Kabaret Neonówka rozwścieczył wyborców PiS! Brutalna satyra o Polakach

Kategorie: 

Źródło: Neo-Nówka TV OFICJALNY KANAŁ

Media społecznościowe zawrzały po ostatnim wyczynie wrocławskiego kabaretu "Neonowka". W trakcie występu padły ostre słowa pod adresem rządu, jego wyborców i wielu aspektów współczesnej Polski. Telewizja Polsat, która wyemitowała to widowisko, umywa ręce i nie zdecydowała się opublikować go na swoich mediach społecznościowych. Pełna wersja jest jednak dostępna na oficjalnym profilu kabaretu.

 

Z chwilą gdy powstaje ten artykuł, skecz na oficjalnej stronie kabaretu, obejrzało już prawie 2 mln osób. Biorąc pod uwagę agresywną reakcję wielu wyborców Prawa i Sprawiedliwości oraz niektórych polityków tej partii, można spodziewać się podwojenia tej liczby. Oto fragment który wywołał szczególne emocje:

Jesteś taki pożyteczny idiota. Oni ciebie w ciula robią, a ty się po prostu dajesz. A oni się bawią! Kasę wywalają na lewo. 70 mln wywalili na wybory kopertowe. 2 mld idzie na tępą propagandę w TVP. Do tego Ostrołęka, CPK, Turów i inne przewałki. Wiesz, ile za te miliony można byłoby dzieci wyleczyć? A my jak te łosie zbieramy na akcjach charytatywnych, a rząd ma to wszystko w d*pie. 

A później siedzą takie leszcze jak ty, a oni się bawią, mają to w d*ie. Bo właśnie tacy jak ty, łykają to i jeszcze w to wierzą. A ty jesteś tak zapatrzony. I cały czas masz jakichś wrogów. To Niemcy, to Żydzi, to Norwegowie, kobiety, LGBT. Najbardziej to się boisz gejów, a nic ci nie przeszkadza, że rząd cię r***a codziennie.

~ kabaret Neonówka "Wigilia 2022"

Te słowa nie wzbudziły pewnie wielkiego wrażenia, na ludziach którzy stale obserwują życie polityczne w naszym kraju. Widownia w Koszalinie przyjęła je jednak gromkimi brawami, podobnie jak i wielu telewidzów a teraz internautów. Ponura satyra neonówki, to brutalnie szczery obraz sytuacji w jakiej przyszło nam żyć. Kuriozalnej parodii życia publicznego, w której debata na tematy polityczne sprowadza się do licytacji "kto zrobił gorzej".

 

Porównania Polski do Rosji putinowskiej mogą wydawać się nieco na wyrost, jednakże mechanizmy medialne jakie działają w obydwu przypadkach są jak najbardziej identyczne. Najbardziej pouczająca jest tu reakcja zwykłych ludzi, którzy albo zachwalają ten występ pod niebiosa, albo atakują komików, zarzucając im prymitywne poczucie humoru i pogardę do wyborców PiS. Najwyraźniej w tak spolaryzowanym społeczeństwie można iść tylko ze skrajności w skrajność.

 

Najwyraźniej wulgarna satyra to jedyny sposób, aby współcześnie zwrócić uwagę kogokolwiek na problemy marnotrawienia pieniędzy, korupcji i zaślepienia z jakim ludzie potrafią bronić nawet najdziwniejszych idei.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Nomen - Omen

"Szef Agencji Wywiadu

"Szef Agencji Wywiadu odchodzi. W tle tajemnicza śmierć handlarza bronią i respiratorów" - (04-08-2022)

 

Piotr Krawczyk miał złożyć rezygnację z funkcji szefa Agencji Wywiadu – podaje nieoficjalnie „Wprost”. Nie zrobił tego jednak sam z siebie, tylko został o to "poproszony”. Powodem jest zamieszanie związane ze śmiercią handlarza bronią, który wykiwał polski rząd na respiratory.

 

Andrzej I. oficjalnie zmarł 20 czerwca w Albanii. Wcześniej przez blisko dwa lata był bezskutecznie poszukiwany przez polski wymiar sprawiedliwości za niewywiązanie się z umowy zakupu respiratorów zamawianych na początku ogłoszonej pandemii koronawirusa.

 

Za zakup respiratorów odpowiadał ówczesny wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński. Krótko po tym – dzień przed dymisją ministra Łukasza Szumowskiego – zrezygnował z pełnionej funkcji. PiS nie zostawił go jednak na lodzie. Dziś Cieszyński jest sekretarzem stanu ds. cyfryzacji, a po drodze załapał się jeszcze na fuchę wiceprezydenta Chełma.

 

Cieszyński przesłuchiwany był przez prokuraturę za nieszczęsne respiratory, ale śledczy nie znaleźli powodów, by postawić mu zarzuty. Główna linia obrony była taka, że handlarz bronią, który naprędce w trakcie ogłoszonej pandemii się "przebranżowił”, został pozytywnie zaopiniowany przez Agencję Wywiadu...(?)

 

Poszukiwania Andrzeja I. ciągnęły się w nieskończoność, aż wreszcie gruchnęła wiadomość, że nie żyje. Są teorie, że Agencji Wywiadu wcale nie zależało na znalezieniu handlarza bronią i respiratorów. Ostatecznie nigdy nie został przesłuchany, nie postawiono mu zarzutów. 

 

(CZYŻBY PRZYBRAŁ NOWĄ TOŻSAMOŚĆ PO FIKCYJNEJ ŚMIERCI?)

 

Jak podaje „Wprost”, w związku z powyższym Piotr Krawczyk, szef agencji, „został poproszony o złożenie rezygnacji”. Tę podobno złożył.

 

"Wprost” skontaktował się ze źródłem z kierownictwa służb, który zdystansował się od sprawy, ale" jednoznacznie o to czy rezygnacja Krawczyka rzeczywiście dojdzie do skutku, nie zaprzeczył”

 

Piotr Krawczyk złożył dymisję. Oficjalnie z przyczyn osobistych.

Funkcję szefa Agencji Wywiadu pełnił od 2016 roku.

 

https://nczas.com/2022/08/04/szef-agencji-wywiadu-odchodzi-w-tle-tajemnicza-smierc-handlarza-bronia-i-respiratorow/

 

"Tajemnicza śmierć handlarza bronią od respiratorów-widmo. Co się stało z ciałem Andrzeja I.?" - (25-07-2022)

Mężczyzna miał umrzeć w Albanii. Jest jednak wiele znaków zapytania w tej sprawie...(?)

 

https://nczas.com/2022/07/25/tajemnicza-smierc-handlarza-bronia-od-respiratorow-widmo-co-sie-stalo-z-cialem-andrzeja-i/

 

===

 

Portret użytkownika dąb-rozwadowski

Naprawdę ktoś tym się

Naprawdę ktoś tym się przejmuje ?

Ale przyszło mi coś do głowy, nie mam TV ale na zasadzie virala ta scenka dotarła i do mnie i o ile dobrze zrozumiałem to tam młody wyzywa dziadka jakim to jest frajerem że głosuje na pisdzielców. Ale jak się zastanowić to ten młody jest frajerem a nie stary który za to bierze kasę w postaci kolejnych emerytur. I w sumie to jest zrozumiałe że starszy człowiek z doświadczeniem już wie że żaden polityk nieczego nie poprawi bo politycy są jacy są więc jak któryś chce poparcia niech płaci. Najbardziej rozumne postępowanie w krótkim horyzoncie czasu bo emeryt w Polsce innego nie ma a młody go ma w dupie i tylko wyzywa. Czyli kluczem wymyślonym przez kabaret są wyzwiska na zasadzie "i tak już przegrałem to chociaż sobie popluje bo sytuacja przekracza moje zdolności intelektualne".

człowiek ma niby wolną wolę, ale niech tylko dupa zechce srać

Portret użytkownika gogo

Czasami człowiek sądzi że

Czasami człowiek sądzi że ujrzal dno studni ludzkiej glupoty, gdy nagle spotyka kogoś dzięki komu dowiaduje się że ta studnia jednak nie ma dna - Stephen King. doskonały obraz większości naszego społeczeństwa.

Strony

Skomentuj