W Ugandzie odkryto gigantyczne pokłady złota wartości 12 bilionów dolarów! Ilość złota na świecie może zostać podwojona

Kategorie: 

Źródło: kadr z youtube.com

Uganda właśnie ogłosiła duży depozyt złota o astronomicznej wartości 12,8 biliona dolarów! Prezydent UgandyYoweri Museveni ogłosił niedawno znalezisko w przemówieniu na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ. Odkrycie to może całkowicie przedefiniować wszystko w globalnej gospodarce, od równowagi sił geopolitycznych po fundamenty, na których zbudowany jest światowy system monetarny. 

Do tej pory wydobyto około 200 tysięcy ton złota na Ziemi, a szacowano, że zostało do wydobycia około 55 tysięcy ton złota. Jeśli wierzyć deklaracjom ugandyjskiego rządu, to 31 milionów ton rudy złota, którą znaleziono dałoy około 320 tysięcy ton złota! Ta liczba jest absurdalna i wiele osób nie wierzy w te szacunki.

 

Nie trzeba chyba tłumaczyć, że jest to wielkość niewyobrażalna, która natychmiastowo uczyni kraj trzeciego świata, Ugandę, najbogatszym krajem świata. Oczywiście o ile ktoś nie postanowi tam wprowadzić nagle demokracji, a pretekstów ku temu jest bez liku. Uganda jest na przykład hubem przerzutowym nielegalnych surowców z Konga.

 

Światowa Rada Złota - tak istnieje taka organizacja - nie potwierdza jeszcze tego odkrycia. Pojawiły się też wątpliwości czy Ugandyjczycy nie przeszacowali zawartości złota w rudzie. Zdaniem ekspertów tego złota może być znacznie mniej. Najbogatsze znane żyły złota z Alaski mialy do 40 gramów kruszcu na tonę, ale światowy standard to raczej 4 do 10 gramów złota na tonę. Skoro zatem Uganda ma 31 mln ton rudy i ma z tego pozyskać 320 tysięcy ton złota, to w tej rudzie musiałoby być poand kilogram złota na tonę. Eksperci w to wątpią czy jest to możliwe.

 

 Jeśli okaże się, że faktycznie to złoże jest aż tak bogate, to warto zadać pytanie co się stanie ze złotem? Zwiększenie w obiegu kruszca powinno wpłynąć na spadek wartości złota i to mimo kryzysu światowego. Czy mimo wszystko zachowa cenę tak irracjonalnie jak diamenty, które przecież umiemy nawet wytwarzać?

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Hannto

Uroczo i właśnie doszła

Uroczo i właśnie doszła kolejna wymówka dla której głupi ludzie mogą rozpocząć głupią wojne i kłócić się o głupoty. Ale walczcie sobie i kłóćcie się a ja sobie popatrzę i się pośmieje popijając spokojnie herbate. Przy odrobinie szczęście może wreszcie uda się uwolnić ziemie od debili.

Portret użytkownika Endymion

Kolega był w Etiopii,

Kolega był w Etiopii, pokazywał mi filmy jak złoto leje się w strumieniu. Po tym musiał uciekać. Miał wynajętą willę z dwoma ochraniarzaimi z kałachami na werandzie.. ale nie dla psa kiełbasa.. tam złota jest dużo od zawsze, ale ktoś nad tym czuwa. Gdybyśmy odkryli w Polsce złoża złota, to nie byli byśmy bogaci, tylko martwi.. Sad Wszystko w koło, to kłamstwo!

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika NEBULANIN

DOKŁADNIE ANUNAKI SZYKUJĄ SIĘ

DOKŁADNIE ANUNAKI SZYKUJĄ SIĘ DO NAJWIĘKSZEGO PRZERZUTU

ZŁOTA W SKALI GALAKTYKI ŻEBY ODNOWIĆ ATMOSFERE NA NIBIRU

PO WOJNIE DOMOWEJ KTORĄ ROZPENTALI,MAJĄ PROBLEM BO KOSMICZNI PIRACI

ZNISZCZYLI STACJE PRZEŁADUNKOWĄ NA MARSIE.

DECYZJA STWÓRCY WSZECHRZECZY JEST TAKA ŻE ZLOTO

ZOSTANIE NA ZIEMI.JA NAMAWIAM STWÓRCE NA INNY

POMYSŁ ŻEBYWYWIEŻLI JE NA NIBIRU NACIESZYLI SIĘ

ATMOSFERĄ ROK A POTEM UDERZY PLANETOIDA I

WRUCĄ DO PUNKTU WYJŚCIA TO NAJLEPSZA KARA

ZA CAŁE ICH KURESTWO KTÓRE ROBILI W TYM

WSZECHŚWIECIE.

Portret użytkownika Trup

gównopapka żeby obniżyć

gównopapka żeby obniżyć realną wartość złota, bo ludzie zamienili pieniądze na złoto z powodu niepewności tego co te sqrvvisyny na świecie odpierdalają... 

 1. nazistowskie ukraińskie diabły zabijające cywili chciały mieć piekło to mają

  nazistowskie ukraińskie diabły zabijające cywili chciały mieć piekło to mają

   

  Czy wiesz że wystarczy powiedzieć NIE Chorąży Siergiej (8minut) 2022.07.05
  Czy wiesz że wystarczy powiedzieć NIE Chorąży Siergiej (8minut) 2022.07.05

   

NoweFilmy i BacoLogia i corium.5v.pl

Portret użytkownika ​​euklides

gównopapka żeby obniżyć

gównopapka żeby obniżyć realną wartość złota

Dokładnie to samo pomyślałem. Obecnie cena złota jest mocno zaniżona po to żeby mośki zapakowały torby.

Co do tej wojny to jest równie tania jak plandemia. Nie widzicie, że te litery Z są walnięte byle jak, na szybkości i po taniości, bo brakuje środków na stworzenie porządnej "marki". Tak samo jak służby chroniąc się przed śmiertelnie groźnym wirusem paradują w jednorazowych wacianych kombinezonach za parę zł, które nawet nie ochronią dobrze malarza przed zabrudzeniem farbą... Jak mówiłem wojna jest planem B i znać tą samą rękę organizatora.

Portret użytkownika Endymion

Pierdolisz jak zawsze.. ile

Pierdolisz jak zawsze.. ile ta katiusza zniszczyłą domów i szklanych wierzowców oligarchów? 

RZADNEGO!

Ta wojna jest prowadzona jak 70 lat temu, śmiech ;)) 

Gdzie są najnowocześniejsze rosyjskie bronie? Czyszczą magazyny pod publikę..

Ta wojna, to kabaret, przedstawienie dla ułomnych uyslowo jak Ty, tylko tyle, TEARTRZYK dla debili..

Rosja gdyby chciała, to by Ukrainę i Polskę w tydzień zjadła, ale nie chce! Bo tu nie chodzi o to, aby zlłapać królika, ale aby go wciąż gonić i ciągnąć pieniądze od obywateli na to. Rządzący są głupi, ale zarządzają Wami, debilami, a Wy jesteście w większości, a ja to tylko błąd statystyczny.. Mogę pobić 100 kolegów debili, odłączyć TVP 1000 zjebom, mogę mieć wyjebane na milionowe poparcie cHójowni, a i tak Świata nie zmienię, bo w dymokracji nawet dwóch debili znaczy więcej niż ja Sad

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Strony

Skomentuj