Niebezpieczna pogoda nad Polską, trąby powietrzne i gwałtowne burze

Kategorie: 

Od kilkunastu godzin Polska jest pod wpływem burzowej pogody. Dochodzi do licznych ulew, gradobić a w ekstremalnych sytuacjach również trąb powietrznych.

 

Front złej pogody przechodzi przez Polskę. W nabliższych godzinach praktycznie każda część naszego kraju może doświadczyć ekstremalnych zjawisk pogodowych. Zagrożą nam gradobicia, trąby powietrzne, oraz powalone w trakcie burz drzewa.

Efekty ulwy w Nowej Hucie - Źródło: twitter

W trakcie burz należy pozostawać w pomieszczeniach. Nigdy nie chować się pod drzewami, a na otwartym terenie raczej kucnąć i przeczekać niż ryzykować potencjalnie śmiertelne uderzenie pioruna.

Źródło: twitter

 Burza w okolicach Rybnika - Foto: ELF

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika dzidzia

Jaki portal, tacy czytelnicy,

Jaki portal, tacy czytelnicy, co widać dobitnie.
Nie wiem, co ty „masz”, w przedszkolu jesteś?
Ale ci podpowiem, że za kilka dni będzie się dziać coś równie niesamowitego – wyjdzie SŁOŃCE; nie zapomnij sprawdzić znz/prognozy pogody, żebyś wiedział, czy nic nie grozi twojej rodzinie w Polsce (przegrzanie to poważna sprawa).
Jeszcze ci zdradzę, że pewnie za niedługo znz zrelacjonują, że „amerykańscy naukowcy obliczyli, że czerwiec i lipiec były najgorętszymi miesiącami na Ziemi od 1500 r.”, więc przygotuj się z rodziną zawczasu na ten straszliwy kataklizm.

Portret użytkownika cogito 9

Dzidziu,skąd tyle złośliwości

Dzidziu,skąd tyle złośliwości w stosunku do innych użytkowników?Nie podoba Ci się portal,to nie zaglądaj tutaj i nie komentuj.Trochę zabawnie brzmi stwierdzenie"Jaki portal, tacy czytelnicy" bo też jesteś czytelniczką.Czy mamy rozumiec,że siebie też tak negatywnie oceniasz?

Portret użytkownika lolo

Pani @dzidziu. Dla osób

Pani @dzidziu.
Dla osób młodszych powiedzmy równolatków "naszych demokratycznych przemian" takie zaburzenia stają się normą. Dla osób bardziej obeznanych z czasami PRL-u zastanawiające są nie tyle takie zjawiska pogodowe, bo one zdarzały się zawsze ale ich intensywność i nasilenie. W każdym razie w maju miałem +50*C a całej zimy może było ze 2 tyg. w sumie. Kiedyś to nie było jednak normalne. Dzisiaj pewnie już tak.

 
Jacy ludzie - takie czasy.

Portret użytkownika dzidzia

"Jak ci się nic nie podoba to

"Jak ci się nic nie podoba to po co wchodzisz na ten portal? Czy wypowiadasz się tutaj tylko dlatego, że ci się nic nie podoba i lubisz trolować, czy też jest jakiś inny cel?"
Moja słodka tajemnica. Ale uchylę jej rąbek: jak to mawia Medium, "obywatelski obowiązek" Wink Tak jak dajmy na to w przypadku onetu Wink Choć nawet tam poziom informacji jest dużo wyższy niż tutaj.
"Wchodź na taki, który ci się podoba."
Spokojna głowa.
A żeby uspokoić wszystkich dodam tylko, że "czytuję" tu zazwyczaj jedynie tytuły "artów" i same komentarze, często o wiele lepsze, ciekawsze i trafniejsze od treści wpisów. Aczkolwiek i na to coraz bardziej szkoda mi czasu.
 

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem