Pokrzywy będą używane do wytwarzania męskich środków antykoncepcyjnych. Udowodniono, że zmniejszają płodność

Kategorie: 

Źródło: tg

Badanie opublikowane w czasopiśmie PLOS ONE wykazało, że ekstrakt z liści pokrzywy (Urtica dioica) blokuje kluczowe białko w transporcie plemników i zmniejsza płodność mężczyzn. Biolodzy z Monash University badali wpływ ekstraktu z korzenia i liści pokrzywy na męską płodność. Eksperymenty na myszach wykazały, że substancja wydzielana z liści roślin oddziałuje na receptory układu moczowo - płciowego, zmniejszając płodność o 53%.

 

Substancja może być używana do tworzenia doustnych męskich środków antykoncepcyjnych. Wcześniej naukowcy odkryli dwa białka zapewniające transport nasienia, zwane receptorem α1A-adrenergicznym i purynoreceptorem P2X1. Wyłączenie tych białek powoduje męską płodność. Eksperymenty wykazały, że żywotność plemników jest zachowana, a wszystkie inne narządy działają bez zakłóceń.

 

W nowym badaniu naukowcy odkryli, że ekstrakt z liści pokrzywy blokuje funkcję jednego z tych białek, receptora purynowego P2X1. U myszy, którym wstrzyknięto te substancje, doszło do naruszenia mięśni układu moczowo - płciowego. W tym samym czasie mogły kojarzyć się w taki sam sposób, jak zwykłe myszy, ale prawdopodobieństwo potomstwa było zmniejszone.

 

„W tym badaniu zauważyliśmy, że ekstrakt z liści pokrzywy zmniejsza kurczliwość mięśni gładkich dróg moczowych i narządów płciowych, działając jako antagonista purynoreceptora P2X1” – tłumaczy Sab Ventura, współautor badania.

 

Naukowcy uważają, że substancje wydzielane z liści pokrzywy staną się podstawą do stworzenia męskich doustnych środków antykoncepcyjnych. Ich zaletą jest to, że nie uszkadzają plemników, co oznacza, że przyjmowanie leków nie wpłynie na potencję w przyszłości.

 

Jednak technologia musi zostać dopracowana, aby zwiększyć wydajność. Należy pamiętać jednak, że zmniejszenie płodności o 53% nie gwarantuje ochrony przed niechcianą ciążą.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Strażak Sam

redaktorzu, korzeń pokrzywy

redaktorzu, korzeń pokrzywy (a z niego nalewka) zbierany na jesieni albo wiosną przed wypuszczeniem pąków (bo wartościowe składniki pójdą w pąki i kwiaty) zalecana jest facetom którzy mają problemy z bunga-bunga, oraz kulturystom ponieważ podnosi poziom teścia (testosteron dla nie znających slangu) i obniża estrogen, porównywalnie z pyłkiem sosnowym.

Portret użytkownika Q

A tak, bo za dużo mamy

A tak, bo za dużo mamy pustaków, których jednym celem życiowym jest płodzenie sobie podobnych. Ile znasz przykładów ludzi, którzy świadomie zdecydowali się na posiadanie dziecka by sprowadzić na świat nową istotę nie dla kaprysu, huci czy przez przypadek, lecz by ją wychować najlepiej jak się da zapewniając nowemu człowiekowi możliwie najlepszy start ? Ile dzieci jest naprawdę owocem miłości a nie samolubnej chęci posiadania dzieciaka ? Trzeba rozumieć także czym jest miłość.. aby móc zrozumieć poprzednie pytanie.

Portret użytkownika OjciecDyrektor

Oj sTalin, sTalin jaki ty

Oj sTalin, sTalin jaki ty głupiutki jesteś. Przecież od wieków wiadomo, że pokrzywa to jedna z najlepszych antykoncepcja.

Sam sprawdź i potrzyj czubek prącia pokrzywą. Skuteczność 100%. Gwarantuję, że nie będziesz miał ochoty wciskać pindola w nic, nawet w mokrą piczkę Smile

Jak będzie przymusz, to chcę zastrzyk w pośladek. Zawsze będę szczerze odpowiadał, że mam szczepionkę w dupie.

Portret użytkownika Ciekawe

Hmmmm...... Bardzo ciekawe,

Hmmmm...... Bardzo ciekawe, tyle że powinni zaznaczyć że to nie dotyczy polskich pokrzyw gdyż po jednej "wpadce" w polskie pokrzywy jestem szczęśliwym ojcem zdrowego dziecka. I owszem, doszło do naruszenia mięśnia układu moczowo - płciowego ale z całkiem odwrotnym efektem. Jednak natura swoje, nałkofcy swoje ;-) 

słowian dobrej woli jest więcej -słowiański wiec , słowiański zew , słowiański duch , słowiańska krew !

Portret użytkownika drako to UPAdlina

chazarska logika - gdzie

chazarska logika - gdzie chazarski poyebie pisza ze nie mamy pic z pokrzywy herbaty cha cha chazaria oni pisza tyllko jakie sa mozliwosci wykorzystania pokrzywy... w tym wypadku chazarku ukrainski do tego co w tytule artykulu.

 

Strony

Skomentuj