Zmiana klimatu może doprowadzić do wyginięcia ludzkości

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Zmiana klimatu w najgorszych scenariuszach może doprowadzić do wyginięcia światowej populacji. Poinformowali o tym naukowcy ze Stanów Zjednoczonych, Niemiec i Chin w artykule do publikacji Amerykańskiej Akademii Nauk (PNAS).

Autorzy publikacji uważają, że ludzkość przywiązuje niewielką wagę do „najgorszych scenariuszy” zmian klimatycznych. Ten problem może osiągnąć katastrofalne rozmiary, naukowcy są pewni.

 

Artykuł mówi, że w ciągu ostatnich 30 lat odnotowano wzrost emisji gazów cieplarnianych na świecie. Nie najbardziej negatywne prognozy sugerują, że do końca stulecia średnia temperatura na Ziemi może wzrosnąć o 2,1 do 3,9 stopnia. Jednocześnie do 2070 r. obszary o ekstremalnych upałach, gdzie średnia roczna temperatura przekracza 29 stopni, mogą się powiększać i liczyć na dwa miliardy ludzi.

 

Zdaniem naukowców kryzys klimatyczny może wywołać „kaskadę ryzyka”, która spowoduje stopniowy wzrost różnego rodzaju problemów. Na przykład upał i degradacja terytoriów mogą powodować niepokoje społeczne.

 

„Istnieje wiele dowodów na to, że zmiany klimatu mogą być katastrofalne. Moglibyśmy wejść w takie rozgrywki końcowe nawet przy umiarkowanym ociepleniu” – podsumowali naukowcy.

Ocena: 

2
Średnio: 2 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ​​euklides

Oooo talmudysta dzbanek pluje

Oooo talmudysta dzbanek pluje w swoje gniazdko. Słowianie byli zagorzałymi przeciwnikami państwa, zwolennikami wolności; żyli w anarchizmie - tobie te koncepcje są całkowicie obce.

Talmud powstał po chrześcijaństwie, to judaistyczna nadbudówka chazarów.

Etyka chrześcijańska jest natomiast obiektywnie bardzo dobra... Tylko psycho-dzbanek o mentalności bandyty może mieć coś przeciwko etosowi prawdy, miłości, piękna, uczciwości, własności prawa do zachowania owoców własnej pracy, które to warości są promowane w  chrześcijaństwie. Co proponujesz w zamian dzbanku? Strzelanie do mądrzejszych od ciebie, niewolnictwo, eugenikę i kastrowanie niewinnych?

Cywilizacja łacińska zaczerpnęła z różnych kultur w zasadzie to co miały pozytywnego do zaoferowania. Odrzuciła tylko słowiaństwo.... I to był wielki grzech. Kiedy jednak wzbogacimy cywilizację łacińską o słowiański zakaz niewolnictwa i anarchizm (kryminalizację działalności politycznej) osiągniemy pełnię.

Portret użytkownika BG-OG

TO TAKIE GDYBANIE, JAK "CO

TO TAKIE GDYBANIE, JAK "CO BYŁO PIERWSZE, JAJKO CZY KURA ?".

DO LAT 90, STRASZONO "EPOKĄ LODOWCOWĄ " , NAUKOFCY STRASZYLI TYM PRZEZ 30 LAT, POTEM BYŁO DO +/- ROKU 2010 "OCIEPLENIE I PODNIESIENIE SIĘ MÓRZ", A OD 2010 SĄ "ZMIANY KLIMATU WYWOŁĄNE PRZEZ DZIŁALNOŚĆ CZŁOWIEKA" CZYLI MOŻE BĘDZIE OCIEPLENIE, MOŻE OZIĘBIENIE. CO BĘDZIE NASTĘPNE ????

Portret użytkownika Hannto

No i co z tego? Ludzie wyginą

No i co z tego? Ludzie wyginą i trudno. Nie ma to wielkiego znaczenia bo jeśli nie to nas zabije to sami się wybijemy próbując stworzyć kolejną nierealną utopię przy jednoczesnym pozbywaniu się każdego kogo uznamy za zagrożenie dla religii, ideałów lub jakiejś innej rzeczy. Ot życie,

Portret użytkownika euklide⁣s

Klimatolodzy to nie naukowcy,

Klimatolodzy to nie naukowcy, tylko kłamliwa sekta, która notorycznie kłamie. Celowo przewidują temperatury na koniec stulecia żeby nikt nie mógł zweryfikować ich wypocin... Czy na tym polega nauka czy na tworzeniu weryfikowalnych wypocin (bo  wróżenia z fusów dokonując przy tym manipulacji, oraz popełniając grube błędy z braku wiedzy/inteligencji, teoriami nazwać nie można)?

Portret użytkownika mateusz

W 1975 roku w sierpniu zatoce

W 1975 roku w sierpniu zatoce Gdańskiej woda miała 26 stopni do dziś tego rekordu nie przekroczono. Klimat się zmieniał i zmienia to jest cykliczne, na całym świecie są spalane różnego rodzaju paliwa w biliardach ton, czyli ziemia staje się lżejsza a atmosfera gęściejsza i tu jest problem.

słowian dobrej woli jest więcej -słowiański wiec , słowiański zew , słowiański duch , słowiańska krew !

Strony

Skomentuj