O tych co rozkradli Polskę, czyli szybka powtórka z historii

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Minęło już ponad 30 lat od rozpoczęcia największej akcji rabunkowej na narodzie polskim. Potocznie nazywa się ją prywatyzacją mienia narodowego jednak w rzeczywistości, jest to największy przewał III RP o którym praktycznie nikt już nie pamięta. Przypomnijmy więc co nieco tym z nas, którzy gubią sie w aferach ostatnich lat.

W 2015 roku, ówczesny minister skarbu Włodzimierz Karpiński ogłosił z dumą, że już tylko 3% przedsiębiorstw należy do państwa. Zostały one sprywatyzowane choć często w dość niejasnych okolicznościach. Duża część przedsiębiorstw znalazła się w rękach tak zwanej nomenklatury. Po prostu na państwowym uwłaszczyli się rozmaitej maści komuniści i ludzie służb. Z pozostałą częścią majątku narodowego zaczęto robić dziwne rzeczy. Zakłady były najpierw doprowadzane do ruiny, a potem sprzedawane za bezcen chętnym, którzy byli przeważnie selekcjonowani przez polityków.

 

Zapewne to właśnie dlatego odrzucono postulat ówczesnego posła Janusza Korwin-Mikkego aby przedsiębiorstwa sprzedawać z licytacji. Przypomnijmy, że mowa tu o początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Ówczesny minister skarbu Janusz Lewandowski odpowiedział mu tylko, że to XIX wieczna metoda i teraz już się tak nie robi.

 

Korwin-Mikke proponował też wtedy utworzenie specjalnego funduszu na który przelane miało być 30 procent z sumy sprzedawanych przedsiębiorstw. To rónież wyśmiano i dzisiaj nikt nie wie gdzie podziały się te pieniądze. Polacy de facto nie mają majątku narodowego i jako obywatele zostali z niczym.

W ciągu 25 lat sprywatyzowano około 8500 państwowych przedsiębiorstw. O dziwo, budżet państwa polskiego,  wzbogacił się jedynie o 42 miliardy dolarów. Zresztą i tak nie wiadomo co się stało z tymi pieniędzmi, bo nie zostały zainwestowane w modernizację kraju. Na to przecież zaciągnięto praktycznie niespłacalne kredyty u banksterów. Można więc założyć, że pieniądze się rozpłynęły.

 

W rezultacie szokowej terapii jakiej została poddana Polska zlikwidowano liczne gałęzie przemysłu. Pracę straciły setki tysięcy osób. Nowi właściciele często kupowali za bezcen polskie zakłady tylko po to, aby wygasić sobie konkurencję. Przykładów takiej dziwnie konsekwentnej niegospodarności prowadzącej do kontrolowanego upadku jest aż nadto.

 

Oczywiście właściciel prywatny zawsze jest lepszy od państwowego, bo państwowy jest nieefektywny. Być może część z zakładów po prostu musiała paść bo ich podtrzymywanie nie było racjonalne z ekonomicznego punktu widzenia. Gdyby jednak przeprowadzono prywatyzację licytując majątek z pewnością osiągnięto by lepszy bilans niż 42 miliardy dolarów. Można się tylko domyślić ile poszło na łapówki dla decydentów politycznych.

 

Majątek narodowy został w dużej mierze sprzeniewierzony. Fakt faktem, podczas prywatyzacji zyskała pewna grupa pracowników, którzy zostali obdarowani akcjami, ale większość z nich potraktowała to jako premię i szybko je sprzedała. Reszta musiała się zadowolić śmiesznej wartości świadectwem udziałowym, co było po prostu propagandową sztuczką odwracającą uwagę od tego co działo się podczas wyprzedaży polskiego majątku.

 

Powróćmy więc do realiów 2022 roku. Polacy pozostali bez majątku, bez pieniędzy z jego sprzedaży, z upadającym ZUS-em, z którym nikt nie wie co zrobić i z perspektywą, że jesteśmy biedakami Europy, którzy, o ile nie wyemigrują, najprawdopodobniej będą pracować do śmierci. Dodajmy do tego galopującą inflację i zamrożenie pensji na śmiesznie niskim poziomie i mamy receptę na naród niewolników. Ponoć nie żyjemy już w komunizmie i mamy "złote czasy", jednak trudno nie odnieść wrażenia, że jest to złoto głupców.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Nomen - Omen

ZASTRASZALI DOKONUJĄC

ZASTRASZALI DOKONUJĄC PODPALEŃ... 

Dokonywali oblania różnego rodzaju substancjami samochodów, mieszkań, domów...

 

Kilkudziesięcioosobowa grupa działała terenie Polski, Szwecji i Norwegii.

 

Prokuratura Krajowa w Szczecinie skierowała akt oskarżenia przeciwko Tomaszowi Sz. ps. "Bąbel" - mówi Małgorzata Zapolnik z Prokuratury Krajowej w Szczecinie. - Działalność grupy Tomasza Sz. ps. "Bąbel" polegała na obrocie znacznymi ilościami narkotyków. Ponadto grupa przestępcza popełniła przestępstwa przeciwko życiu, zdrowiu, mieniu...

 

Tomasz Sz. (ps. "Bąbel") wydawał POLECENIA STOSOWANIA przemocy wobec niewygodnych dla grupy,  RÓWNIEŻ POŚRÓD ZWYKŁYCH MIESZKAŃCÓW DOKONUJĄC ICH ZASTRASZANIA, pobicia, zniszczenia mienia (PODPALEŃ) - dodała Małgorzata Zapolnik z Prokuratury Krajowej w Szczecinie.

 

Prokuratura Krajowa postawiła łącznie zarzuty ponad 40 przestępcom działającym w grupie „Bąbla”

Grupa "Bąbla" na ławie oskarżonych [WIDEO]

 

 

https://radioszczecin.pl/1,426069,grupa-babla-na-lawie-oskarzonych-wideo

Portret użytkownika Yanek Pałysz

Polskę okradli zwykli żule

Polskę okradli zwykli żule polacy a nie politycy, politycy walczą aby było jak najlepiej dla ludzi, ale zwykły kowalski ciągle im przeszkadza bo nie chce wykonywać poleceń władzy. To jest katastrofa te ceny ropy i cukru a nawet węgla wywindowali polscy ludzie zwykli zjadacze chleba. Pani w szkole tak nam mówiła i w telewizji oglądałam więc wiem o co chodzi i nikt mnie nie oszuka. Pan premier mateusz z kaczorem robią co moga aby uratować sytuację, ale ten durny naród ciągle mu przeszkadza, a to nie chcą płacić podatków, a to masek nosić, a nawet nie chcą tych wspaniałych zastrzyków nowoczesnej inżynierii genetycznej. A nawet ukraińcom nie chcą te lenie patentowane należycie pomagać, co to do huja ma być. Jesteście ruskimi onucami.

Portret użytkownika Nomen - Omen

Tło Przyczynowe Podpaleń -  

Tło Przyczynowe Podpaleń -  "Sprawcy podpalenia – charakterystyka psychologiczna" - (Przemysław Piotrowski Jagiellonian University - PDF)

 

Celem pracy jest dokonanie przeglądu badań oraz koncepcji teoretycznych dotyczących zarówno psychologicznego funkcjonowania sprawców podpaleń, jak i kryminologicznych aspektów przestępstw polegających na umyślnym wzniecaniu pożarów.

W pracy przeanalizowano angielskojęzyczną oraz polską literaturę na temat przestępczego wywoływania pożarów.

 

Podpalenie to jedno z przestępstw powodujących poważne zagrożenie porządku publicznego oraz niebezpieczeństwo odniesienia obrażeń, utraty życia i mienia przez jednostki. 

 

POPEŁNIENIE TEGO CZYNU NIE WYMAGA NAJCZĘŚCIEJ ANI SZCZEGÓLNYCH UMIEJĘTNOŚCI, ANI POMOCY INNYCH OSÓB, A SPRAWCOM DOŚĆ ŁATWO JEST ZACHOWAĆ ANONIMOWOŚĆ.

 

W literaturze wyróżnia się najczęściej kilka głównych motywów popełnienia przestępstwa podpalenia. Są to: zemsta, podniecenie, wandalizm, maskowanie dowodów, odnoszenie korzyści oraz ekstremizm polityczny.

 

https://www.researchgate.net/publication/318561982_Sprawcy_podpalenia_-_charakterystyka_psychologiczna

 

===

Strony

Skomentuj