215 wielorybów zginęło w okolicy Nowej Zelandii. To już trzecie masowe wyrzucenie na brzeg w ciągu 3 tygodni

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Doszło do kolejnego już masowego samobójstwa waleni. Grupa 215 grindwali zginęła na odległej wyspie w Nowej Zelandii.

 

 

Wiele wielorybów było już martwych, gdy znaleziono je w północno-zachodnim rogu wyspy Chatham, około 840 kilometrów na wschód od kontynentalnej Nowej Zelandii, poinformowała organizacja charytatywna Project Jonah.

 

Wyspy Chatham są wymagającym miejscem do sprzątania, znanym z wielkich białych rekinów, odległych plaż i populacji liczącej mniej niż 800 osób. Przedstawiciele Projektu Jonah stwierdzili, że te czynniki oznaczały, że ocalałe wieloryby musiały zostać poddane eutanazji.

 

Chociaż zawsze istnieje nadzieja, że ocalałe wieloryby zostaną zwrócone do oceanu, w tym przypadku nie było to możliwe. Na Wyspach Chatham przypadki wyrzucenia wielorybów na brzeg nie są rzadkie, a największe odnotowano w 1918 r., kiedy w wyniku jednego zdarzenia zginęło ponad 1000 zwierząt.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj