Brytyjscy naukowcy odkryli, że ptaki stają się coraz bardziej do siebie podobne

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Ptaki w szybkim tempie tracą różnorodność morfologiczną. Artykuł na ten temat został opublikowany w Current Biology.

 

Zmiana klimatu często prowadziła do wyginięcia gatunków. Ponadto bioróżnorodność cierpi z powodu niszczenia ekosystemów, nadmiernych polowań i innej działalności człowieka.

 

Ornitolodzy z University of Sheffield badali różnorodność morfologiczną ptaków, na przykład stopień, w jakim dzioby różnią się między gatunkami lub różnice w budowie nóg. Okazało się, że ta różnorodność szybko się zmniejsza. Początkowo naukowcy sugerowali, że było to spowodowane wyginięciem gatunków - nosicieli niezwykłych cech. Jednak dalsza analiza wykazała, że ​​różnorodność morfologiczna zmniejsza się nawet szybciej niż wymieranie gatunków.

 

Szczególnie zagrożone są ptaki o „ekstremalnych” cechach, takie jak olbrzymie strusie czy kolibry. Naukowcy zidentyfikowali też szczególnie niebezpieczne rejony, w których ptaki coraz bardziej się do siebie upodabniają: góry i przedgórza Himalajów, lasy Wietnamu i Kambodży.

 

Autorzy mają nadzieję, że ich praca zwróci uwagę na problem i pomoże w podjęciu działań na rzecz zachowania unikalnych organizmów Ziemi.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Trup

Jak jedzą to góniane

Jak jedzą to gówniane zarandapowane GMO od 70tych lat to co się dziwić? 

Zaczyna się - nawet w szczycie formy w młodym wieku ludzie umierają nagle! https://tinyurl.com/3xvdsatb

 1. Upadające morale, mobbing i fałszywe certyfikaty na COVID-19. To wszystko w Polskim Wojsku
  Upadające morale, mobbing i fałszywe certyfikaty na COVID-19. To wszystko w Polskim Wojsku

   

 2. Piotr Rossudowski urzędnicy przejmują kontrolę nad naszym zdrowiem
  Piotr Rossudowski urzędnicy przejmują kontrolę nad naszym zdrowiem

   

 3. Red Pill News | Wiadomości W Czerwonej Pigułce 23.08.2022
  Red Pill News | Wiadomości W Czerwonej Pigułce 23.08.2022

   

 4. Ministerstwo Zdrowia chce zdrowych Polaków izolować, obezwładniać i szczepić na siłę
  Ministerstwo Zdrowia chce zdrowych Polaków izolować, obezwładniać i szczepić na siłę

   

 5. Atmosfera w Polsce taka jak w sierpniu 1939 roku 2022.08.24 www.PL1.tv
  Atmosfera w Polsce taka jak w sierpniu 1939 roku 2022.08.24 www.PL1.tv

   

NoweFilmy i BacoLogia i corium.5v.pl

Portret użytkownika r.abin

Odnośnie "ptasich dziobów" -

Odnośnie "ptasich dziobów" - wszystko zgodnie z teorią Darwina (uczcie się naukowcy). Ptaki, coraz częściej - dokarmiane są przez emerytów. To po cholerę im "zróżnicowane dzioby"? Kawki, chodzą razem z gołębiami - tylko czekać na "mieszańce".

Portret użytkownika Q.

Może poprostu obserwujemy

Może poprostu obserwujemy przyspieszoną ewolucję ptaków ? Bo skoro z jednej strony mówi się o postępującym wymieraniu to z drugiej może zachodzić ewolucyjna przemiana tych, które nie wymierają. Kto to może wiedzieć co tym wszystkim steruje ? Jakiś czynnik decydujący o tych procesach być musi. Gatunki ludzkie też wymierały a homosapiens ewoluował do obecnej postaci i też nie wiadomo czemu oni wygineli a my nie. Rzecz w tym by robić swoje w najlepszy możliwy sposób. To jedyna metoda by nie wyginąć i żyć w świecie szczęśliwym i dostatnim.

człowiek ma niby wolną wolę, ale niech tylko dupa zechce srać a w związku z tym lepiej być tak mądrym że aż głupim czy tak głupim że aż mądrym ?

Portret użytkownika drako_tr

"..co chce zrobić z tym Putin

"..co chce zrobić z tym Putin" Jeżeli Putin, po wypaleniu śmieci na Banderlandzie, będzie dążył do zjednoczenia słowiańskich plemion, to zrobi to, czemu chcą od wieków zapobiec pasożydy...stworzy potężne Słowiańskie plemię...i nastanie 1000 lat pokoju.

Pisałem to kilka lat temu, o stworzeniu unii Słowiańskiej, ze stolicą w Warszawie, ale wtedy to nawet dla mnie była utopia...a tu proszę *smile*

Portret użytkownika chazarska logika

w przepowiedni jest ze beda

w przepowiedni jest ze beda trzy stolice wWarszawie czyli UKRoPOLIN  od morza do morza ... fajna ta twoja unia Slowianska

a jak tam polscy najemnicy UPAdlina ? zabili ich troche ruski czy oni ruskow ?

Portret użytkownika drako_tr

O tych "mrzonkach" nie taki

O tych "mrzonkach" nie taki jak mój umysły mówiły... i znowu mówią.

No przecież widzisz, w jakich czasach żyjemy,

- ze zwykłej grypy zrobiono epidemię i w trosce o zdrowie, wstrzykują śmiercionośną truciznę

- z operacji na Ukrainie zrobiono wojnę, jakiś żydowski narkoman mówi wprost, że poświęci wszystkich Ukraińców, jednak nikt tego nie słyszy

- a chinole testują ryby w poszukiwaniu "wirusa" powodującego zapalenie płuc.

To jest cywilizacja śmierci, całkowicie sprzeczna z naturą i dlatego upadnie, chwile po jej upadku, powstanie cywilizacja życia.

Domyślasz się może, jaki Naród wycierpiał w całej swojej najwięcej?...bo podobno stolica tego Narodu, będzie stolicą świata….(podpowiem, że nie chodzi o stolicę pasożydów)

TROJA PÓŁNOCY – Zofia Kossak-Szczucka, Zygmunt Szatkowski – PRAWDZIWE KORZENIE SŁAWIAN ZACHODNICH

Portret użytkownika axell69

też to zauwazyłem , kiedyś

też to zauwazyłem , kiedyś sroka to była jak  szpak   a dziś ......  szyd  to kapłan  a  drugi  "z boku"  jak   sowa  co nocą  jedynie  bo  w dzień by sime nie dało .... jedynie  jaskółki   londują   jak i więksi bracia jeżyki  po kilka lat  w jakejś lepiance  .A my  w temacie zastepczym mamy coś co nazwać można Polin ..... że też ludzie mają czas na  wklejanie takich  ciekawostek z zycia  naukofcuw . Chrust kończy się w lasach  , tu proszą o wsparcie finansowe , ceny gazu w cosmosie !! ornitologia admina  ma  wam  dodać tchu i cierpliwości  ??

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Portret użytkownika spokoluz

Należy zwiększyć wycinkę

Należy zwiększyć wycinkę lasów , tych tropikalnych też , zakładając wielkoobszarowe monokultury upraw gmo i walić w to nawozy i chemiczne środki ochrony roślin  -  to pomoże na 100% aby zlikwidować różnorodność morfologiczną ptaków gdyż wyginą wszystkie i nie będzie problemu.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Strony

Skomentuj