło informacji za substytut własnego mózgu - kolokwialnie pisząc oni mają w łbach tylko myśli z kurwizji załadowane przez pokazywacz obrazków z odpowiednio ukierunkowanym myślołajnem przez dołączony do obrazków komentarz słowny.

słowian dobrej woli jest więcej -słowiański wiec , słowiański zew , słowiański duch , słowiańska krew !

Portret użytkownika Endymion

To już przecież było! Jedni

To już przecież było! Jedni kupili wersję "ląduj dziadu", a drudzy wybuch, który nie uszkodził opon samolotu.. schemat przetestowany! DIVIDE ET IMPERA,  podają dwie kłamliwe wersje, a motłoch kłuci się się jak o Smoleńsk, czy to zamach, czy wypadek; a FYM-a uciszono, a jego i zespołu blogerów analiza zdarzenia zrobiona pro poublico bono, a nie jak opłaceni prokurwatorzy i komisja maciory z drugiej strony. Tam była MASKIRÓWKA, tak jak śmierć Kluczyka.. przedstawienie dla gawiedzi! a potem przy stole wigilijnym ojciez z synem kłócą się, czy komisja Millera, czy Macierewicza ma rację, a tam było zupełnie inaczej!!!

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Grzegorz

Jasnowidz Nazar twierdzi, że

Jasnowidz Nazar twierdzi, że to był Rosyjski pocisk i że wszystko zostało zamiecione pod dywan (zwalone na Ukrainę) by nie doszło do 3WS. Naciskały na to USA ale i Rosja. Twierdzi On, ze wszystko wyjdzie na jaw i tak za pół roku a będzie to tłumaczone wyższą koniecznością. Osobiście tez mi się tak wydaje bo po wystrzeleniu ponad 100 Rakiet z Rosji jakaś mogła być skierowana na Polskę. Co ciekawe przewiduje on identyczną sytuację w Lublinie ale tam dojdzie do wielu ofiar w centrum handlowym..

Portret użytkownika Endymion

Idź na miasto i zapytaj!

Idź na miasto i zapytaj! Rozmawiaj z ludźmi! Podejdź do Ukrainca i zapytaj. Kto pyta nie błądzi, ja z wieloma rozawiałem i mam inną narrację w temacie. Kto to jest UKR? Poniżać i szufladkować potrafisz tylko! Tam są tak samo dobrzy i zjeba..ni ludzie jak tu w Polsce. Polak biznesman nie płacący ludziiom pensji, zatrudniający na czarno jest w czym lepszy o Ukrainki pracującej uczciwie po 10h dziennie w magazynie , czy sprzątając market? KTO???

https://www.youtube.com/watch?v=9c7HVMDp43s

Nie jestem Ukrofilem, ale będę tępił wszelkie oznaki wywyższania się! Czy jestem we fraku, czy w dresie ludzie mnie różnie postrzegają, a to jestem JA ciągle taki sam! Koloega wział Mustanga z wypożyczalni i w knajpie siedział przy barze bawiąc się kluczykiem od auta, zaraz same suki przychodziły, a on jest kierowcą śmieciarki, którego było stać na Mustanga i dobry hotel na noc..

"Każdy ponad każdym" 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika drako_tr

Endymion  przecież @Papciu

Endymion  przecież @Papciu wcale się nie wywyższa, Ukraińcy ZABILI 2 Polaków, nie wiem, czy to oni wystrzelili rakiety, czy ktoś je wystrzelił w ich imieniu, wina jednak spadła na nich.

Czy gdyby Ukraińcy zabili kogoś z Twojej rodziny...to też byś doszukiwał się w nich szlachetności? i rozgrzeszył z zabójstwa, bo jakaś Ukrainka uczciwie pracuje 10 godzin dziennie?

Strony

Skomentuj