Kto wysadził NordStream?

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Atak na rurociągi Nord Stream jest już faktem. Nie do końca jasne jest jeszcze tylko kto to zrobił. Bez względu na to, może to wywołać w  Europie wielkie zalamanie gospodarcze. Kto najwięcej zyskał na zniszczeniu Nord Stream?

CIA miała ostrzec Niemcy przed planowanymi atakami na gazociągi - jak podaje Der Spiegel.

Od razu zwrócono też uwagę, że jeszcze w lutym, przed wojną, ziszczenie Nord Stream sugerował prezydent USA, Joe Biden. Być może na skutek tych deklaracji były polski minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski podziękował USA! Wywołał tym samym międzynarodowy skandal. Wiele śladów prowadzi zatem do USA jako sprawcy ataku na Nord Stream. Warto też zaznaczyć, że od kilku dni po Bałtyku pływał amerykański helikopterowiec USS Kearsarge. Co więcej, wczoraj pływał w pobliżu miejsca wybuchu.

 

Oczywiście na drugim biegunie podejrzanych jest Rosja. Celem miałoby być ostateczne załamanie Europy, które jest już na horyzoncie. Bez wątpienia Rosja mogła dokonać tego sabotażu, ale trudno zrozumieć po co miała by to robi gdy wystarczyło dalej grać w grę z turbinką, której przez sankcje akurat brakuje. Teraz gdy gazociąg jest zniszczony Rosja straciła możliwość nacisku na Niemcy i pozostała z rurociągami prowadzącymi przez Ukrainę. Tak - Ukraina wciąż otrzymuje od Rosji gaz, a właściwie pobiera go sobie nie płacąc. Zatem ewentualne zasilenie UE w ruski gaz zależy od Ukrainy gdzie aktualnie trwa wojna. Nie trzeba chyba dodawać, że to nie jest dobra sytuacja zarówno dla Rosjan, którzy mają ograniczone możliwości prowadzenia sprzedaży swoich paliw, ale przede wszystkim dla Europejczyków, bo ceny gazu z pewnością eksplodują. Może się okazać, że drogi gaz przypłynie do nas tankowcami z USA.

 

Co ciekawe do uszkodzenia gazociągów Nord Stream doszło poza wodami terytorialnymi Danii i Szwecji. Nie da się zatem uznać tego za atak na terytorium państw NATO i UE. Zniszczenie rurociągu to poważne uderzenie w Niemcy i UE, również w Polskę, która liczyła na kupno ruskiego gazu za pośrednictwem Niemców. Teraz już wiadomo, że go nie będzie w najbliższym czasie, a na dodatek Niemcy ograniczą możliwość wypełnienia gazem dopiero co oddanego rurociągu Baltic Pipe, który ma uniezależnić Polskę od rosyjskiego gazu. Teraz można być pewnym, że gazu tego nie wystarczy dla nas i będzie bardzo drogi z powodu rosnącego popytu z Niemiec.


Odcięcie Nord Streamów ma też dobre strony. To będzie raczej koniec niemieckiej polityki klimatycznej, zorientowanej na paliwo przejściowe jakim miał być ruski gaz z tych właśnie zniszczonych rurociągów. Plany Niemczech jako gazowym hubie dla szantażowanych dwutlenkiem węgla państw unijnych właśnie się skończyły.

Odpowiedź na ten atak może być ciekawa, a widmo wojny jest bliskie jak nigdy dotąd, I to chyba juz tylko kwestia niedługiego czasu.

Ocena: 

4
Średnio: 3.7 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika spokoluz

Znów wkleiłeś faszystowsko

Znów wkleiłeś faszystowsko-nazistowski cytat o bezbożnikach - super tolerancyjny koleś z ciebie. Czy ja jako bezbożny jestem z założenia złym człowiekiem wg. ciebie i tej nazistowskiej ksiunszki ? Co ja zrobiłem takiego , że będę sądzony przez ciebie i twojego jechofę ? Aaaaa - wiem , wpadłem na to - nie jestem twoim niewolnikiem i nie możesz ze mnie nic zdierać w imię jechofca. AAA to cię boli , brak dodatkowej kasiory i jeszcze tłumacze jak się nie wpier..ić w worek bez dna , który tylko kasiorę wysysa jak czarna dziura.

Judy 1: 14  O nich też prorokował siódmy w linii od Adama, Henoch,+ gdy powiedział: „Oto przyszedł Jehowa ze swymi świętymi miriadami,+ 15  aby nad wszystkimi dokonać sądu+ i aby wszystkim bezbożnym udowodnić winę w związku ze wszystkimi ich bezbożnymi uczynkami, które bezbożnie popełnili, oraz w związku ze wszystkimi szokującymi rzeczami, które mówili przeciwko niemu bezbożni grzesznicy”.+

słowian dobrej woli jest więcej -słowiański wiec , słowiański zew , słowiański duch , słowiańska krew !

Portret użytkownika ba

Do spokoluz

Do spokoluz

Ty od nowa powinieneś iść do szkoły podstawowej,  to tam ci przypomną co znaczy definicja Faszyzm , bo na razie bazujesz z wiedzy z przedszkola :

faszyzm «ideologia skrajnie nacjonalistyczna i rasistowska; też: totalitarna forma rządów oparta na tej ideologii»

faszyzm

 Definicja

 • ideologia opowiadająca się za rządami dyktatorskimi, całkowitą kontrolą państwa nad życiem obywateli oraz podporządkowaniem ich osobistych interesów dobru wspólnoty narodowej, traktowanej jako wartość najwyższa

   

  faszyzm

  kierunek i ruch polityczny o charakterze totalitarnym i nacjonalistycznym

   

  A wiesz co to nacjonalizm :

  acjonalizm «postawa i ideologia uznająca interes własnego narodu za wartość najwyższą»

  A wiesz co mówi Biblia i czego uczy Chrześcijan :

  1 Piotra 2: 17  Szanujcie ludzi wszelkiego pokroju,+ miłujcie całą społeczność braci,+ Boga się bójcie,+ miejcie szacunek dla króla.+

  Rzymian 13:7 Oddawajcie wszystkim to, co im się należy — kto żąda podatku, temu podatek,a kto żąda daniny, temu daninę, kto żąda bojaźni, temu taką bojaźń,b kto żąda szacunku, temu taki szacunek.c

  Dzieje Apostolskie 10: 34  Wtedy Piotr otworzył usta i rzekł: „Z całą pewnością dostrzegam, że Bóg nie jest stronniczy,+ 35  lecz w każdym narodzie godny jego upodobania jest człowiek, który się go boi i czyni to, co prawe.+

  Totalitaryzm :

  totalitaryzm, totalizm «system polityczny, oparty na obowiązującej wszystkich ideologii i na nieograniczonej władzy jednej partii, kontrolującej wszystkie dziedziny życia»

  A wiesz to oznacza system polityczny ???

   

  Jak twierdzisz ze Biblia jest faszystowska to masz niedorozwój umysłowy i potrzebujesz pomocy specjalisty - psychiatry !!!

   

Zablokowany do odwołania. To nie portal religijny. Moderator.

słowian dobrej woli jest więcej -słowiański wiec , słowiański zew , słowiański duch , słowiańska krew !

Portret użytkownika Premium

Jak jest jakiś poważy temat i

Jak jest jakiś poważy temat i ktoś pisze oczywistą prawdę dostaje od sprzedawczyków minusy a później ta sama osoba jak napisze coś bez wchodzenia na te tematy np w tym samym artykule to dostaje często same plusy jak by te trolle sami je dawały próbując manipulować ludzmi świadomymi, odwrócić uwagę od prawy, i po między zadaniowcy spamerzy frajerzy.

Zablokowany do odwołania. To nie portal religijny. Moderator.

Portret użytkownika Woland

Nie widzisz, że robisz za

Nie widzisz, że robisz za pośmiewisko? Poczytaj Strażnice, pierz sobie mózg tymi głupotami których uczą Cię w szkółce niedzielnej i nie odiwedzaj takich portali. Tobie już nie można pomóc. Jesteś wypranym do czysta sekciarzem.

słowian dobrej woli jest więcej -słowiański wiec , słowiański zew , słowiański duch , słowiańska krew !

Portret użytkownika ARTUR

Mieszanie krwi to indiański

Mieszanie krwi to indiański zwyczaj gdy przyjmuje się do swojego grona osobę z poza plemienia lub rasy , takie więzy są śmiertelnie niebezpieczne dla wstępujących gdyby chcieli się wyłamać i dlatego Du Pont tworząc sektę Jehowych wprowadził ten zwyczaj .

Portret użytkownika ba

Tu masz odp , na swoje

Tu masz odp , na swoje pytanie  , to taki sam poziom twojego pytania :

Przysłow 27: 22  Choćbyś głupiego utarł tłuczkiem w moździerzu pośród tłuczonego ziarna, jego głupota od niego nie odejdzie.+

 

Zablokowany do odwołania. To nie portal religijny. Moderator.

Portret użytkownika spokoluz

Twoja odpowiedź to poziom dna

Twoja odpowiedź to poziom dna bo tylko obrażać potrafisz a przy tym się wywyższasz czyli jesteś zwykłym dyktatorem z ego przebijającym sufit nieba. A na pytanie jak zawsze nie odpowiadasz tylko wykręty - co prawda boli ? Kole w oczy prawda o prawości w zborach jechofcuf ? Cytat pasuje jak ulał do ciebie z takim poziomem odpowiedzi i brakiem retoryki odpowiedzi na pytanie.

słowian dobrej woli jest więcej -słowiański wiec , słowiański zew , słowiański duch , słowiańska krew !

Portret użytkownika ba

Do spokoluz

Do spokoluz

Posłuchaj!!!!! :  za ten wpisy pod naszym adresem o mieszaniu  krwi , jakbym ci założył sprawe w sądzie za obrażanie uczyć religijnych i oczernianie takich jak nas swoimi oszczerstwami to pewnie ze 100 tys odzkodowania musiałbyś zapłacić za te paszkwile , ale uważaj,   bo w końcu natrafisz na takiego podobnego sobie i spotkacie sie w sądzie i zapłacisz komuś 100 tys odszkodowania za swoje paszkwile !, pamiętaj takich ja ja ma kto pomścić , uważaj,  bo po fotrach grasują takie osobniki co na takich jak ty zarabiają fortuny :

Rzymian 12: 19  Nie mścijcie się+ sami, umiłowani, lecz pozostawcie miejsce srogiemu gniewowi;+ napisano przecież: „Pomsta jest moja; ja odpłacę, mówi Jehowa”.+

Hebrajczyków 10: 31  Straszliwa to rzecz wpaść w ręce Boga żywego.+

Zablokowany do odwołania. To nie portal religijny. Moderator.

Strony

Skomentuj