Nadciąga Superksiężyc! Nasz satelita ponownie zagraża Ziemi destrukcyjnymi kataklizmami

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

13 lipca 2022 r. o godzinie 19:38 czasu polskiego nadejdzie superksiężyc - Księżyc znajdzie się w perygeum, w minimalnej odległości od Ziemi i zostanie całkowicie obrócony przez oświetloną stronę. Ta kombinacja jest zwykle kojarzona z różnymi kataklizmami, w tym trzęsieniami ziemi.

Niedawno geofizycy z Washington University w St. Louis odkryli, że zbliżający się Księżyc zwiększa swój grawitacyjny wpływ na płyty litosferyczne Ziemi i porusza nimi. W rezultacie na krawędziach przylegających płyt powstają naprężenia, które mogą prowadzić do trzęsień ziemi. Według naukowców wpływ satelity będzie trwał około dwóch tygodni - tydzień przed superksiężycem i tydzień później.

 

Teorie geofizyków znajdują potwierdzenie w praktyce - podczas ostatniego zbliżenia Księżyca w pełni do Ziemi 14 czerwca 2022 r. miało miejsce pięć trzęsień ziemi. W przeszłości z superksiężycem wiązano dużo więcej zjawisk sejsmicznych. Zbliżenie Księżyca do Ziemi może też spowodować rozmaite zjawiska związane z jego wpływem grawitacyjnym na naszą planetę. Najczęściej dochodzi do anomalnych przypływów. Może nawet dojść do nieoczekiwanych powodzi ze strony oceanu.

 

Warto zwrócić uwagę, że tarcza księżycowa będzie znacznie jaśniejsza i większa  o kilkadziesiąt procent niż zwykle.

Należy zauważyć, że obecny superksiężyc może być bardziej destrukcyjny. Ostatnim razem odległość do Księżyca wynosiła 357 428 kilometrów. Teraz satelita zbliży się do 357 263 kilometrów, wywierając jeszcze większy wpływ geomagnetyczny. 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Nomen - Omen

"Dezynfekcja wody pitnej" -

"Dezynfekcja wody pitnej" - (Wiedza praktyczna - Nie tylko w razie kataklizmu)

 

Dezynfekcja wody do spożycia (pitnej), przemysłowej i innej może być przeprowadzona metodami takimi jak:

  • chlorowanie,
  • ozonowanie,
  • dezynfekcja promieniowaniem ultrafioletowym (UV),
  • woda termiczna,
  • dozowanie  jonów srebra i miedzi,

Bardzo  ważna jest jej dezynfekcja, dotycząca nie tylko wody do spożycia (pitnej), ale również tej, którą wykorzystuje się także w przemyśle np. farmaceutycznym, spożywczym. Chodzi tu zarówno o wodę użytkową, jak i procesową. Dezynfekcji podlega również woda w systemach chłodniczych czy w basenach kąpielowych. Przy wyborze metody dezynfekcji zwraca się również uwagę na aspekt ekologiczny, aby była ona przyjazna środowisku, oraz ekonomiczny – aby była skuteczna i niedroga.

Wody powierzchniowe i podziemne mogą zawierać wirusy, bakterie, pasożyty oraz  inne organizmy. Tymczasem zgodnie z przepisami woda do spożycia (pitna) i na potrzeby gospodarcze powinna spełniać określone wymagania bakteriologiczne. Dlatego właśnie poddawana jest dezynfekcji, której celem jest zniszczenie żywych i przetrwalnikowych form organizmów patogennych, a także zapobieżenie ich ponownemu rozwojowi w sieci wodociągowej.

Chlorowanie – najtańsza i najbardziej powszechna metoda

Najtańszą i najbardziej popularną metodą dezynfekcji wody jest chlorowanie. Do wody dodaje się chloru gazowego lub  podchlorynu sodu lub podchlorynu wapnia. Proces dezynfekcji wody tą metodą powinien trwać minimum 20 minut, a jego skuteczność uzależniona jest w głównej mierze od wartości pH. Chlorowanie jest pewnym sposobem oczyszczania wody, jednak jego efektem jest gorszy smak i specyficzny zapach wody. Dlatego często wykonuje się jeszcze dechlorację wody na węglu aktywnym.

Ozonowanie – najsilniejszy środek dezynfekujący

Do najsilniejszych środków dezynfekujących i utleniających należy ozon. Niszczy znajdujące się w wodzie bakterie i drobnoustroje znacznie szybciej niż chlor, a jednocześnie nie zmienia jej smaku i zapachu. Jednak ma bardzo krótką trwałość, bo rzędu kilkudziesięciu sekund do kilku minut. Dodatkowo jego efektywność zależy od pH wody i jej temperatury, czyli im pH jest wyższe, tym mniejsza jest trwałość ozonu. Mniej skuteczny jest więc w uzdatnianiu wody silnie zanieczyszczonej bakteriologicznie. Ozon najczęściej wykorzystywany jest jako środek dezynfekujący w procesach wytwarzania wody stołowej, w uzdatnianiu wody w obiegach chłodniczych oraz w przemyśle spożywczym i kosmetycznym.

Dwutlenek chloru – silniejszy od chlorowania

Dwutlenek chloru – z racji tego, że jest silniejszym środkiem dezynfekującym – coraz częściej w procesach uzdatniania wody zastępuje chlor. Jego skuteczność natomiast nie zależy od wartości pH wody, a wprowadzony do niej nie wywołuje powoduje ubocznych związków chlorowcowych. Tym, co jeszcze odróżnia go od chloru, jest to, że w przeciwieństwie do niego powoduje rozkład biofilmów, które tworzą się w rurociągach i zbiornikach. Jest więc bardziej efektywny w zapobieganiu skażeniu Legionellą. Dwutlenek chloru stosuje się do dezynfekcji wody do spożycia (pitnej), wody procesowej i użytkowej w przemyśle napojów oraz spożywczym, a także do uzdatniania wody chłodniczej oraz ścieków.

Dezynfekcja promieniowaniem ultrafioletowym (UV) – bez zmiany parametrów wody

Wśród fizycznych metod uzdatniania wody znajduje się dezynfekcja UV. Polega ona na poddawaniu wody oddziaływaniu promieniowania ultrafioletowego krótkiego zakresu. Podczas oczyszczania wody zniszczone zostają zarodniki, ale nie zmieniają się jednocześnie parametry wody, ani nie pogarsza jej smak czy zapach. Dezynfekcja wody promieniami ultrafioletowymi ma zastosowanie najczęściej w uzdatnianiu wody do spożycia (pitnej), ścieków, wody procesowej i serwisowej oraz przemyśle.

Dozowanie srebra – nasycanie wody jonami srebra

Uzdatniać wodę można również poprzez dodawanie do niej jonów srebra do koncentracji 0,05 do 0,1 mg/l. Ich zadaniem jest niszczenie zarodników, a czas oddziaływania wynosi kilka godzin. Nie jest to zbyt popularna metoda. Najczęściej stosowana jest do dezynfekcji wody pitnej na statkach. Ta technologia wykorzystywana jest także jako pomocniczy środek dezynfekujący w przypadku katastrof.

Dezynfekcja wody metodą termiczną – wysoka energochłonność

Uzdatnianie wody za pomocą metody termicznej jest procesem bardzo skutecznym. I nie ma w nim znaczenia ilość i jakość wody. Dezynfekcja wody metodą termiczną jest jednak bardzo energochłonna – woda musi być bowiem podgrzana do minimum 75 ºC. Dlatego wiąże się z kosztami. Najczęściej ta technologia wykorzystywana jest do walki z Legionellą w systemach wody ciepłej. Dezynfekuje się też tak systemy rurowe w farmacji i przemyśle spożywczym, ścieki z laboratoriów mikrobiologicznych lub zagrożonych oddziałów klinicznych.

O wyborze konkretnej metody dezynfekcji wody decyduje wiele różnych parametrów. Dlatego jest ona dopasowywana optymalnie dla każdego klienta. Nasi specjaliści doradzają więc zawsze indywidualne rozwiązanie, biorąc pod uwagę skuteczność danej metody oraz jej opłacalność.

https://www.wodawdomu.pl/dezynfekcja-wody-pitnej/

===

Google:

Ile Chloru Do Uzdatniania Wody Pitnej

https://www.google.com/search?q=ile+chloru+do+uzdatniania+wody+pitnej&hl=de&source=hp&ei=OuXPYsSnLKO_xc8Px6qqKA&iflsig=AJiK0e8AAAAAYs_zSicgDm5F-lPTJbtFngYULDQjvm8t&ved=0ahUKEwjErI3ci_j4AhWjX_EDHUeVCgUQ4dUDCAg&uact=5&oq=ile+chloru+do+uzdatniania+wody+pitnej&gs_lcp=Cgdnd3Mtd2l6EAMyCAghEB4QFhAdOgsIABCABBCxAxCDAToRCC4QgAQQsQMQgwEQxwEQ0QM6CwguEIAEEMcBEK8BOggIABCABBCxAzoFCAAQgAQ6CwguEIAEELEDENQCOgsILhCABBCxAxCDAToICC4QsQMQgwE6CAguEIAEELEDOggIABCxAxCDAToQCC4QsQMQgwEQxwEQ0QMQCjoKCC4QxwEQrwEQCjoFCC4QgAQ6DgguEIAEELEDEIMBENQCOgYIABAeEBY6BQghEKABOgQIIRAVOgcIIRAKEKABSgUIPBIBNVDtGFjx6wNgmfADaAdwAHgAgAFqiAGUFZIBBDM3LjKYAQCgAQGwAQA&sclient=gws-wiz

 

Ile chloru do dezynfekcji studni?

 

Na każdy metr głębokości wody powinno się odmierzyć odpowiednią ilość środka odkażającego. Na każdy m³ wody (1000 litrów) w studni należy dać 400 g wapna chlorowanego (o zawartości 25% czynnego chloru) lub 670 g 15% roztworu podchlorynu sodu.

 

1. Oblicz jej objętość wzorem średnica (m) x średnica (m) x głębokość (m) x 785 = pojemność w litrach. Głębokość wody możemy zmierzyć za pomocą długiej tyczki lub sznurka z ciężarkiem.

2. Oblicz i przygotuj potrzebną ilość Podchlorynu Sodu 15%. Na każdy m3 wody (1000 litrów) 0,6 litra (600 ml lub 670 g) podchlorynu sodu. Można również zastosować "Chlor Szok" w granulacie 100 g na każdy 1 m3 wody (1000 litrów).

3. Wypompuj wodę ze studni.

4. Oczyść cembrowinę i przyrządy do czerpania wody za pomocą Podchlorynu Sodu 15%.

5. Wypełnij ewentualne szczeliny za pomocą cementu.

6. Nasyp na dno 10-15 cm drobnego żwiru lub grubego piasku.

7. Poczekaj na napełnienie studni.

8. Wlej do studni odmierzoną ilość Podchlorynu Sodu 15% i bardzo dokładnie wymieszaj. Na tym etapie następuje dezynfekcja wody i studni.

9. Pozostaw wodę na 24 h.

10. Wypompowuj wodę do zaniku zapachu chloru. Jeżeli nie ma innym przeciwwskazań woda została odkażona i jest pitna.

Jeżeli wystąpiło zakażenie biologiczne wody powinna zostać ona przebadana.

Portret użytkownika Q

Jaki to ma związek z

Jaki to ma związek z księżycem ? A poza tym poco wypisujesz tu prawdy oczywiste i ogólnie znane , które każdy sam może sobie znaleźć za pomocą swojej wyszukiwarki ? 
Może następnym razem zamieścisz tu przepis na naleśniki bez użycia patelni, gazu i innych udogodnień co .. ? 
Trzymaj się tematu a jak nie to znajdź sobie inne zajęcie.

Portret użytkownika Q

Mój komentarz dotyczył kogoś

Mój komentarz dotyczył kogoś kto stwierdził, że "widział chmury za księżycem czyli na ich tle" ... z jakiegoś powodu moje stwierdzenie ukazało się w nieodpowiednim miejscu i to tyle. Podsumowując jak się komuś coś takiego wydaje to jest to złudzenie optyczne - a wielu tutaj obserwatorów wciąż mu ulega.. 

Portret użytkownika Nul Zero

Ja bym się nie martwił o

Ja bym się nie martwił o księżyc, zostawcie go w spokoju, ale wiadomo że największym zagrożeniem dla ziemi są globalistyczne świnie które udają że dbają o ziemie. Utylizacja młodych i starych a nawet dzieci a nawet nienarodzonych czy to coś wam mówi.

Portret użytkownika Medium

Pluton - władca podziemi,

Pluton - władca podziemi, władca nieodwracalnej transformacji, w tym - śmierci.

Niedawno Pluton przechodząc przez pozycję Saturna Jarosława Gowina, poruszył strukturami tego polityka w takim stopniu, że ten doznał załamania nerwowego. Jestem z rocznika J.Gowina i mam Saturna podobnie położonego, mnie spotkał wysiłkowy uraz kolana.

Strony

Skomentuj