W Birmie urodził się rzadki biały słoń

Kategorie: 

Źródło: tg

Media państwowe poinformowały w środę, że w zachodniej Birmie urodził się rzadki biały słoń, ujawniając to, co wielu w kraju z większością buddyjską postrzega jako pomyślność. Maluch przyszedł na świat się w zeszłym miesiącu w zachodnim stanie Rakhine. Waży około 80 kg i ma około 70 cm wzrostu.

 

Według gazety Global New Light of Myanmar słoniątko jest myte i karmione przez opiekunów. Matka, 33-letnia samica o imieniu Zar Nan Hla, jest przetrzymywana w zakładzie drzewnym w Birmie w stanie Rakhine, donosi Global New Light, dodając, że małe stworzenie posiada siedem z ośmiu cech związanych z rzadkimi białymi słoniami, tj.:

„Perłowe oczy, grzbiet w kształcie gałązki babki, białe włosy, charakterystyczny ogon, specyficzne ślady na skórze, pięć pazurów na przednich łapach i cztery na tylnych łapach oraz duże uszy”.

Użytkownicy mediów społecznościowych po raz pierwszy skomentowali narodziny nienazwanego słoniątka pod koniec zeszłego miesiąca. Historycznie, białe słonie były uważane za niezwykle pomyślne w kulturze Azji Południowo - Wschodniej, a starożytni władcy regionu nabywali ich tyle, ile mogli, aby zwiększyć swoje bogactwo.

 

Rujnujące koszty utrzymania zwierząt w odpowiednim luksusie dały początek współczesnemu wyrażeniu, że „biały słoń” jest bezużyteczną, choć piękną rzeczą. Według państwowych mediów sześć białych słoni jest obecnie w niewoli w zbudowanej przez wojsko stolicy Naypyidaw, głównie ze stanu Rakhine i południowego regionu Ayeyarwaddy.

 

Birma dochodzi do siebie po zeszłorocznym puczu wojskowym i krwawym stłumieniu sprzeciwu, reakcje wielu osób w mediach społecznościowych są wyciszone lub sceptyczne.

 

„Czy jestem dziwakiem, jeśli ten słoń wydaje się być brązowy?”  - komentuje wydarzenie jeden z Internautów.

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj