WHO zarządziło epidemię "małpiej ospy"

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

WHO to organizacja międzynarodowa, któa nie tylko nie została rozliczona za szereg kłamstw jakie towarzyszyły zorganizowanej przez nich tzw. pandemii COVID-19, ale wrecz się wzmocniono jej władzę dając jej szereg nowych konsekwencji i wybierając ponownie na szefa podejrzanego komunistę Tedrosa Ghebreyeausa. Nie trzeba było długo czekać żeby szef WHO ogłosił ze małpia ospa jest globalnym zagrożeniem, bo w kilka miesięcy zmarło pięć osób.

 

 

Covidowy cyrk rozkręca się na naszych oczach na nowo, ale w zanadrzu czeka już kolejna pseudo-pandemia WHO - czyli osłąwiona "małpia ospa". Zatem mimo, że covidowy cyrk jeszcze się nie skończył i pojawia się widmo powrotu do walki z ludzmi w obronie pandemii, co obserwowaliśmy przez ostatniw dwa lata.

 

Wygląda na to, że wojna na Ukrainie dała nam wytchnienie przed covidiozą jedynie na parę miesięcy i już w trakcie kolejnego sezonu grypowego będziemy musieli znowu to przeżyć. Jednak jest duża szansa, że dzięki WHO będziemy teraz smagani po tyłkach przez dwie "pandemie". Stary dobry covidek, który atakuje akurat wtedy kiedy grypa oraz zupełnie nowe małpie zagrożenie od Tedrosa, nierozliczonego zbrodniarza z WHO.

Dziennie na świecie umiera 118 tysięcy, rocznie 32 miliony. Małpia grypa jest zagrożeniem dla małp, ale wystarczy tylko odpowiednia podbudowa medialna, żeby ludzkie stado uwierzyło, że jest zagrożone i żeby pozwoliło zrobić ze sobą co tylko ma ochotę właściciel stada.

 

Podobnie jak jego bliski krewny, wirus ospy, małpa ospa jest patogenem rodziny ortopokswirusów. Jest przenoszony przez skażone płyny ustrojowe lub przez bliski kontakt z zarażonymi ludźmi i innymi zwierzętami i może powodować łagodną lub ciężką chorobę, a w niektórych przypadkach śmierć.

 

Jakie są objawy małpiej ospy? Około tydzień lub dwa po infekcji wirus powoduje gorączkę, bóle głowy, bóle mięśni, obrzęk węzłów chłonnych i wyczerpanie. Po kilku dniach może pojawić się wysypka, zwykle na twarzy lub wokół niej, która może przekształcić się w pęcherze i krosty, które zasklepiają się i goją w kolejnych tygodniach.

 

Chociaż pod wieloma względami przypomina ospę prawdziwą, ospa małp jest na szczęście uważana za samoograniczającą się, dzięki czemu jest znacznie mniej dotkliwa. Jednak małpia ospa jest nadal uważana za poważną chorobę, z trwałymi powikłaniami, od skutków sepsy i zapalenia mózgu po ślepotę z powodu infekcji oka. Bez leczenia lub szczepień prawie co dziesiąta zarażona osoba jest narażona na śmiertelne powikłania, zwłaszcza wśród małych dzieci.

 

W porównaniu z okropnościami ospy, która w szczytowym momencie pochłonęła życie prawie jednej na trzy zarażone osoby, ospa małp może nie wydawać się taka straszna. Ale jeśli nauczyliśmy się czegoś z pandemii COVID-19, lepiej być bezpiecznym niż żałować, jeśli chodzi o potencjalnie śmiertelne wirusy.

 

Jak rozprzestrzenia się ospa małpa? Ospa małp rozprzestrzenia się między ludźmi poprzez bliski kontakt z osobą, która ma wysypkę ospy. Może to być twarz w twarz, skóra do skóry, usta do ust lub usta do skóry. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) wirus może rozprzestrzeniać się poprzez kropelki lub aerozole bliskiego zasięgu, jeśli ktoś ma owrzodzenia jamy ustnej lub owrzodzenia. Ludzie są uważani za zaraźliwych, dopóki wszystkie ich zmiany chorobowe nie stwardnieją, chociaż naukowcy wciąż muszą się wiele nauczyć o niedawnych epidemiach.

 

Zarażona osoba może przenieść wirusa ospy na powierzchnię, taką jak odzież, telefon komórkowy, deska klozetowa lub pościel. Wtedy inna osoba pracująca z tymi obiektami może zostać zainfekowana. Według WHO wirus może zostać przeniesiony na płód również w czasie ciąży. Nie jest jeszcze jasne, czy wirus może być przenoszony między ludźmi przez bezobjawowych nosicieli, ale skoro ta operetkowa forma przekonywania ludzi do pandemii zadziałała w przypadku covida czyli kataru, to dlaczego nie zastosować jej w przypadku ospy? 

 

23 lipca 2022 r. WHO wydała oficjalne oświadczenie, w którym stwierdziła, że ​​epidemia ospy małpiej stanowi zagrożenie dla zdrowia publicznego o zasięgu międzynarodowym. W momencie ogłoszenia w 74 krajach zgłoszono ponad 16 000 przypadków. Ponieważ eksperci organizacji nie mogli dojść do konsensusu, czy tak wysoki poziom ostrożności był uzasadniony, ostateczną decyzję podjął szef WHO komunista Tedros.

 

W przeciwieństwie do SARS-CoV-2, małpia ospa nie może rozprzestrzeniać się w powietrzu. Ponieważ szczepionka przeciwko ospie jest skuteczna przeciwko wirusowi, władze już się szykują na kolejne przymusowe szczepienia, a przedstawiciele koncernów farmaceutycznych zacierają rączki z zadowolenia.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ba

Czego dokona Królestwo Boże

Czego dokona Królestwo Boże jak zapanuje nad Ziemią Biblia donosi :

Izajasza 33: 24  I żaden mieszkaniec nie powie: „Jestem chory”.+ Lud mieszkający w tej krainie dostąpi odpuszczenia winy.+

Objawienia 21;  Wtedy usłyszałem donośny głos od tronu, mówiący: „Oto namiot+ Boga jest z ludźmi i On będzie przebywać+ z nimi, a oni będą jego ludami.+ I będzie z nimi sam Bóg.+  I otrze z ich oczu wszelką łzę,+ i śmierci już nie będzie+ ani żałości, ani krzyku, ani bólu już nie będzie.+ To, co poprzednie, przeminęło”.+  I Zasiadający na tronie+ rzekł: „Oto czynię wszystko nowe”.+ Mówi też: „Napisz, ponieważ słowa te są wierne i prawdziwe”.

1 Jana 2: 25  A to jest obietnica, którą on nam obiecał: życie wieczne.+

JEZUS PRZYSZEDŁ NA ZIEMIE ABY ODKUPIĆ TO CO  PIERWSZY CZŁOWIEK UTRACIŁ - ŻYCIE WIECZNE

Rzymian 5: 12  Dlatego jak przez jednego człowieka+ grzech wszedł na świat, a przez grzech — śmierć,+ i w taki sposób śmierć rozprzestrzeniła się na wszystkich ludzi, ponieważ wszyscy zgrzeszyli...+

Jana 3: 16  „Albowiem Bóg tak bardzo umiłował+ świat, że dał swego jednorodzonego Syna,+ aby nikt, kto w niego wierzy,+ nie został zgładzony,+ lecz miał życie wieczne.+

I to jest celem wiary - wybawienie  - czyli osiągnięcie życia wiecznego tu na rajskiej Ziemi

Zablokowany do odwołania. To nie portal religijny. Moderator.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika keri

W bajki o wirusach to wierzą

W bajki o wirusach to wierzą ci, którzy nie dbali o swoją świadomość.

Zagrożeniem realnym to są pasożyty w robalach, larwach, świerszczach, które celebryci teraz wciągają z talerzy. Ponad połowa z tego menu ma pasożyty, a 30% z nich są bardzo szkodliwe dla ludzi. Dodam, ze obróbka termiczna nawet wielogodzinna może ich nie zabić, gdyż mają osłonki przetrwalnikowe.

Tak jak na grypę zwaną k. ludzie zaczęli masowo chorować po zakażonych testach PCR i szprycach, tak i teraz małpia ospa nie ma do ludzi żadnego dostępu, dopóki nie zaczną się testować i szprycować. Są już dwie nowe szpryce, nie testowane jeszcze, więc eksperymentalne, kilku ochotników dostało po nich czarnej ospy (prawdziwej ospy, która od dziesięcioleci nie była notowana na świecie) oraz chobób serca.

Jak kogoś kręci bycie obiektem do eksperymentów medycznych, to nikt mu nie zabroni.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika KWANTOWA  KASZANKA

CZYTAJĄC TWOJE KOMANTARZE

CZYTAJĄC TWOJE KOMANTARZE PRZYPUSZCZAM ŻE

WĄTPIE PAMIETAM JAK TUTAJ KILKA LAT TEMU

AGITOWAŁEŚ ZA PISEM A TERAZ ICH

POTEMPIASZ  Smile

TO ZDECYDUJ SIĘ LEWO,  ŚRODEK CZY PRAWO

BO WE WSZYSTKIE KIERUNKI SIĘ NIE DA !

 

Portret użytkownika SurvivorMan

Oczywiście że się nie

Oczywiście że się nie pokapowali!!!
Gdyby się pokapowali, płonęłyby ulice w okolicach wszystkich enwuowskich instytucji na świecie, oraz budynków rządowych w zainteresowanych krajach!!! Dirol
80% populacji odmóżdżona telewizorem, dalej uważa te tematy za "teorie spiskowe", a te 20% "świadomych", wymądrza się jedynie w internetach nie mając jakiejkolwiek siły przebicia w stosunku do mediów głównego ścieku! Głupek
Z czym do elit, ja się pytam?!?! Robią co chcą i tyle!!!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Strony

Skomentuj