Niemcy chcą rewizji granic Polski w ramach reparacji

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Od wielu już dekad kolejne rządy Niemcy straszą Polaków, żeby nie podnosić kwestii reparacji wojennych naleznych Polsce od Niemiec, bo Niemcy moga zacząć domagać się rewizji granicy na Odrze, no i stało się. Rząd PiS wycenił na 6 bilionów złotych należną Polsce sumę a niejako w odpowiedzi aktualny kanclerz Niemiec, Olaf Scholtz oświadczył, że "bardzo by nie chciał wprowadzać rewizjonistycznych zmian granic". Berlin zaczyna przemawiać w dobrze znanym Polakom niepokojącym nas tonie.

 

W wystąpieniu, które miało miejsce w trakcie spotkania w Poczdamie, Olaf Scholz wygłosił w obecności Donalda Tuska kilka zdumiewających zdań.

"Chciałbym powiedzieć, patrząc na Donalda Tuska, jak wielkie znaczenie mają układy, które wynegocjował Willy Brandt (kanclerz RFN w latach 1969–1974 - red.) i raz na zawsze ustalona jest granica Niemiec i Polski po setkach lat naszej historii"."Nie chciałbym, by jacyś ludzie szperali w książkach historycznych, by wprowadzić rewizjonistyczne zmiany granic. To musi być dla nas wszystkich jasne" – mówił polityk.

Zostało to odebrane jako odpowiedź dla Polaków, którzy zaczęli sę domagać astronomicznych pieniędzy za zniszczony kraj i zamordowanych obywateli. Przypomnijmy, że Polska nigdy nie otrzymała należnych pieniędzy i została zmuszona przez ZSRR do zrzeczenia się należnych sum od socjalistycznej NRD. Jednak nigdy nie zrzekano się reparacji od RFN, a to takie państwo niemieckie przetrwało do czasów dzisiejszych.

 

Nieprawdą jest też to, że w ramach reparacji Polska otrzymała tzw. zachodnie ziemie odzyskane takie jak Pomorze, Lubuskie, Dolny Śląsk, Śląsk i Prusy Wschodnie. Te obszary były zadośćuczynieniem za utratę na rzecz ZSRR terytorium na wschodzie przedwojennej Polski. Mimo to Niemcy udają głupich i w odpowiedzi straszą Polaków rewizją granic. 

 

Szef polskiego Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch zażądał od Niemiec wyjaśnień w sprawie wypowiedzi kanclerza Niemiec Olafa Scholza o rewizji granic z Polską. Jednak poza jedną wypowiedzią kanclerza Scholza nie pojawiły się żadne kolejne oficjalne komunikaty w tej sprawie.

Warto w tym momencie zaznaczyć, że jeśli Niemcy chcą to możemy dokonac rewizji granic cofając się do granic Słowian połabskich. Wtedy jednak musieliby oddać nawet Berlin.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika jano24

Polska na skutek II WŚ

Polska na skutek II WŚ straciła ok. 1/3 terytorium, jak niemcy chca nam oddać dederówek z Berlinem to bez pośpiechu, na razie kasa za zniszczenia i rabunek , potem tereny , potem straty ludzkie.

Portret użytkownika Q.

Ty sam się pomódl o rozum...

Ty sam się pomódl o rozum... człowieku. Armia Czerwona wkroczyła do Polski 17 września 1939 r. jako AGRESOR na mocy porozumienia z III Rzeszą o podziale krajów europy wschodniej zapisanej w pakcie Ribentrop - Mołotow. Tak nas "wyzwolili", że potem aż do 1991 r. tu siedzieli... a Katyń, Miednoje, Smoleńsk, Charków, Bykownia, Kuropaty i jeszcze parę innych miejsc gdzie zamordowano i pogrzebano w zbiorowych mogiłach polskich oficerów to CH...J !?

Ile dóbr, zaplecza maszyn przemysłowych, parowozów i wszelkiego innego dobra wywieźli sowieci do siebie jako "łupy wojenne" po tym jak to te KUR***Y ukradły w Polsce co ??? Myśmy im nie kazali nam "pomagać"... sami tu wleźli i to oni nam są winni odszkodowanie za 46 lat okupacji sowieckiej, wymordowanie elit i grabierze.

Powiem więcej ! Gdyby nie ten popier*****ec Stalin to wogóle II wojny światowej by nie było - bo to on dozbroił armię Hitlera, namówił go do wojny i zapewnił surowce oraz miejsce na poligonach by niemcy mieli gdzie zdobyć umiejętności wojenne po tym jak im tego zabronił traktak Wersalski po I wojnie światowej.

KACAPIE !

Portret użytkownika Kwazar

No, bo to jest tak. AKCJA

No, bo to jest tak. AKCJA równa się REAKCJA. Ile razy tani cwaniaku będziesz łaził i chciał setnej zapłaty ZA TO SAMO  Wiele razy w umowach spłaconej ? No i w końcu się wkurwili i do dzisiaj kurtuazyjnie problem nie poruszny rozgrzebali....śmy...Niemcy chcą rewizji granic Polski w ramach reparacji

Portret użytkownika Endymion

Niech dostaną Odrę i kary za

Niech dostaną Odrę i kary za jej skażenie oraz przymus jej strzeżenia jako granicy, żeglugi handlowej nie ma na Odrze, po co nam ona? A 6bln Euro przyda się na postawienie muru wkoło Polski i sowitą emeryturę Kalkstaina i ekipy.. może jeszcze Pinokio dostanie 5 samolotów elektrycznych, aby miał w co załadować ukradzione pieniądze i uciekać z Polski.

A tak serio, czegoś tak głupiego nie czytałem od czasów odkrywczych wypowiedzi Tytusa de Zoo.. ale to była małpa.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika żulo

Tyle komentarzy i jakoś do

Tyle komentarzy i jakoś do nikogo nie dotarło że przytoczony w artykule cytat Scholza czarno na białym mówi że Niemcy (pod jego przywódctwem) NIE chcą bawić się w żadne rewizje granic.

Artykuł i komentarze warto rozpatrzyć w kategoriach ciekawego eksperymentu socjotechniczego. Gdzie tytuł tekstu jest przynętą, tak łatwo podchwyconą przez czytelników mimo że przytoczone źródło mówi coś wręcz przeciwnego.

Portret użytkownika Ja2

Nie mamy już 400 czołgów T-72

Nie mamy już 400 czołgów T-72 do obrony granicy na Odrze i Nysie.

Nie mamy już przemysłu PRL-owskiego, żeby zbudować nowe czołgi. Ostatnie dwa wielkie piece ostatniej huty stali są obecnie na skraju zagłady klimatyzacyjno-cieplarniano-smogowej.

Nie mamy argumentów.

 

Strony

Skomentuj