Po raz pierwszy od 86 lat kangur zabił człowieka

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Starszy mężczyzna zmarł po zaatakowaniu przez kangura w południowym regionie Australii Zachodniej. Sanitariusze zostali wezwani do domu mężczyzny w Redmond, niedaleko Albany, w niedzielę wieczorem po tym, jak 77-latek został odkryty przez krewnego z poważnymi obrażeniami.

 

Policja została wezwana do pomocy po tym, jak kangur stał się agresywny i uniemożliwił ratownikom dotarcie do rannego mężczyzny, który zginął tragicznie na miejscu. Najprawdopodobniej ​​było to dzikie zwierzę w wieku poniżej 12 miesięcy, trzymane jako zwierzę domowe.

 

Kangur stanowił stałe zagrożenie dla ratowników, a przybyli funkcjonariusze musieli użyć broni palnej, aby go uśpić. Służby ratownicze nie ujawniły jeszcze szczegółów obrażeń mężczyzny. Przygotowany zostanie raport koronera.

 

Atak miał miejsce w Redmond, 27 kilometrów na północny zachód od Albany. To pierwszy śmiertelny atak kangura w Australii od 86 lat. Ostatni śmiertelny atak miał miejsce w 1936 roku, kiedy 38-letni myśliwy William Cruikshank próbował uratować swoje dwa psy przed walką z kangurami w Hillston w zachodniej Nowej Południowej Walii. Doznał złamania szczęki i rozległych obrażeń głowy, a później zmarł w szpitalu.

 

Region południowy jest domem dla zachodniego kangura szarego, który może osiągnąć 70 kilogramów i 97-223 centymetry od głowy do ogona.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika axell69

Szkoda że tak późno , ale

Szkoda że tak późno , ale lepsze to niż nic , Aborygeni  są dozgonnie wdzięczni kangurom  za mała zemstę  na  białych z Europy  , tymczasem  Prezes  Kongresu   Zjednoczonych Kangurów   oczekuje  podobnej postawy  od rdzennnej ludności  oraz psów Dingo i Zajęcy - napisano w oświaczeniu 

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Portret użytkownika Julja Groszek

To nie prawda , ja słyszałam

To nie prawda , ja słyszałam że takie memy robią foliarze. Ci wredni foliarze , trzeba zgłosić takie coś do naszych polityków żeby ustawowo zakazać memów. Z jakiej racji jacyś bezlitośni foliarze mieli by szkalować zbawce ludźkości pana bila od dobroczynnych zastrzyków.

Portret użytkownika Endymion

Ja słyszałem, że Bill był

Ja słyszałem, że Bill był kobietą, a jego żona facetem, a te dzieci to z probówki invitro, ponieważ natura nie pozwoliła się tym dziwolągom rozmnażać. 

Taki Obambo, urodził się w Afryce, wychowała go biała babcia żydówka prezez banku na Hawajach, potem na studiach w USA był męską prostytutką na telefon, a jego żona ma fiuta.. skąd te dzieci? 

Elon Musk i jego żona Grimes bzykają się chyba tylko w metauniversum, on jest Kenem, a ona Barbie.. z tego będą dzieci tylko wyłącznie z probówki w laboratorium.. 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika OjciecDyrektor

Nie zgodzę się z postawioną

Nie zgodzę się z postawioną tezą, że "pierwszy raz od 86 lat". Proszę mi udowodnić, że w ciągu tego czasu nie zginął żaden człowiek zaatakowany przez kangura. Ja postawię tezę, że takie sytuacje zdarzały się wielokrotnie, jednak nikt o tym nie wie.

Jak będzie przymusz, to chcę zastrzyk w pośladek. Zawsze będę szczerze odpowiadał, że mam szczepionkę w dupie.

Portret użytkownika Seth

Chodzi o te zanotowane.

Chodzi o te zanotowane. Oczywiście, że tak się mogło stać gdzieś na stepach gdzie nikt nie szukał ofiary albo było podejrzenie, że zrobiło to inne zwierzę albo nawet jakiś miejscowy bokser.

Portret użytkownika Wojtek Wroniak

Jak na łańcuchu to przejebane

Jak na łańcuchu to przejebane, kangur jak kangur, ale pomyśł o tech głodne,  biedne pieski i kotki z ukrainy, osmolone od bomb, z uchlastanymi łapkami od pocisków to dopiero jest dramat humanitarny. Powinniśmy zrobić ogólnopolską zbiórkę pieniążków na ten szczytny cel. Kto nie wpłaci ten jest ruskim trolem i onucą.

Portret użytkownika Endymion

Ja zrozumiałem sarkazm

Ja zrozumiałem sarkazm Wink Chociaż dramat humanitarny, jak samo określenie wskazuje, dotyczy ludzi. Te zgrilowane pieski i kotki zostały zjedzone przez soldatów z jednej i drugiej strony, uratowały swym mięsem wielu przed głodem. 

Jakkolwiek, pomysł kreatywny na przekręt lepszy niż na "wnuczka".

Gratuluję pomysłu :) 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika spokoluz

cyt . a przybyli

cyt . a przybyli funkcjonariusze musieli użyć broni palnej, aby go uśpić  ROFL

Pokrętna logika - to znaczy , że jak  z broni palnej napierd..ją się żołnierze to kule niosą kołysanki do snu ROFL

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Strony

Skomentuj