Populacja świata do końca 2022 roku osiągnie 8 miliardów

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Według aktualnych szacunków, w 2030 roku populacja świata ma wzrosnąć do około 8,5 miliarda. Nowy raport opublikowany przez Organizację Narodów Zjednoczonych (ONZ) z okazji Światowego Dnia Ludności w poniedziałek 11 lipca przewiduje, że 15 listopada tego roku populacja osiągnie 8 miliardów.

 

 

Raport sugeruje również, że do 2023 roku Indie wyprzedzą Chiny jako najludniejszy kraj świata. Przewiduje się, że globalna populacja wzrośnie do około 8,5 miliarda w 2030 r. i 9,7 miliarda w 2050 r., zanim osiągnie szczyt w latach 80 tych XXI wieku, wynosząc około 10,4 miliarda. Do co najmniej 2100 populacja może pozostać dość stabilna.

 

Według Organizacji Narodów Zjednoczonych, prognozy dotyczące populacji na rok 2100 pokazują szereg prawdopodobnych wyników globalnych, regionalnych i krajowych, opartych na wynikach 1758 krajowych spisów ludności przeprowadzonych w latach 1950-2022, systemów rejestracji ludności i ponad 2890 reprezentatywnych dla całego kraju badań na próbach.

 

Jednak pomimo ogólnej tendencji dalszego wzrostu populacji ONZ zauważyło, że nastąpiło spowolnienie. W 2020 r. spadła do mniej niż jednego procenta, najniższego od 1950 r. Ponadto w wielu krajach w ostatnich dziesięcioleciach nastąpił spadek płodności. W większości krajów i regionów świata płodność w ciągu całego życia wynosi mniej niż 2,1 urodzeń na kobietę. Raport mówi, że ten poziom jest taki, jaki jest potrzebny do długoterminowego zerowego wzrostu populacji przy niskich wskaźnikach śmiertelności.

 

Oczekuje się, że w ciągu najbliższych trzech dekad populacja 61 krajów lub obszarów świata zmniejszy się o co najmniej jeden procent. Wynika to z niskiego wskaźnika urodzeń, aw niektórych przypadkach wysokiego wskaźnika emigracji.

 

Śmiertelność w krajach ma również kluczowe znaczenie dla wzrostu ich populacji – im dłużej żyją ludzie, tym więcej osób można policzyć. W wyniku pandemii średnia długość życia spadła do 71 lat w chwili urodzenia w 2021 r. z 72,9 lat w 2019 r. Możliwe, że kolejne fale pandemii zmniejszyły liczbę urodzeń i ciąż w niektórych krajach”.

 

Według prognozy ONZ ponad połowa światowego wzrostu populacji do 2050 r. nastąpi w ośmiu krajach – Demokratycznej Republice Konga, Egipcie, Etiopii, Indiach, Nigerii, Pakistanie, Filipinach i Zjednoczonej Republice Tanzanii. Starzenie się populacji ludzkiej jest integralnym aspektem wzrostu populacji. Istnieje jednak wiele wyzwań związanych ze starzeniem się populacji, ponieważ wzrost spowalnia i rodzi się mniej dzieci.

 

Z drugiej strony kraje afrykańskie mają więcej młodych ludzi ze względu na wyższy wskaźnik urodzeń.

 

Według Johna Wilmota, dyrektora Wydziału Populacji Departamentu Spraw Gospodarczych i Społecznych ONZ, polityka rządu mająca na celu zmniejszenie dzietności będzie miała niewielki wpływ na tempo wzrostu populacji do połowy stulecia. Jednak w drugiej połowie stulecia skumulowany efekt spadku dzietności może doprowadzić do bardziej znaczącego spowolnienia wzrostu liczby ludności na świecie.

 

Raport przewiduje, że w przyszłym roku Indie wyprzedzą Chiny jako najludniejszy kraj na powierzchni planety. Przewiduje się, że do 2050 r. Stany Zjednoczone pozostaną trzecim najbardziej zaludnionym krajem na świecie, za Indiami i Chinami. 

 

Szacuje się, że Nigeria jest na czwartym miejscu, a następnie Pakistan, Indonezja, Brazylia, Kongo, Etiopia i Bangladesz. Wreszcie dziewiąty i dziesiąty najbardziej zaludniony kraj w 2022 r., Rosja i Meksyk, stracą pozycję w 2050 r.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Nomen - Omen

"Są nowe stawki zasiłku dla

"Są nowe stawki zasiłku dla bezrobotnych" - (17-07-2022)

 

https://nowyobywatel.pl/2022/07/17/sa-nowe-stawki-zasilku-dla-bezrobotnych/

 

---

 

"Są nowe stawki zasiłku dla bezrobotnych" - (18-07-2022)

 

Od 1 czerwca 2022 r. najniższy możliwy zasiłek to 949,40 zł netto przez pierwsze trzy miesiące. Zasiłki dla osób, które miały powyżej 5 i powyżej 20 lat pracy wyniosą odpowiednio 1186,73 zł netto i 1424,15 zł netto przez pierwszy kwartał.

Jak informuje portal Pulshr.pl, wysokość zasiłku jest uzależniona od stażu pracy i dzieli się na trzy stawki: 80 proc., 100 proc. i 120 proc. Przez pierwsze trzy miesiące zasiłek jest wypłacany w wyższej kwocie.

Stawki zasiłku dla bezrobotnych od 1 czerwca 2022 r. są następujące:

– 80 proc. (mniej niż 5 lat stażu pracy) – w okresie pierwszych trzech miesięcy: 1 043,30 zł brutto / 949,40 zł netto. W okresie kolejnych miesięcy posiadania prawa do zasiłku: 819,30 zł brutto / 745,56 zł netto.

– 100 proc. (od 5 lat do 20 lat stażu pracy) – w okresie pierwszych trzech miesięcy: 1 304,10 zł brutto / 1 186,73 zł netto. W okresie kolejnych miesięcy posiadania prawa do zasiłku: 1 024,10 zł brutto / 931,93 zł netto.

– 120 proc. (co najmniej 20 lat stażu pracy) – w okresie pierwszych trzech miesięcy: 1 565,00 zł brutto / 1 424,15 zł netto. W okresie kolejnych miesięcy posiadania prawa do zasiłku: 1 229,00 zł brutto / 1 118,39 zł netto.

Są dwa okresy pobierania zasiłku. Pierwszy wynosi 180 dni i dotyczy osoby bezrobotnej, która rejestruje się w urzędzie pracy na obszarze powiatu, którego stopa bezrobocia w dniu 30 czerwca roku poprzedzającego dzień nabycia prawa do zasiłku nie przekraczała 150 proc. przeciętnej stopy bezrobocia w kraju.

Drugi okres wynosi 365 dni i przysługuje, jeśli:

– osoba bezrobotna rejestruje się w urzędzie pracy na obszarze powiatu, którego stopa bezrobocia w dniu 30 czerwca roku poprzedzającego dzień nabycia prawa do zasiłku przekraczała 150 proc. przeciętnej stopy bezrobocia w kraju;

– osoba bezrobotna rejestrując się w urzędzie pracy ma powyżej 50. roku życia oraz posiada co najmniej 20-letni okres uprawniający do zasiłku;

– osoba bezrobotna rejestrująca się w urzędzie pracy ma na utrzymaniu co najmniej jedno dziecko w wieku do 15 lat, a małżonek jest także osobą bezrobotną i utracił prawo do zasiłku.
https://wolnemedia.net/sa-nowe-stawki-zasilku-dla-bezrobotnych/

 

Portret użytkownika spokoluz

Czyli szykuje sieę duże

Czyli szykuje sieę duże bezrobocie.

Nie znalazłem danych na temat ile waży taka turbina i czy można ją przetransportować samolotem. Jeśli jeszcze kilka dni temu była w montrealu , to tylko samolot może to przetransportowac tak szybki , że deklarują jej status jako dostarczoną do niemiec. Dla mnie to jest pic na wodę aby informacyjnie obarczyc onuce za zablokowanie dostaw gazu - a kto nałożył sankcje na ten gaz !? Kombinuja jak wybrnąć z sytuacji aby czasami ludzie się nie jarnęli , że to usmania blokuje. Wczoraj w radiu podali , że jeśli nie będzie gazu to - UWAGA - 2 gospodarka świata czyli ue zaliczy kolapsa. I tu mi się oczy otworzyly - ue to 2 ga gospodarka świata pod zarządem IV rzeszy - komu nie pasowała ta gospodarka !? A usmanom , chinom i onucom. Te trzy potęgi ( usmania tylko trzecia armia świata ) chcą między sobą tylko walczyć o palmę pierwszeństwa - bez ue z IV rzeszą na czele. Jak walnie gospodarka gebelsów to cała ue jest z nią powiązana a z nią usmania - za 1-2 m-ce mamy krach , który  porównując z czerwcem 1929 jest pikusiem. Ceny rosną , alternatyw nie ma a świat idzie dalej ale bez ue. Nikt już się nie uzbroi jak się nie uzbroił i czeka ich agonia a My jesteśmu pierwsi w kolejce po upadlinie bo ona już upadła ale jeszcze dogorywa. Uczcie się ruskiego żeby nie była , jak zapytają - kak tjebia zawod a Ty odpowiesz - np. hydraulik. Wołyna  z Miarupiola , który się poddał onucom w wywiadzie perfekcyjnie rozmawia po rusku.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Endymion

Jakaś konkluzja z tego faktu?

Jakaś konkluzja z tego faktu? To po coś jest i nie po to, aby ludziom zrobić lepiej. Przed wyborami pełne rozdawnictwo na kredyt, a potem choćby potop. Jarek już nie domaga fizycznie, a intelektualnie od dawna, to ostatni napad na portfele Polaków. Zarejestrowane bezrobociem ilość osób z prawem do zasiłku, a ilość bezrobotnych, to są różne dane, ale na interpretację 3 różnyc danych i ich powodów, urzędy są zbyt głupie, a politycy zbyt cwani. Bezrobocie powinno liczyć się stosunkiem liczby pracujących do liczby zdolnych do pracy, ale by wyszło ukryte bezrobocie wśród rolników i kur domowych, a i jeszcze szara strefa doda la by swoje %.. 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Kwazar

"Populacja świata do końca

"Populacja świata do końca 2022 roku osiągnie 8 miliardów" Nie jestem żadnym zwolennikiem depopulacji ale to oznacza tylko jedno.Będzie jeszcze mniej (nie to, że zabraknie ale będzie coraz mniej ) energii,przestrzeni do życia i żarcia dla wszystkich. Czy zdajemy sobie z tego sprawę ? ROFL Ja też NIE !  

Portret użytkownika Damko

Bzdury ... szczepionka covid

Bzdury ... szczepionka covid zrobi swoje. Mówią tak specjalnie żeby przygotować grunt pod restrykcje klimatycznych. Będą zwalać wszystko na liczbę ludzi a prawda Zapewne jest całkiem inna jest nas coraz mniej. Można dodać jeszcze że następne nasze pokolenie w większości już nie będzie w stanie się rozmnażać ewentualnie tylko in vitro. Niestety wszystko wskazuje na to, że działają jakieś siły które chcą zniszczyć życie organiczne na ziemi.

Portret użytkownika 3plabc

Zmiany klimatyczne, tekturowa

Zmiany klimatyczne, tekturowa światowa ekonomia, oraz wszystkie tego konsekwencje zweryfikują jak bardzo ONZ rozminął się w prognozach z rzeczywistością. Okres znaków Apokalipsy już powoli się kończy, omamieni iluzją możemy myśleć że się nie spełnia, ale spokojnie to na świecie nie będzie... raczej na kolejne dekady z efektem kuli śnieżnej turlamy się ze szczytu w dolinę.

Portret użytkownika ​euklides

Hahahaha, ale co oni zrobią

Hahahaha, ale co oni zrobią bez popierającego ich bydła, a sami przecież są bezużytecznym pasożytem... Wygląda na to, że jak to w naturze bywa, pasożyt przeżarł się i zakończy cykl rozwojowy zgonem. Pozostaje tylko spalić jego jajeczka żeby przez kolejne 1000000 lat nic takiego jak te pokurwione pato-elity się nie wykluło.

Portret użytkownika Luka

Co do końcówki filmu z

Co do końcówki filmu z prezesem PILSNERA to znalazłem niby oryginał w którym mówił o,że ich leki dotra do 50procent ludzi w trudno dostępnych krajach (trzeciego swiata) coś w tym stylu, na duckduckgo można znalesc że to niby fakenews jest i podany jest oryginalny film

 

Portret użytkownika S

Poszukałem, faktycznie płatne

Poszukałem, faktycznie płatne szczekaczki na stronkach o "fake newsach" krzyczą, że to nieprawda. Tak samo jak krzyczą, że Billo nie powiedział kiedyś, że spodziewa się 700 tysięcy efektów ubocznych od jego śmiercionek i że to bardzo mało jest... 3:20 komu nie chce się za długo słuchać i oglądać ryj tego ścierwa:

https://www.youtube.com/watch?v=EjgbMib36do

Ja mam od 2 lat jedną zasadę: jeżeli płatne fake-szczekaczki "dementują" jakąś informację to znak, że jest ona prawdziwa. Jak coś na serio jest kłamstwem, to lewaki nie zwracają na to uwagi, drą ryja tylko jak ktoś ujawnia niewygodne dla nich fakty.

Strony

Skomentuj