W Malezji wybucha wulkan błotny

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Rzadka erupcja wulkanu błotnego miała miejsce w Tabin Wildlife Park w Lahad Datu w Malezji

 

Wulkan błotny  to obecnie atrakcja turystyczna w stanie Sabah, został utworzony w 1897 roku po trzęsieniu ziemi na Mindanao na południu Filipin.

 

 

Termin wulkanu błotny lub błotna kopuła jest używany w odniesieniu do formacji stworzonych przez procesy geologiczne wydalające ciecz i gazy. Istnieje kilka różnych procesów, które mogą powodować takie efekty. Ciepła woda miesza się z błotem i osadami. Wulkany błotne są zwykle związane ze strefami subdukcji, a do tej pory zidentyfikowano ich ponad 700.

 

Temperatury zachodzące w tego typu formacjach są znacznie chłodniejsze niż te, jakie możemy znaleźć w procesach magmowych. Największa struktura wulkanu błotnego znana ludzkości ma 10 kilometrów średnicy i do 700 metrów wysokości. 86% gazu uwolnionego z tych struktur to metan, o wiele mniej dwutlenku węgla i azotu.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika chazarska logika

ten portal jest

ten portal jest NIEDOSTOSOWANY do przeplywu szybkich informacji , zanim cos tu zamieszcza z tego co teraz sie dzieje na swiecie , czesc jest juz nieaktualna.
Dlatego nie ma sensu tu komentowac jesli jest CENZURA i MODEROWANIE.
Czekam na komentarze kilka dni , ktorych nie ma .
Smiech by pod artykulem bylo przez kilka dni piec komentarzy co jest logiczne ze jest ich minimum na dany dzien prawie 50 a nieraz i 100.

Ten portal jest tylko dla informacji ktore nie wymagaja dat , czasu i matrixow co pisza wiecznie o plaskiej ziemi.

ale co zrobi ten portal jak gdzies wybuchnie bomba jadrowa i efektem jest natychmiastowa informacja ?

Skomentuj