Coś dziwnego dzieje się we wszechświecie

Kategorie: 

Źródło: NASA/ HST

Dane z Kosmicznego Teleskopu Hubble'a ujawniły rozbieżność dotyczącą rozszerzania się kosmosu. Z pewnością jest wiele rzeczy, których nie rozumiemy we wszechświecie, a jedną z najtrwalszych zagadek jest to, że kosmos rozszerza się w coraz szybszym tempie.

Od lat naukowcy zbierają dane i prowadzą obserwacje astronomiczne, próbując dokładnie obliczyć tempo tej ekspansji i zrozumieć, co może ją napędzać. Teraz NASA poinformowała, że ​​najnowsze dane z Kosmicznego Teleskopu Hubble'a wydają się potwierdzać ideę, że dzieje się coś „dziwnego” - istnieje niezwykła rozbieżność w tempie rozszerzania się Wszechświata wokół nas w porównaniu z obserwacjami dokonanymi bezpośrednio po Wielkim Wybuchu.

 

Wnioski opierają się na prawie 30-letnich obserwacjach, podczas których teleskop skalibrował „znaczniki mil”, aby pomóc naukowcom obliczyć tempo ekspansji. Tym samym otrzymano najdokładniejszy pomiar tempa ekspansji wszechświata za pomocą teleskopów o złotym standardzie i znaczników mil kosmicznych.

 

Właśnie po to zbudowano Kosmiczny Teleskop Hubble'a, wykorzystując najlepsze znane nam techniki. Ta rozbieżność sugeruje, że ekspansja Wszechświata jest znacznie bardziej złożona niż oczekiwano i może obejmować nową fizykę, której jeszcze nie rozumiemy. Mamy nadzieję, że przyszłe obserwacje za pomocą nowszych teleskopów, takich jak James Webb, dostarczą dodatkowych danych, które raz na zawsze pomogą rozwiązać tę kosmiczną tajemnicę.

Ocena: 

3
Średnio: 2.7 (3 votes)
Opublikował: admin3
Portret użytkownika admin3

Założyciel i redaktor naczelny portalu zmianynaziemi.pl


Komentarze

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Endymion

Dobre! gladiatorów brak!

Dobre! gladiatorów brak! Nawet presstytutki jak im twitera zamkną, skomlą o pomoc.. Spartakus miał warunki do powstania, a teraz? 500 Spartan.. ja szukam 100 Sprawiedliwych, i nie ma Sad Praca u podstaw, zbieranie Legionu.. to nie wyjdzie, należy myśleć jak swoją D.. uchronić. "dbaj o swój nóż"; dojżałem do tego motto..

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika inzynier magister

istoty zrobione z gliny mają

istoty zrobione z gliny mają zbyt małą wyobraźnię by zrozumieć i uwierzyć że to Stwórca uruchomił wszechświat ! wielki wybuch to tylko teoria bo co niby miało wybuchnąć skoro nie było niczego przed wielkim wybuchem jak o tym opowiadają wtajemniczeni masoni nazywani naukowcami kwantowymi ?! Niech nas ochrania Jezus Chrystus !

Istnienie galaktyk spiralnych i z tzw. poprzeczką sugeruje ich bardzo młody wiek. Gdyby były tak stare jak sugeruje to TE powinny być kuliste bez ramion.
 Ewolucjonizm ateistyczny odpowiednik:
 brak wyjaśnień

(W drugiej połowie tej dekady nauka ujawniła znaczenie położenia naszego Układu Słonecznego w Galaktyce między dwoma spiralnymi jej ramionami, gdzie rzadko zachodzą pewne zakłócające życie zjawiska i gdzie nasz widok Galaktyki oraz Wszechświata nie jest zakłócany. Najnowsze odkrycia dokonane przez dwóch rosyjskich astronomów pokazują, że nasze położenie w Galaktyce jest szczególne pod jeszcze innym względem. Nasze Słońce i jego satelity pozostają między ramionami spiralnymi.
Stabilność naszego położenia możliwa jest dlatego, ponieważ Słońce należy do tych rzadkich gwiazd, które posiadają "galaktyczny współrotacyjny promień". Wyjaśnijmy to. Zwykłe gwiazdy w naszej Galaktyce krążą wokół środka galaktyki z prędkością różniącą się od prędkości ramion spiralnych. W ten sposób większość gwiazd umiejscowionych między spiralnymi ramionami nie pozostaje tam długo. Gwiazda krążąca wokół centrum Galaktyki z większą lub mniejszą prędkością od tej, którą dysponuje struktura spiralnych ramion, w końcu zostanie pochłonięte przez któreś z ramion. Jedynie na pewnej ściśle określonej odległości od środka galaktyki, o "promieniu współrotacji", gwiazda może pozostać na swoim miejscu między dwoma spiralnymi ramionami, krążąc z dokładnie tą samą prędkością, z jaką ramiona galaktyki krążą wokół rdzenia.
Jak mówią pośrednicy w handlu nieruchomościami: "Położenie jest wszystkim". Fakt, iż położenie Słońca jest precyzyjnie dopasowane do możliwości życia i jeszcze bardziej dokładnie dopasowane, by utrzymać na stałe to położenie w tym jedynym miejscu, gdzie życie jest możliwe — mocno sugeruje Boski projekt.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Nunis Salima Batisz

Kosmos prawdopodobnie nie

Kosmos prawdopodobnie nie istnieje, jest wymyślony przez masońskich działczy takich jak słynny kopernik i inni. Ludzie myślą że tak wielkie kłamstwo jest nie możliwe, mylą się. Ludzie za pomocą mocnej optyki moga patrzeć na te światełka na niebie i nie wygląda to tak jak grafiki komputerowe, coś się nie zgadza. Obserwacja nie pasuje do tego co się ludziom ogłasza. Oczywiście to tylko teoria spiskowa, bo w szkole uczą inaczej. Być może coś dziwnego dzieje się w niebie ponad firmamentem. Starożytni mieli zupełnie inne poglądy na kosmos, dzisiejszy człowiek zadufany w "naukę" myśli że kiedyś to byli sami tryglodyci z maczugami, odziani w skóry zabitych zwierząt. Nie na darmo masoni spalili wielkie biblioteki jak na przykład aleksandryjską, po to by zniszczyć dowody, aby świat o niczym się nie dowiedział. Wikipedia podaje wielkość zbiorów pisanych i obrazków na około 700 000 , wszystko poszło z dymem. Pamiętajmy że to fantastyka spiskowa.

Portret użytkownika Endymion

Żyjemy pod kopułą.. teorii

Żyjemy pod kopułą.. teorii jest wiele, ale Kopernik był kobietą, bo tylko baba potrafi sprzedać kłastwo jako prawdę..

Po latach studiów nad tematem, wiem, że nic nie wiem.. wiem tyle, że uczą nas kłamstw. Mam kilka teorii w tym temacie, a każda sprzeczna z obowiązującą. Przychylam się do teorii hologramu, niczym mrówki w mrowisku, a ktoś się nami bawi..

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika emel

Endymion wrote: Mam kilka

Endymion wrote:
Mam kilka teorii w tym temacie, a każda sprzeczna z obowiązującą.
Masz już obmyślone eksperymenty, którymi będziesz mógł zweryfikować, czy te teorie opisują świat, którym żyjemy? Podziel się chociaż jedną swoiją teorią i wskaż,  w którym miejscu jest sprzeczna z "obowiązującą".

Strony

Skomentuj