Kto wysadził NordStream?

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Atak na rurociągi Nord Stream jest już faktem. Nie do końca jasne jest jeszcze tylko kto to zrobił. Bez względu na to, może to wywołać w  Europie wielkie zalamanie gospodarcze. Kto najwięcej zyskał na zniszczeniu Nord Stream?

CIA miała ostrzec Niemcy przed planowanymi atakami na gazociągi - jak podaje Der Spiegel.

Od razu zwrócono też uwagę, że jeszcze w lutym, przed wojną, ziszczenie Nord Stream sugerował prezydent USA, Joe Biden. Być może na skutek tych deklaracji były polski minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski podziękował USA! Wywołał tym samym międzynarodowy skandal. Wiele śladów prowadzi zatem do USA jako sprawcy ataku na Nord Stream. Warto też zaznaczyć, że od kilku dni po Bałtyku pływał amerykański helikopterowiec USS Kearsarge. Co więcej, wczoraj pływał w pobliżu miejsca wybuchu.

 

Oczywiście na drugim biegunie podejrzanych jest Rosja. Celem miałoby być ostateczne załamanie Europy, które jest już na horyzoncie. Bez wątpienia Rosja mogła dokonać tego sabotażu, ale trudno zrozumieć po co miała by to robi gdy wystarczyło dalej grać w grę z turbinką, której przez sankcje akurat brakuje. Teraz gdy gazociąg jest zniszczony Rosja straciła możliwość nacisku na Niemcy i pozostała z rurociągami prowadzącymi przez Ukrainę. Tak - Ukraina wciąż otrzymuje od Rosji gaz, a właściwie pobiera go sobie nie płacąc. Zatem ewentualne zasilenie UE w ruski gaz zależy od Ukrainy gdzie aktualnie trwa wojna. Nie trzeba chyba dodawać, że to nie jest dobra sytuacja zarówno dla Rosjan, którzy mają ograniczone możliwości prowadzenia sprzedaży swoich paliw, ale przede wszystkim dla Europejczyków, bo ceny gazu z pewnością eksplodują. Może się okazać, że drogi gaz przypłynie do nas tankowcami z USA.

 

Co ciekawe do uszkodzenia gazociągów Nord Stream doszło poza wodami terytorialnymi Danii i Szwecji. Nie da się zatem uznać tego za atak na terytorium państw NATO i UE. Zniszczenie rurociągu to poważne uderzenie w Niemcy i UE, również w Polskę, która liczyła na kupno ruskiego gazu za pośrednictwem Niemców. Teraz już wiadomo, że go nie będzie w najbliższym czasie, a na dodatek Niemcy ograniczą możliwość wypełnienia gazem dopiero co oddanego rurociągu Baltic Pipe, który ma uniezależnić Polskę od rosyjskiego gazu. Teraz można być pewnym, że gazu tego nie wystarczy dla nas i będzie bardzo drogi z powodu rosnącego popytu z Niemiec.


Odcięcie Nord Streamów ma też dobre strony. To będzie raczej koniec niemieckiej polityki klimatycznej, zorientowanej na paliwo przejściowe jakim miał być ruski gaz z tych właśnie zniszczonych rurociągów. Plany Niemczech jako gazowym hubie dla szantażowanych dwutlenkiem węgla państw unijnych właśnie się skończyły.

Odpowiedź na ten atak może być ciekawa, a widmo wojny jest bliskie jak nigdy dotąd, I to chyba juz tylko kwestia niedługiego czasu.

Ocena: 

4
Średnio: 3.7 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Zablokowany do odwołania. To nie portal religijny. Moderator.

Portret użytkownika sky99

14 września do portu w Gdyni

MAMY WINOWAJCĘ

14 września do portu w Gdyni wszedł amerykański uniwersalny okręt desantowy USS Kearsarge...

Obecność na Morzu Bałtyckim zespołu desantowego w składzie:

  • Kearsarge (okręt flagowy) 
  • Gunston Hall (LSD 44) typu Whitdbey Island
  •  Arlington (LPD 24) typu San Antonio
  • niszczyciel rakietowy typu Arleigh Burke z bazy w Rota (obecnie jest to USS Paul Ignatius DDG 117 Flight II TI)

związany jest przede wszystkim z koniecznością prezentowania amerykańskiej bandery...

USS Kearsarge do portu w Gdyni wszedł 14 września i pozostanie w nim do poniedziałku 19 września

kiedy to rozpocznie się kolejny etap prezentowania amerykańskiej bandery i obecności na Morzu Bałtyckim. <BUM><BUM><BUM><BUM>

Na wodach Zatoki Gdańskiej dołączy do niego cumujący obecnie w Gdańsku (w basenie Władysława IV) okręt desantowy USS Gunston Hall (LSD 44). Wraz z przebywającym obecnie w Kłajpedzie USS Arlington (LPD 24) typu San Antonio, okręty te wraz z zaokrętowaną na ich pokładach 22. Jednostką Ekspedycyjną Piechoty Morskiej (22nd Marine Expeditionary Unit – MEU) tworzą Grupę Gotowości Desantowej, której jednostką flagową jest właśnie USS Kearsarge (Kearsarge Amphibious Ready Group - ARG). Same okręty zgrupowane są z kolei w ramach PHIBRON 6 (6 dywizjon okrętów desantowych).

Kto ma oczy ten widzi, kto ma uszy słyszy... Kto ma rozum ten myśli.

Rosjanie sobie rozwalili te rurociagi Język

Na złość mamie odmrożę sobie uszy.

Portret użytkownika KONTRWYWIAD

Tak sprawdziłem to oni , nie

Tak sprawdziłem to oni , nie ma wiadomości czy zdrjcy z formozy

nie mieszali tam paluchów.Dlatego zabili Petelickiego i robią co

każe im oficer prowadzący mosadu.Wszystko układa się w

jedną całość.To już nie są Polacy niestety.

Portret użytkownika Zenek ;)

POJAWIŁY się w prasie

POJAWIŁY się w prasie MATERIAŁY, iż za ZAMACH na NS1 i NS2 odpowiada RZĄD PIERDOLNIĘTEJ PARÓWY ŻOLIBORSKIEJ

 

co niejako jest OFICJALNYM WYPOWIEDZENIEM ROSJI WOJNY poprzez środowiska banderowsko-maryjne

 

"revers said

2022-09-28 (Środa) @ 22:48:30

Pontony z gromem pod Borholmem pod okim hegmona?

http://johnhelmer.org/the-bornholm-blow-up-repeats-the-bornholm-bash-poland-attacks-germany-and-blames-russia/

Ten felieton Helmera jest zabójczy. Pewnie dostał go z rosyjskich źródeł wywiadowczych. Oczywiście Rosjanie już wiedzą kto to zrobił (satelity, monitoring elektroniczny działający 24/7). Helmer idzie na całość za krwawymi Polakami, Marynarka Wojenna + siły specjalne (całkiem prawdopodobne; bardzo dobre wewnętrzne szczegóły); amerykańskie planowanie i wsparcie techniczne (ekstra prawdopodobne); pomoc duńskich i szwedzkich wojskowych (prawdopodobne).

To całkowicie łączy się z moją rozmową z niemieckim źródłem informacji: powiedział, że BND było wkurzone, ponieważ nie było ich w pętli!!!!! Oczywiście, że nie: to była operacja antyniemiecka. To może się przerodzić w wojnę wewnątrz NATO. ZATWIERDZONE PRZEZ AMERYKAŃCÓW – jak w neokonserwatywnych neandertalczykach, którzy kierują rządową machiną za zniedołężniałym czytelnikiem telepromptera.

O to chodzi w moim felietonie: o wypowiedzenie wojny Niemcom i OBYWATELOM UE – a nie Brukseli (NATO rządzi Brukselą, a nie sadomaso domina von der Lugen). Nic dziwnego, że Niemcy absolutnie milczą. NIKT z niemieckiego rządu nie mówi NIC. To nie jest ładne. Będzie krew.

"

Portret użytkownika Zenek ;)

I to własnie jest CHORE, ten

I to własnie jest CHORE, ten lud jest normalnie PIERDOLNIĘTY

 

Gdzie się cżłowiek nie spojrzy to jakiś pokraczny kurdupel wymachujący wąsikiem i prawicą SZCZUJĄCY popsulstwo do "KONIECZNEJ" WOJNY. Kurdupel króremu wtórują różnorakie bezjodowe gómijagodowce, wierni kamraci z jego NSDAPiS czy różnorakie alfonsy z węzykiem żerujące na cudzych dzieciach dla zyskania, na setkach ich trupów czy kalek, kilku blaszek po 3 żł zwanych medale.. itd

Co sie nie posłucha dziennika czy poczyta artykuł TO ZEZWIERĘCONA NIENAWIŚĆ się z już tytułu wylewa szczując NADRASĘ PISOWSKO-KATOLICKĄ do, wespól z żydowskimi hitlerowcami z ukraniny zwanymi w NATO banderowcy,  MORDÓW i RZEZI na ruskich podludziach Do kolejnego katolickiego DRANG nach OST

Co się nie poczyta komentarzy to jeno jedno "MORDOWAĆ MORDOWAC MORDOWAĆ" dominuje w każdym poście u tzw. "POKOLENIA WADOWICKIEGO PEDOFILA i DZIECIOŻERA"

Co się nie przejrzy tzw alternatywy to "INDORY WYGODNIE ROZSIADŁE na PATELNI DELIBERUJĄ o NIEDZIELI, SUTEJ w ich mniemaniu"

 

Przecież TO NIE JEST NORMALNE... czy już się we WSZELKICH, i pisowskich i pełowskich.. i maryjnych i jejezusowych... łbach KOMPLETNIE POPIERDOLIŁO do samych PODPASEK?

 

WOJNA to nie PIERDOLONE  SIMSY że się kliknie i wszyscy ożyją, WOJNA to nie STRZELANKA, że się da ją zapałzować i póść się nazreć do mamusi...

Chcesz wojenki podrzegaczu to jedź na ochotnika do Donbasu..... albo sobie pooglądaj krwawe flaki motocyklistów rozwłóczone czaasem i po 100 metrów, bo to swoim ZARLIWYM ZJEBANIEM, taki LOS, gardłesz INNYM HAILUJĄĆ żoliborskiej parówie. Mało w Polsce MASOWYCH GROBÓW po wyskokach różnorakich NIEWYSKROBÓW jakim się na cudzych trupach zamarzyło bycie "SŁAWNYM", zwłaszcza sławniejszym jak Neron czy Bolek? Naprawdę Polska potrzebuje kolejnego holokaustu swoich mieszkańców, by ciota żydowska poczuła się spełniona w swoim niedomemłanym sieroctwie za ukrywającą się w izraelu bratnią wedliną ?

 

A co na NIEODLEGŁY WYBUCH PEŁNOSKALOWEJ WOJNY tzw OSTOJA WOLSKOŚCI zwana KOŚCIOŁEM?

 

Ano się "PRZYGLĄDA z ZAINTERESOWANIEM" bo już PRZEHANDLOWAŁA swoje MILICZENIE, swoją ZGODĘ na WOJNĘ za prawo do BEZKARNEGO PEDALENIA POLSKICH DZIECI a w przyszłości też ich BESTIALSKICH MODRÓW na eucharystię... jak to kościół w ejzusie i maryi objawiony czynił sierotom po wojnie światowej 2

więc ŚLINI się i milczy, milczy i podciera szykując już "PŁOMENE MOWY jak to POWINNOŚCIĄ BOŻĄ owieczek jest PÓJŚC na wojenkę  o (OBFITOŚĆ) w KRERYKALNYCH SKARBCZYKACH"...

i szykune legionych kopiddeł do święcenia legionów "jasi idących na wojnę" święcenia legionów "jasi wracających w trumnach z wojny"  święcenia legionów "jasi jakim na wojni uyrwało rękę, noge a czasem i 4-ropak" ... bo MAMONEĘ w tym ZWI ETRZYŁ... podobie jak w kropie nieu armat, czołgów, sztandarów bojowych.

 

To są "PASTERZE" mający przestrzegać przykazania "NIE ZABIJAJ" czy ZWYKLI BANDYCI  już się ŚLINIĄCY na myśl o ŁUPACH z kolejnej krucjaty zmanipulowanych kazaniami frajerów?

 

To jest ta ZAPOWIEDZIANIA ODNOWA CHRZEŚCIJANSTWA? 

czy tylko PODSTĘPNA i KŁAMLIWA MUTACJA DOTYCHCZASOWEJ BESTII PRZEBŻYDŁEJ, tego biblijnego MASZKARONA kwiożerczego "poprzebieranego w szaty baranka" zwanymi alba CHRYSTUSA przed ludzmi UDAJĄCEGO, drwiąc i ubliząjąc mu w ten sposób?

 

"MARYJA katoLIN OBRONI" OSTOJA WOLSKOŚCI GŁOSI... a potem wam powie jak już WOJNA PRZEMIELI ze 30 milionów Polaków w KRWAWĄ MIAZGĘ maryi we wynagradzajacej ofierze że SIĘ POMYLILI i że.... rto WINA POSPÓLSTWA że źle kazania wysłuchali....

 

ŚMIEJĄC się DUCHU z katoIDIOTEN od UCHA do UCHA... tak jak ZAWSZE to CZYNI KROKDYL zwany biskupem

 

KLER już sobie ZAEPISKOPATOWAŁ HOLOKAUST NIE MNIEJ niż 30 milionów z WAS..... dla LEPSZEJ katoODNOWY waszej religii.

 

Pamiętajcie o tym jak WASZE FLASKI będą WESOŁO HAILOWAŁY jezuskowi czy maryjce BRYZGAJĄC hosannowo SZCZĘŚLIWE z uwoln ienia z niewoli bebechów.

 

TERAZ TEN OBŁĘD MOŻNA JESZCZE POWSTRZYMAĆ... w paźdxierniku juz będa tylko modły, by to sąsiada bomby zeflakowały przed wami.....

 

Portret użytkownika spokoluz

Usrajmańcy już zaczęli

Usrajmańcy już zaczęli wspierać Polin w kwocie 290 mln dularów na zbrojenie - czy wszystko już jest jasne kto bedzię następny do napier..ki w imię "wulności i dymokracji usrajmańskiej " aby mogli dalej doić podbity teran nad wisłą ?

słowian dobrej woli jest więcej -słowiański wiec , słowiański zew , słowiański duch , słowiańska krew !

Portret użytkownika ba

Ten atak na ten rurociąg , ze

Ten atak na ten rurociąg , ze to Rosjan robota,  to taka sama prawda,  ze to Rosjanie strzelają rakietami w elektrownie atomową,  którą już od Kwietnia okupują , czyli  ze Rosjanie ostrzeliwują swoich w tej elektrowni ! głupszych fanaberii nawet w szpitalach psychiatrycznych nikt nie mówi ! tylko z tym , ze kto okłamuje sam siebie to potem choruje umysłowo na schizofrenię , podwójna osobowość !

2 Tymoteusza 3: 13  Natomiast ludzie niegodziwi i oszuści będą się posuwać od złego ku gorszemu, wprowadzając w błąd i będąc w błąd wprowadzani.+

Nie dziwie się ze takie fanaberie są rozpowszechniane,  bo już ci u władzy nie potrafią odróżnić prawdy od kłamstwa , skoro w Unii się lansuje LBGT na każdym kroku jako rodzinę , bo to idea UNII ! a czy LBGT pasuje do normalnej rodziny - męża i żony i dzieci? , kto bawi się w takie fanaberie  to jego mózg nie potrafi odróżnić fikcji od rzeczywistości !

Zablokowany do odwołania. To nie portal religijny. Moderator.

Portret użytkownika stoperan

Polska – W pomiarach

Polska – W pomiarach licznikiem Geigera wystąpiły dziwne skoki w podobnym czasie, w obu punktach pomiarowych wiatr wiał wtedy z północy

W czwartek 22 września w pomiarach licznikiem Geigera w Głogowie i Stalowej Woli wystąpiły dziwne skoki. W obu pomiarach widać specyficzne, krótkie wzrosty. Oczywiście przy tych energiach jest to jeszcze niegroźne, ale zawsze lepiej wiedzieć, co się dzieje. Oba punkty pomiarowe dzieli odległość 430 km, a w podobnym czasie rozpoczęły się „piki” – i to jest zastanawiające.

 

W czwartek 22 września cały dzień wiatr wiał z północy na południe, być może dlatego w obu punktach pomiarowych w podobnym czasie zaczęły się zmiany.

Do obu pomiarów użyte zostały tuby J305 na napięcie 400 V o współczynniku konwersji 0.0081. System mierzy 20 mR/h ~ 120 mR/h promieniowania gamma oraz miękkie promieniowanie beta. Czułość na promieniowanie gamma: 0.1 MeV. W przeszłości w pomiarach pojawiały się piki przy silnych rozbłyskach bezpośrednich na Słońcu, ale w tym przypadku tak nie było i jest to o wiele za długi okres z tymi skokami.

 

 

Czyżby coś się wydarzyło na północy, o czym nie wiemy?

https://yle-fi.translate.goog/news/3-12637668?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=sc

Tylko tu jest mowa o sobocie, chyba 24 września.
Informacja pojawiła się 25, treść:

Przed ostatnią awarią długo opóźniona trzecia jednostka Olkiluoto została przetestowana na 90 procentach pełnej pojemności.
Reaktor jądrowy Olkiluoto 3 firmy energetycznej Teollisuuden Voima, który wciąż jest w fazie testów, przestał produkować energię elektryczną z powodu nowo odkrytej awarii.

Według Nordpool, który zarządza skandynawskim rynkiem energii elektrycznej, moc bloku spadła do zera krótko przed godziną 21 w sobotę.

"Tylko napisali „kolejna”…
A co się działa na parę dni przed, to tylko oni wiedzą, a oficjalnie jak był duży „kibel” to musieli w sobote podać do publicznej informacji.

Portret użytkownika Alvi

Na Podlasiu nic nie było.

Na Podlasiu nic nie było. Mamy z kilkoma znajomymi dozymetry różnych producentów. Skoki do 0,20-0,25 to nic strasznego, ale fakt trzeba to obserwować. Najlepiej poszukać osób, które posiadają własne urządzenia pomiarowe, aby weryfikować oficjalne dane. Jeśli zacznie skakać powyżej 0,30 to można zacząć dumać o co kaman. Narazie nie ma co panikować przy 0,20 bo to niepotrzebne straszenie ludzi.

Strony

Skomentuj