Małpa z maczetą przez tydzień terroryzowała mieszkańców brazylijskiego miasta

Kategorie: 

Źródło: metro.co.uk

Małpa, uzbrojona w maczetę, terroryzowała przez tydzień całe miasto w pobliżu dużego parku narodowego w brazylijskiej gminie Correnti w stanie Piauí. Wyczyny zwierzęcia zostały zarejestrowane na filmie.

Jeden z miejscowych, Alessandro Guerra, sfilmował niezwykłe stworzenie swoim telefonem komórkowym. Na nagraniu widać zwierzę szlifujące ostrze o ceglaną ścianę. Małpa mocno trzyma nóż prawie tej samej wielkości co ona i macha sztyletem, jakby zagrażała przechodniom. Guerra powiedział, że małpa w ten sposób straszyła mieszkańców miasta co najmniej przez tydzień.

 

„Pozwala ludziom się dotykać, a nawet wchodzi do domów” – powiedział. Dla wielu w mieście prymat zbrojny sprawiał wiele problemów, inni uważali tę sytuację za zabawną.

 

„Ci, którzy cierpią z powodu jej działań, martwią się, ponieważ nie mogą zostawić otwartych drzwi i okien. Inni uważają to za zabawne. Małpa stała się bardzo popularna” – tłumaczy Guerra.

 

Miejski Departament Konserwacji powiedział, że wiedział o incydencie, ale nie miał gdzie umieścić zwierzęcia. Informacja o małpie zgłoszono policji ekologicznej, której najbliższy oddział znajduje się 650 kilometrów dalej, w mieście Teresina.

 

Zdesperowani mieszkańcy zwrócili się do brazylijskiego Instytutu Ochrony Środowiska i Odnawialnych Zasobów Naturalnych. W instytucie zapewniono ich, że przyjrzą się tej sprawie.

 

Wcześniej informowano, że małpa w indyjskim mieście Jaipur w Radżastanie ukradła torbę z piętnastoma dowodami w sprawie o morderstwo przechowywanej na komisariacie policji. Kiedy sprawa trafiła na rozprawę, policja nie była w stanie pokazać zebranych dowodów, w tym noża, który był używany jako narzędzie zbrodni.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Endymion

To jest artykół Tallina, to

To jest artykół Tallina, to taki kabaret, po co spuszczać się nad tym, jeśli un robi tutaj za klauna, rozweselacza. Ile można czytać o putinoflacji, kometach i innych rzeczach co nas już zabiły kilka lat temu, gdyby wierzyć we wszystko, a tutaj pośmiać można się tylko, cieszmy się i dziękujmy Tallinowi za odrobinę humoru w tych czasach, bo co nam pozostało? Benny Hill nie żyje, a głubszego komedianta ciężko znaleźć, więc Tallin nieudolnie próbuje tę niszę zapełnić, i chwała mu za to, bo czasem trzeba się pośmiać Smile

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Hannto

Parodia. Jedna durna małpa i

Parodia. Jedna durna małpa i całe miasto żyje w strachu. Przecież wystarczyło ją zastrzelić. No ale jak widać ludzie za bardzo zdurnieli żeby wpaść na tak racjonalny pomysł. W dzisiejszych czasach to w sumie żadna nowość bo większość ludzi to ciemna masa która jedyne co potrafi to snuć teorie spiskowe i kłócić się o pierdoły. W tej swojej głupocie nawet nie widzą że są niczym więcej jak bezwolnymi marionetkami w rękach potężnych ludzi którzy walczą o wpływy ich rękami. 

Strony

Skomentuj