Elon Musk opowiedział, ile będzie kosztował humanoidalny robot Tesla Optimus

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Elon Musk podzielił się nowymi szczegółami na temat humanoidalnego robota Tesla Optimus, który zostanie zaprezentowany na imprezie firmy 30 września 2022 roku.

„Roboty Tesla mają na celu zastępowanie ludzi w nudnych, powtarzalnych i niebezpiecznych pracach. Ich misją jest to, że będą służyć milionom domów, takim jak gotowanie, koszenie trawników i opieka nad osobami starszymi” – napisał Musk w eseju opublikowanym w magazynie China Cyberspace.

 

Robot Tesla jest zbliżony wzrostem i wagą do osoby dorosłej, może przenosić lub podnosić ciężkie przedmioty, poruszać się szybko z prędkością do 8 kilometrów na godzinę, a ekran na jego twarzy stanowi interaktywny interfejs do komunikowania się z ludźmi.

 

Jeśli chodzi o koszt przyszłego robota humanoidalnego, to według Elona Muska będzie kosztować: „mniej niż samochód”. Najwyraźniej dotyczy to samochodu Tesli, więc możemy założyć, że robot Tesli za dziesięć lat będzie kosztował nie więcej niż 400 tys. złotych.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Jan Kofalski

Ciekawe czy będzie miała

Ciekawe czy będzie miała gębulę jak barbie blondi, plus słodki uśmiech w każdej sytuacji, a nawet jak chłop przyjdze zamęczony z roboty, i czy będzie umiała dobrze robić lodzika , bez prysznica Smile i oczywiście pomidorówkę ,  A nie tak jak poliniackie mega wściekłe baby co chcą chłopów swoich terroryzowac i zabijac własne dzieci bo im tak wmawiają celebryci. Panie, Ja wolę robota, a może będzie miała pitkę podgrzewaną , taka propozycja odnośnie tej technologii.

Portret użytkownika irfy

A ja, kierując się małpią

A ja, kierując się małpią ciekawością, wziąłem sobie kalkulator i trochę policzyłem. Jakbym wynajął sobie babkę od sprzątania, gotowania i koszenia i płacił jej 2 stówy na rękę, żeby codziennie, oprócz sobót i niedziel, sprzątała mi chałupę, to roczny koszt takiego sprzątania wynosi 57600 złotych. Można też odliczyć różne święta, ale przyjmijmy miesięczną kwotę 24 x 200. Czy coś takiego jest realne? Całkowicie, nawet w Warszawie.

Oznacza to, że za 6 lat takiego sprzątanio-gotowania płacę 345600 złotych. Drogo? Jak cholera! Ale tyle samo, albo i więcej musiałbym zapłacić za takiego robota. Tyle że taki sprzęt miałby pewnie standardową, 2 letnią gwarancję. Ale dobrze, niech będzie i 5 lat, wyłączając baterie, które idą do piachu wcześniej, więc nikt na nie takich gwarancji nie da.

Otrzymujemy sprzęt, którego nie wyślemy po zakupy, który zżera masę prądu, do tego jest diabelnie drogi, więc podatny na kradzieże. Naprawa trwa zapewne kilka tygodni a jak się zepsuje po gwarancji, to równie dobrze można go wywalić na śmietnik. Podsumowując, jest to koszmarnie droga zabawka dla milionerów w stylu Muska i jego kumpli. Ich stać na cały tabun takich lalek, normalnych ludzi nie. I tak skończą te roboty. Jako drogie gadżety dla garstki dziwaków. Chyba, ze będą tanie. Wtedy stanie się coś innego, ale to już inna historia.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Dj ktos

Tu jest problem To ewidentnie

Tu jest problem To ewidentnie kon trojański jak potencjalny szpieg w twoim domu

z bezwzględnym protokołem zapisu spokojnie można użyć w sadzie jako dowód 

dno dno kompletne dno Niektórzy juz gadają w samochodzie z tam tam nawigacja dno

 

 

Portret użytkownika Monk

Ale mój drogi geniuszu, te

Ale mój drogi geniuszu, te roboty nie będą sprzedawane u nas, bo my jesteśmy tanią siłą roboczą; one będą sprzedawane na zachodzie, gdzie zarabiają kilkakrotnie więcej niż my. Tam zastąpienie człowieka takim robotem zwróci się w rok, maksymalnie w dwa. Takie roboty nie chorują, i oprócz nie płacenia mu, nie musiałbyś płacić za niego podatku od zatrudnienia, w przeciwieństwie od ludzkiego pracownika. Taki robot też nie będzie się buntować jak przez lata będzie robić to samo i nic nie dostawać, a ludzki pracownik będzie prosił o więcej pieniędzy z roku na rok, albo wręcz będzie musiał zarabiać więcej ze względu na wzrost płacy minimalnej lub z powodu inflacji. My może jesteśmy jeszcze przez kilka-kilkanaście lat bezpieczni od robotyzacji, ale zachód już nie.

Portret użytkownika Endymion

Dokładnie tak jak piszesz,

Dokładnie tak jak piszesz, Amazon w Ameryce wprowadził roboty zamiast ludzi, w Polsce jest wciąż tania siła robocza, a w Niemczech strajków zachciało się, więc pogrożono robotyzacją i ucichło, ale Niemcy będą pierwsze w Europie w zastępowaniu człowieka maszyną. Całe szczęście, że zapogiewawczy Niemcy sprowadzili miliony inżynierów z Afryki, aby te roboty naprawiali Wink

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika BG-OG

NO , A KILKA DNI TEMU

NO , A KILKA DNI TEMU CZYTAŁEM , ŻE WŁASNIE TE NUDNE CODZIENNE PRACE TYPU "SPRZĄTANIE ", CHRONIĄ LUDZI PRZED DEMENCJĄ, OSTEOPOROZĄ I OTĘPIENIEM STARCZYM.( BO TO WYŚIŁEK FIZYCZNY I JAKAŚ RUTYNA). TO JAK PANIE MUSK? POMAGAMY CZY PRZYŚPIESZAMY NADEJSCIE ŚMIERCI TAKĄ POMOCĄ ??

Strony

Skomentuj