Alpy Szwajcarskie straciły połowę swoich lodowców

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W ciągu ostatnich 85 lat Szwajcaria straciła ponad połowę całkowitej objętości lodowców alpejskich. Takie dane są dostarczane przez Federalny Uniwersytet Politechniczny i Szwajcarski Federalny Instytut Badań nad Lasem, Śniegiem i Krajobrazem.

Jak się okazało, od początku lat 30 tych do 2016 r. objętość lodu w Alpach zmniejszyła się o połowę, a do dziś ich objętość zmniejszyła się o kolejne 12%. Sugeruje to, że w ostatnich latach, na skutek zmian klimatycznych, proces topnienia uległ przyspieszeniu.

 

Naukowcy przypomnieli, że pod względem powierzchni szwajcarskie lodowce stanowią prawie połowę wszystkich lodowców w europejskich Alpach. Wyniki badania dają rozczarowujące perspektywy dla źródeł energii w Szwajcarii, ponieważ energia wodna wytwarza około 60% energii elektrycznej w kraju.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Trup

Za całe to znikanie lodu i za

Za całe to znikanie lodu i za drastyczne szybkie zmiany pogody wzrost ciepła i zimna jednocześnie (chodzi o szybkie zmiany) jest odpowiedzialne skażenie atomowe i utajniony przed światem FALLOUT ATOMOWY od stopionych reaktorów atomowych w FUKUSHIMIE DAIICHI! (skażenie cały czas się wydobywa od 11 lat i nikt tego nie jest w stanie powstrzymać tak jak w miarę uporano się z tym w Czarnobylu).

NUKLEARNE WIADOMOŚCI Fallout czyli toksyczne skażenie z fukushimy zmienia cały klimat ziemi PL
NUKLEARNE WIADOMOŚCI Fallout czyli toksyczne skażenie z fukushimy zmienia cały klimat ziemi PL

Dr Piotr Bein - Fukushima - To jest ogromny zamach na życie + Jaśkowski + Caldicott
Dr Piotr Bein - Fukushima - To jest ogromny zamach na życie + Jaśkowski + Caldicott

 

NoweFilmy i BacoLogia i corium.5v.pl

Portret użytkownika Q.

Jeżeli ilość energii

Jeżeli ilość energii docierającej na ziemię od słońca się nie zmieniła to jasne jest, że ociepla się z winy cywilizacji. Ale nie ma tego złego... bo na całym świecie myśli się i działa by mniej szkodzić a więcej pomagać jak tu: https://dobrewiadomosci.net.pl/45151-w-nowym-jorku-powstanie-wiezowiec-oczyszczajacy-powietrze/ . Im czystsze powietrze (mniej zawiesin) tym niższa pojemność cieplna atmosfery czyli chłodniej. Na szczęście wszystkie niekorzystne zmiany da się odwrócić, dziwię się tylko ludziom że wciąż kładą czarną blachę na dachach - sami mają gorąco i powietrze grzeją. Ale nie brak też głupców do których nic nie dociera - jak mój sąsiad, który smaruje pokryty papą dach czymś co smołę tylko kolorem przypomina a śmierdzi tak, że okna zamykać trzeba i oddech wstrzymywać - ale jemu się nie przetłumaczy. Ale jak uruchamiam motor na podwórku to mordę drze, że mu spaliny lecą... wariat.

Skomentuj