O tych co rozkradli Polskę, czyli szybka powtórka z historii

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Minęło już ponad 30 lat od rozpoczęcia największej akcji rabunkowej na narodzie polskim. Potocznie nazywa się ją prywatyzacją mienia narodowego jednak w rzeczywistości, jest to największy przewał III RP o którym praktycznie nikt już nie pamięta. Przypomnijmy więc co nieco tym z nas, którzy gubią sie w aferach ostatnich lat.

W 2015 roku, ówczesny minister skarbu Włodzimierz Karpiński ogłosił z dumą, że już tylko 3% przedsiębiorstw należy do państwa. Zostały one sprywatyzowane choć często w dość niejasnych okolicznościach. Duża część przedsiębiorstw znalazła się w rękach tak zwanej nomenklatury. Po prostu na państwowym uwłaszczyli się rozmaitej maści komuniści i ludzie służb. Z pozostałą częścią majątku narodowego zaczęto robić dziwne rzeczy. Zakłady były najpierw doprowadzane do ruiny, a potem sprzedawane za bezcen chętnym, którzy byli przeważnie selekcjonowani przez polityków.

 

Zapewne to właśnie dlatego odrzucono postulat ówczesnego posła Janusza Korwin-Mikkego aby przedsiębiorstwa sprzedawać z licytacji. Przypomnijmy, że mowa tu o początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Ówczesny minister skarbu Janusz Lewandowski odpowiedział mu tylko, że to XIX wieczna metoda i teraz już się tak nie robi.

 

Korwin-Mikke proponował też wtedy utworzenie specjalnego funduszu na który przelane miało być 30 procent z sumy sprzedawanych przedsiębiorstw. To rónież wyśmiano i dzisiaj nikt nie wie gdzie podziały się te pieniądze. Polacy de facto nie mają majątku narodowego i jako obywatele zostali z niczym.

W ciągu 25 lat sprywatyzowano około 8500 państwowych przedsiębiorstw. O dziwo, budżet państwa polskiego,  wzbogacił się jedynie o 42 miliardy dolarów. Zresztą i tak nie wiadomo co się stało z tymi pieniędzmi, bo nie zostały zainwestowane w modernizację kraju. Na to przecież zaciągnięto praktycznie niespłacalne kredyty u banksterów. Można więc założyć, że pieniądze się rozpłynęły.

 

W rezultacie szokowej terapii jakiej została poddana Polska zlikwidowano liczne gałęzie przemysłu. Pracę straciły setki tysięcy osób. Nowi właściciele często kupowali za bezcen polskie zakłady tylko po to, aby wygasić sobie konkurencję. Przykładów takiej dziwnie konsekwentnej niegospodarności prowadzącej do kontrolowanego upadku jest aż nadto.

 

Oczywiście właściciel prywatny zawsze jest lepszy od państwowego, bo państwowy jest nieefektywny. Być może część z zakładów po prostu musiała paść bo ich podtrzymywanie nie było racjonalne z ekonomicznego punktu widzenia. Gdyby jednak przeprowadzono prywatyzację licytując majątek z pewnością osiągnięto by lepszy bilans niż 42 miliardy dolarów. Można się tylko domyślić ile poszło na łapówki dla decydentów politycznych.

 

Majątek narodowy został w dużej mierze sprzeniewierzony. Fakt faktem, podczas prywatyzacji zyskała pewna grupa pracowników, którzy zostali obdarowani akcjami, ale większość z nich potraktowała to jako premię i szybko je sprzedała. Reszta musiała się zadowolić śmiesznej wartości świadectwem udziałowym, co było po prostu propagandową sztuczką odwracającą uwagę od tego co działo się podczas wyprzedaży polskiego majątku.

 

Powróćmy więc do realiów 2022 roku. Polacy pozostali bez majątku, bez pieniędzy z jego sprzedaży, z upadającym ZUS-em, z którym nikt nie wie co zrobić i z perspektywą, że jesteśmy biedakami Europy, którzy, o ile nie wyemigrują, najprawdopodobniej będą pracować do śmierci. Dodajmy do tego galopującą inflację i zamrożenie pensji na śmiesznie niskim poziomie i mamy receptę na naród niewolników. Ponoć nie żyjemy już w komunizmie i mamy "złote czasy", jednak trudno nie odnieść wrażenia, że jest to złoto głupców.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika axell69

"Ci co rozkradli Polskę" - 

"Ci co rozkradli Polskę" -  to w pierwszej kolejności   , gdyby ktoś z was jeszcze nie wiedział ,  KK czyli agent szydowski  w szacie kapłana uzurpator do wszystkiego  co katolików a w drugiej  kolejności   to są  ci sami   co ci pierwsi  ale nazywamy ich  szydami  , tu jednak nic  się nie zmienia  wasza kasa trafia tam  gdzie  oni chcą  a  później  jest US  ZUS  kenset na ul. Wiejskie i oczywiście  Owsiak  z WOŚP  a za nim  wszelkiej maści i rodzaju  telewizja   i portale  takie jak i ten, wypisujęce  ogrom  bzurd , odpłatnie oczywiście,  dla gawiedzi .....  oraz tysiące postów o chorych nieuleczalnie  lub skomplikowanie i do tego  stopnia  że w  naszym kraju  "tego  się nie  leczy"  tak że cały naród musi czuć się  winny i  powinien się  zrzucać . To ja siem zapytam was drodzy  czytelnicy  gdzie w tym wszystkim jest jakikolwiek sens płacenia  na podatki na zus  na  kościół na fundacje  i na Owsiaka ?? !!  

Zresztą   zapytajcie   inszyniera i magistra  ile  ostatnio  oddali   jako KK Polska  na ratowanie istnień ??   odpowiedzi nie otrzymacie  bo Homusie  lub Magistry to pasożyty  i hieny 

Wielu niedouczonych chrześcijan wierzy w to, że tylko ich Zbawiciel poniósł męczeńską śmierć na krzyżu, nie mając pojęcia o tym, że co najmniej szesnastu innych zmarło w taki właśnie sposób.

Portret użytkownika kolo21

Dzisiaj znowu spotkałem się z

Dzisiaj znowu spotkałem się z gnojstwem rodaka Polaka.  Polaczki troche kasy sie dorwali i zbydlecenie stało sie u nich regułą. Czytając komentarze na róznych portalach od paru lat byłem pewien ze piszą je trolle. Nie mogłem uwierzyć że robią to Polacy. A jednak to oni. Testoviron jasno i dobrze to określi Polaki jebane robaki a w Polsce jak w lesie jak w obsranej oborze. Trzeba było się uczyć ty żebraku, takie kurwy z miejsca do dołu z wapnem bym wsadzał.

kolo21

Portret użytkownika axell69

Takie słowo  jak "Polaczki" 

Takie słowo  jak "Polaczki"  wywołuje  u mnie gniew  i automatyczną pogardę dla osoby  wymawiającej  lub piszącej "to" słowo ........    jeśli my nie  zrozumiemy powodu  i  rodzaju  tej  hecy   która nas nonstop skłóca  i dzieli to NIGDY  nie dojdziemy do  konsesusu  i nigdy  nie dojdziemy do władzy  w naszym kraju bo zawsze znajdzie  się  złotoustny szyd  obżydliwy który pogodzi obie strony  ....więc  umiaru  i dobrodziejstwa  dla nas prawdziwych  Słowian.  

Wielu niedouczonych chrześcijan wierzy w to, że tylko ich Zbawiciel poniósł męczeńską śmierć na krzyżu, nie mając pojęcia o tym, że co najmniej szesnastu innych zmarło w taki właśnie sposób.

Portret użytkownika Kwazar

Od ZAWSZE krążą nad Polakami

Od ZAWSZE krążą nad Polakami ZŁE DUCHY i NIKT i NIC, do dzisiaj nie potrafi nic zrobić ani ich wygonić w niebyt i na zatracenie.Jak nie ten zły duch od wojny i guzika, to inny od wciągania do wojny i wmawiania czarostw dobrobytu niemożebnnie wysokich cen i inflacji. Pytam się: CO JEST NIE TAK z posłaniem tych wszystkich ZŁYCH DUCHÓW w niebyt Polacy ? DOKŁADNIE Kiedy sobie nareszcie z tym poradzimy ? Czy dopiero zaświci PRAWDZIWE SŁOŃCE pogody i radości.No i na koniec pytanie wręcz banalne. Dlaczego i MY nie mamy jeździć 6 litrowymi silnikami w autach z kutej stali i nie liczyć się z niczym a już najmniej z cenami paliwa ? Czy już nie czas to pojąć ?  

Strony

Skomentuj