Na Oceanie Spokojnym pojawiła się nowa wyspa

Kategorie: 

Źródło: NASA

 

Na obszarze o wysokiej podwodnej aktywności wulkanicznej na Oceanie Spokojnym pojawiła się nowa wyspa. 

 

 

Ta rodząca się masa lądowa wyłoniła się z grzbietu dna morskiego, który zawiera największą liczbę podwodnych wulkanów na świecie. Znana jako Home Reef Seamount, ta podwodna góra rozciąga się między Nową Zelandią a Tongą.

 

Na początku tego miesiąca jeden z tych wulkanów ożył i zaczął wybuchać, wypełniając się lawą, która wlała się do otaczającego oceanu i wysłała w powietrze ogromne pióropusze dymu popiołu. Jedenaście godzin później, pośród migotliwego ciepła umierającej erupcji, pojawiła się zupełnie nowa wyspa. 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Sylwia Skopek

Po wielogodzinnej konsultacji

Po wielogodzinnej konsultacji z profesorem emel czyli autorytetem naukowym, otóż pan profesor dokonał poważnej analizy naukowej tego zjawiska, z wszelkich obliczeń zaawansowanej matematyki liczb urojonych wynika jednoznacznie  że wyspy nie pływają i nie mogą się znienadzka pojawiać. Wyniki badań zostaną opublikowane w naukowym piśmie "the science fiction".

Skomentuj