Obama to najdroższy prezydent podróżnik w historii Stanów Zjednoczonych

Kategorie: 

Obrońcy praw człowieka szacują, że podróże zagraniczne prezydenta USA Baracka Obamy, które odbywają się podczas kryzysu finansowego, są najdroższe w historii narodowej Ameryki – pisze Ridus.

 

Autor publikacji przytacza dane organizacji praw człowieka Judicial Watch, wskazujące, że rodzina prezydenta USA Baracka Obamy wydała na podróże i odpoczynek około 44,3 mln dolarów amerykańskich podatników. Analitycy nazwali Obamę najbardziej „kosztownym prezydentem podróżnikiem" w amerykańskiej historii.

 

Od marca 2014 r. Obama spędził więcej czasu w podróżach międzynarodowych, niż jakikolwiek inny prezydent przed nim. Począwszy od roku 2009 w 31 podróżach przebywał 119 dni za granicą, które kosztują podatników miliony. W 2010 roku, Obama latał „Air force 1” 172 razy, czyli prawie codziennie. Koszt jednej godziny lotu Obamy do jego rodzinnego Chicago kosztuje 180 tys. dolarów.

 

Oprócz swoich podróży międzynarodowych prezydent spędza dużo czasu z rodziną daleko poza Białym Domem. Rodzina Obamy wypoczywa na ekskluzywnych plażach w Nowej Anglii, prywatnych klubach Key Largo, na Florydzie i oczywiście na Hawajach w luksusowych hotelach.

Tom Fitton, szef organizacji praw człowieka Judicial Watch, powiedział, że w warunkach kryzysu finansowego w kraju „prezydent i jego rodzina mogliby być bardziej wrażliwe na koszty swoich podróży. Dokumenty o szokujących opłatach zostały ukryte, i możemy zwrócić się do Sądu Federalnego, aby uzyskać do nich dostęp. To - kolejna wpadka w przejrzystości kosztów dla gangu Obamy”.

Para prezydencka nadużywa publicznego zaufanie podatników przez niepotrzebne luksusowe wakacje i podróży. W dodatku kwota do 44,3 mln dolarów wydana na podróże Obamy, w rzeczywistości może być wyższa, ponieważ Biały Dom nie musi udzielać informacji na ten temat. W ukrytych wydatkach szukać należy także kosztów utrzymania rodziny pierwszej osoby, a także personelu obsługującego, sprzęt strażników, koszty transportu, koszty żywności i napojów.

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika koń który mówi

Rodzinne Chicago? A nie wyspy

Rodzinne Chicago? A nie wyspy hula gula? Przecież to jest zwykły murzyn-mieszaniec z żydowskim pochodzeniem (tj. po matce żydówce) który nie urodził się w USA. Koszmarny wieśniak wykreowany jak większość "prezydentów" i to nie tylko w USA.

Portret użytkownika qismo

"...W 2010 roku, Obama latał

"...W 2010 roku, Obama latał „Air force 1” 172 razy, czyli prawie codziennie..."
Drogi adminie, podstawowa matematyka się kłania. Rok ma 365 dni.
365/172 to równa się 2 a nie 1, więc w 2010 roku Obama latał co drugi dzień a nie codziennie.

" Znam twój ucisk i ubóstwo - ale ty jesteś bogaty -
i [znam] obelgę wyrządzoną przez tych, co samych siebie zowią Żydami,
a nie są nimi, lecz synagogą szatana. "
Ap 2:9
 

Portret użytkownika achiles38

Prośba do ADMINA, o

Prośba do ADMINA, o poruszenie tematów:
1. Największy wałek z emeryturami nowymi Polaków.
2. Embargo na mięso zniesione, a cła poszły drastycznie w górę i w wyniku czego, ani kilograma mięsa sprzedać się nie opłaca do "naszych przyjaciół" na Ukrainę. A miało być tak pięknie i bogato.

Głosuj przeciw
-6
Portret użytkownika tubylec

Każdy prezydent jest

Każdy prezydent jest kosztowny, jak i cała jego rodzina i sfora przydupasów .. pytanie po co ludzie ich wybierają? żeby potem na nich płacić, przeklinać ich i jednocześnie narzekać na brak pieniędzy? Jakie to głupie.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem