Duża żaglica dźgnęła kobietę mieczem

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

U wybrzeży amerykańskiego stanu Floryda ważąca 45 kg żaglica wyskoczyła z wody i przebiła 73-letnią Katherine Perkins. 

Perkins i jej przyjaciele - 75-letni Luis Toth i 77-letni Dominic Bellezza - wybrali się nad ocean na ryby. Około trzech kilometrów od brzegu udało im się złowić dużą żaglicę. Podczas gdy Toth i Bellezza próbowali podnieść swój haczyk na linie, żeby zrobić zdjęcie, Perkins stała na pokładzie i obserwowała ich.

 

W tym momencie z wody wyskoczyła żaglica i uderzyła kobietę swoim długim, ostrym mieczem.

Świadkowie zdarzenia w panice zadzwonili pod 911 i sami próbowali zatamować krwawienie za pomocą bandaża. Perkins została zabrana do szpitala, stan jej zdrowia nie jest znany. Kobieta powiedziała policji, że atak nastąpił tak szybko, że nie miała czasu na reakcję.

 

Żaglica jest najszybciej pływającą rybą na świecie, osiąga prędkość do 100 kilometrów na godzinę. Jego charakterystyczne cechy to wysoka i długa pierwsza płetwa grzbietowa, przypominająca kształtem żagiel, oraz pysk w kształcie włóczni.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika KittySlayer

Jak widać fikcja z powieści

Jak widać fikcja z powieści „Stary człowiek i morze” została
inaczej zinterpretowana przez życie - tyle, że dla "starego" to niezbyt przyjemna wersja.

I chyba mamy nieścisłość, bo na zdjęciu widać Merlina (to też żaglica), tego z powieści a te ryby są duże, kilkumetrowe i osiągają wagę nawet pół tony a kobietę zaatakował zapewne inny rodzaj żaglicy.

Wchodząc na tereny łowieckie drapieżników, to trzeba założyć, że możemy zostać zaatakowani (nawet jeżeli nie jesteśmy w jadłospisie atakującego) i to pomimo tego, że to my przybyliśmy łowić - woda nie jest naszym naturalnym środowiskiem a dla rekinów, krokodyli czy żaglic tak a to sa drapieżniki i czasami pojawiają się w wodach przybrzeżnych.

„Veritas est adequatio rei et intellectus”

Skomentuj