Zginął ostatni Indianin z plemienia, które nigdy nie miało kontaktu z cywilizacją

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

W Brazylii zmarł ostatni przedstawiciel plemienia Indian, który nie miał kontaktu z cywilizacją. Według National Trust for the Country's Indians (FUNAI) mężczyzna żył w całkowitej samotności przez co najmniej 26 lat.

Jego ciało zostało znalezione w hamaku w jego chacie, znajdującej się na ziemi rdzennych mieszkańców Tanaroo, 23 sierpnia podczas rundy specjalnej grupy monitorującej. W trakcie badania terenu nie znaleziono śladów obecności obcych. Rzeczy i naczynia zmarłego były na swoich miejscach. Szczątki Indianina zostały przewiezione do Narodowego Instytutu Kryminalistyki w Brasilii.

 

Samotny Indianin, który mieszkał w lesie deszczowym w brazylijskim stanie Rondonia, stał się znany w 1996 roku. Nazywali go Człowiekiem z Dziury, ponieważ na każdym parkingu, który zostawił, znajdowano głębokie dziury. Prawdziwe imię Indianina, a także nazwa jego plemienia, pozostały nieznane. 

 

Uważa się, że wszyscy ludzie z plemienia Dziury zginęli w starciach z ranczerami i drwalami w latach 80. i 90. XX wieku. Przeznaczenie wykopanych przez niego dołów pozostało niejasne. Według jednej wersji służyły do ​​polowania na zwierzęta, według innej - do możliwości ukrycia się. Niektórzy badacze uważają, że mówimy o dołach o charakterze kultowym.

 

Ostatni znany materiał wideo, wydany w 2018 roku, przedstawiał Hole Mana rąbiącego drewno narzędziem przypominającym siekierę. Wtedy mężczyzna miał około 50 lat i wyglądał zdrowo.

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Lucek Wąchozlewski

Jak to plemię nie miało

Jak to plemię nie miało kontaktu z cywilizacją?! Przecież samo ją stanowiło, prawdziwą! Współczesny "nowoczesny" czlowieczek myśli w swoim zadufaniu, że stanowi jedyną cywilizację świata - nic bardziej mylnego, co najwyżej stanowi cywilizację śmierci, z góry skazaną na zagładę.

Lucek Wąchozlewski

Portret użytkownika syriues

No i po co ?

No i po co ?

Zostwic Amazonkę i pozwolić jej zyc, my i tak wyginiemy. 

Intelektualnie głupi 

I wy macie niektórzy czelnosc nazywać ich małpami. 

Przecież żyją w prawdziwej wolnosci ,a nie leżąc przed tv I pierdząc wstrzasajac paczka czipsów.i pijac jak co niektórzy mówią wode życia (łyksi k)patrzac jak mu zycie mija w niewoli korporacji liczac na łud szczęścia (lotek).

I my jesteśmy rozwinięci?

Chyba kuwa jedynie w debilizmie

Gdyby nie potop,to mozna byloby powiedzieć, że kulturowo jestesmy obyci. Ale tylko się drzemy i dążymy do wyzysku. Robic kogos w konia i na kimd zerować. Typowa niewola korporacyjna

Dyskryminacja kulturowa,tak wyglada dzis swiat

 

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Q.

Bo mógłby co najwyżej sam się

Bo mógłby co najwyżej sam się zreprodukować a nie plemię nowe, na dokładkę ściągnąłby sobie gniew krewnych porwanej i by mu jeszcze łeb ucięli. Facet chciał być sam to był, jakby mu było źle to by się przyłączył do innej wioski.

Skomentuj