Kupno i sprzedaż nieruchomości jest bardziej stresujące niż śmierć bliskiej osoby

Kategorie: 

Rosnące ceny, strach przed wyższymi stopami procentowymi i kolejne fazy kryzysów sprawiają, że zakup domu lub mieszkania to bardzo stresujące działanie. Nie może więc być zaskoczeniem, ze według najnowszych badań, zakupu domu jest bardziej traumatycznym przeżyciem niż upadłość, rozwód lub śmierć.

 

Badanie wykazało, że duży procent dorosłych wskazuje, iż umowa na rynku nieruchomości jest jednym z najbardziej przykrych doświadczeń współczesnego życia. Praca z prawnikami, agentami, notariuszami, deweloperami i bankierami pochłania wiele tygodni. Molestowania ludzi, chcących sprzedać nieruchomość lub po prostu na tym zarobić, są bardziej traumatyczne niż zwolnienie z pracy.


Zakup, bądź zamiana nieruchomości, to jedno z najbardziej przykrych wydarzeń w życiu współczesnego człowieka. Stres przy kupnie lub sprzedaży mieszkania jest większy niż doświadczenie utraty pracy, urodzenia dziecka, czy też ślub. Najpoważniejszym problem przy sprzedaży nieruchomości, o czym świadczą wyniki badan, jest komunikacja z prawnikami i notariuszami. Na drugim miejscu (ponad 25% głosów), znalazło się rozliczanie z agentami nieruchomości.

 

Rzecznik firmy EstatesDirect.com, która zleciła badanie, powiedział:

„Wyniki pokazują, jak wyniszczający jest proces zakupu i sprzedaży nieruchomości. Widać, jak na dłoni, że to wydarzenie jest jednym z najbardziej stresujących i wyniszczających w życiu przeciętnego człowieka”.

Badania wykazały również, że zaangażowani w sprzedaż działają bardzo intensywnie. Sprzedający muszą utrzymywać idealną czystość w domu i być zawsze gotowi na przyjście potencjalnych nabywców. Agenci więcej uwagi poświęcają klientom sprzedającym droższe lokale. Przy okazji potrafią oni zawracać głowę w godzinach pracy. 45% respondentów uważa, ze ich prawnicy i notariusze pracowali niedbale.

 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Dżolka

Warto dodać, że dla agentów

Warto dodać, że dla agentów najważniejszy w procesie jest KUPUJĄCY, a sprzeający traktowani są jako dostarczyciele darmowgo towaru do sprzedaży. To się czuje i to bardzo dobrze a niedawno przedstawicielka dużej agencji sama niechcący przyznała kupującemu (przy sprzedającym!!!) że to kupujący napędza kasę dla agentów dlatego są dla nich w obsłudze najważniejsi - do pod kątem kupującego są prowadzone wszelkie negocjacje, nawet jeśli za usługę płaci wyłącznie sprzedający. Nie ma się co czarować, że agenci są tacy pomocni, robią minimum i gdyby notariusze bardziej przykładali się do swojej praacy a nie tylko do brania kasy i pielęgnowania wybujałego EGO wtedy ludzie częściej decydowaliby się na transakcje bez pośredkników, czuliby się bezpieczniej no i zaoszczędziliby niebagatelną kasę.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem