NATO zbiera się żeby ogłosić Rosję i Chiny wrogami. Czy III wojna światowa jest już tylko kwestią czasu?

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Dziś w Madrycie rozpoczyna się szczyt NATO Państwa sojusznicze mają siedmiokrotnie zwiększyć siły szybkiego reagowania. Wszyscy spodziewają się też, że oficjalnie ogłoszone zostanie, że Chiny i Rosja są krajami wrogimi, nawet jeśli eufemistycznie ujęte to zostanie nieco inaczej. 

 

Trwa dziwna wojna NATO z Rosją, nawet jeśli formalnie jej nie ma to jest. Wojna ukraińsko-rosyjska jest de facto konfliktem zastępczym starcia USA - Rosja, ale chcąc lub nie, uczestnikiem działań zbrojnych stały się liczne kraje członkowskie paktu NATO, dostarczające broń Ukrainie.

 

Rosja otwarcie domaga się zaprzestania takiego podtrzymywania wojny, ale NATO zamiast to rozważać, dąży do eskalacji. Tak można zinterpretować próby blokowania Obwodu Kaliningradzkiego przez Litwę. Można tylko podejrzewać jak może się to skończyć i nie wygląda to dobrze. 

 

Rosja już zapowiedziała, że podejmie działania odwetowe za zakaz tranzytu do Kaliningradu. Były rosyjski prezydent Dymitr Miedwiediew, który po śmierci Żyrynowskiego, przejął jego robotę kremlowskiego miotacza gróźb, twierdzi, że będą one bardzo twarde, "zdolne do odcięcia tlenu Litwie" .

 

Miedwiediew straszy również, że Szwecja i Finlandia mogą bez problemu przystąpić do NATO, ale Rosja w tym przypadku również będzie gotowa do działań odwetowych. Nie wiadomo co to będzie, ale można podejrzewać, że chodzi o propagandowe rozmieszczenie wyrzutni Iskander bliżej ich granic. 

 

Polski rząd wspiera aspiracje dotyczące dołączenia do NATO Szwecji i Finlandii. Jeśli państwa NATO zgodzą się na akcesję, to nastąpi wyrażenie zgody w formie ustawy i ratyfikacji. Jedynym hamulcowym jest obecnie prezydent Turcji, Recep Erdoğan, który odmawia zwłaszcza przyjęcia Szwecji, którą uważa za wylęgarnie terroryzmu. 

 

Delegacja turecka na najwyższym szczeblu uczestniczy w szczycie w Madrycie i z pewnością Turcja, jako państwo poważne, tanio się nie sprzeda. Z kolei rosyjska propaganda określa spotkanie NATO jako "centrum decyzyjne wspierające ukraińskich nacjonalistów".

 

Według naszej propagandy obecnie spotkanie państw NATO ma stanowić odpowiedź na wyzwania jakie stanęły przed sojuszem w ostatnich miesiącach. Zapowiedziano, że dyskutowane będzie zwiększenie liczebności swoich wojsk w Polsce nawet do 300 tysięcy. Deklaracje te niestety niechybnie wskazują, że szykujemy się na wojnę z Rosją, a może i z Chinami. 

 

Podczas madryckiego szczytu ma nastąpić ogłoszenie Chin jako głównego i najważniejszego rywala, co ka zostać ujęte w nowym dokumencie strategicznym NATO. Oznacza to, że sojusz polnocnoatlantycki niestety stanie się narzędziem w rękach USA, walczącego o utrzymanie światowej hegemonii. 

 

Chiny ostrzegają NATO zarzucając, że już narobiło wystarczająco dużo bałaganu w Europie. Z kolei polskie władze oczekują, że nowa koncepcja strategiczna NATO określi Rosję jako agresora. Zdaniem polskich władz, widać, kim i czym jest Rosja. Stwierdzono jednocześnie, że w dyplomacji słowo "wróg" trzeba używać bardzo ostrożnie, dlatego polski MSZ proponuję słowo "przeciwnik".

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika spokoluz

Oni się zbieraja pogadać o

Oni się zbieraja pogadać o tym jak to jest , że My byliśmy najsilniejsi , najnowocześniejśni w zabawkach do zabijania a tu , na ulandzie wychodzi , że przetargi na zbrojenia powodowały tylko wzbogacanie się udziałowców a postepu nie było.

No to teraz jak zajeb..my kryzys , będzie bezrobocie to nadgonimy to za drobne a tu nastepny problem - skąd surowce do zbrojeń bo niewolników już zaraz będziemy mieć ale co oni moga robić skoro ku..wa nie ma z czego !!! I teraz bedzie debata jak ukręcić bat z gówna !!!

słowian dobrej woli jest więcej -słowiański wiec , słowiański zew , słowiański duch , słowiańska krew !

Portret użytkownika orka

Przykro to pisać ale gdyby

Przykro to pisać ale gdyby nie Ruscy to Europa mówiła by dziś po Niemiecku. Amerykańska administracja już dawno postawiła sobie za cel bycie jedynym biegunem zła na Ziemi i nie będzie tolerować kolejnych mających broń atomową. Do myślenia eurpejskim politykom powinna dać akcja w Jugosławii, od tego się zaczęło, nikt nie potępił a niektórzy jak Polska brali czynny udział w napaści USA na niepodległy kraj, tym bardziej że nie dostali błogosławieństwa od ONZ. I tak trujący świat wkroczył do Europy. Gdzie się pojawia USA tam zaraz wybucha wojna, konflikt, zamieszki, zło karmi się polaryzacją społeczeństwa, jest podsycane dolarami sypanymi z rękawa przez CIA lokalnym wichrzycielom, tak jak dziś na Ukrainie czy w Polsce by była akcepacja do wojny z Rosją. Zamiast Hitlera mamy dziś USA, które godnie go zastępuje. hail.

Portret użytkownika StrasznaPrawda

Zachodnie korporacje i

Zachodnie korporacje i imperium zła czyli Londym połączony z USrAelem oraz Watykanem przed dziesiątki lat zabili lub okaleczyli setki milionów ludzi w ponad stu krajach poprzez celowe zatruwanie żywności, zatruwanie wody, środków czystości, kosmetyków, leków, podawanie szczepionek od narodzin dziecka, setki jak nie tysiące sposobów codziennie wykorzystują aby przeprowadzać depopulację także wróg jest gdzie indziej, a nie jakaś tam Rosja albo Chiny.

Takie coś też jest tym elementem obliczonym na dziesiątki lat aby wybić genotyp rdzennych Szwedów https://wolnemedia.net/wszyscy-skazani-przywodcy-gangow-w-goteborgu-sa-imigrantami/ gdyby świat funkcjonował tak jak funkcjonuje dzisiaj i nie będzie żadnego kataklizmu to rdzenni Szwedzi za kilkadziesiąt lat będą mniejszością we własnym kraju gdzie strach będzie wyjść z domu zarówno w dzień jak i w nocy.

Portret użytkownika N

A chiny lepsze ? Przecież to

A chiny lepsze ? Przecież to inna rękawiczkach tej samej ręki. .. pierdilony teatrzyk kukielkowy dla mas żeby potem patrzeć jak ludzie się zarzucają za jakieś wtłoczone w głowy ideologię ku ich uciesze... przykładów jest masa ale ja podam wirusa celebryte... juz USA s kongresie przyznało ze na Ukrainie były współpracujące z nimi i jednocześnie powiązane z synem Bidena ... Hunter Bidena a w których prowadzono badania nad uwaga covid em. .. mówią o tym oficjalnie i co jeszcze mówią. .. ze współpracowało z labolatoria w Wuhan tylko nie wiem czy dali Chińczyków tego wiemirusa czy od nich wzięto. Omawiano tez dlaczego dofinansowań te badania i użyto jakieś pośredniej firmy do przelewu/transferu kasy... 

A no i kolejne jaja bo mówili tez o uwaga mapie osipie ze ponoć Chińczycy prosili o ten wirus ponieważ on już nie jest dostępny.  I nie wiem czy już nie istniał w przyrodzie czy może nie istnieje w przyrodzie na ich terenie.

 

Dodać do tego ciągle pierdole nie osie braki chipów i rzekomych planach budowy tychże juz od 5ciu lat a ponoć 3 lata się buduje ... i co i nic ... do dIs brak konrektych prac... teraz gaz i ropa w Niemczech ... zamiast magazynowa Niemcy pozbuwaja się i ponoć robierają wielkie zbiorniki na te zapasy. Jeśli już Travis o tym ze będą niedobory to jak nie mówić że to celowe działanie i sabotaż ? I skoro on jest wszędzie wprowadzany to nic innego niż jasne pokazanie ze jest to skoordynowane działanie.  Ja juz nie mam złudzeń. .. chcą zantagonizowac i podzielic świat na strefy i przy okazji pow prowadząc pewne rzeczy jak wielu te cufrowa bo papierowa będzie g warta no i będą kontrolować kolejne aspekty naszego życia.  

Portret użytkownika rubel

zapomniłes chamidło ilu

zapomniłes chamidło ilu żołdaków Stalina zabiło Polaków przed II WŚ i po niej !!! I ty śmieciu piszesz o bzdurach, nasłany trolu z Kremla!!! obrońco  uciemiężonego noarodu ze wschodu, nie majacego nawet papieru toaletowego !!! OTO wojch mordercy i gwacicieli Chcesz ich tutaj na Wisłą ??? Bo do Odry watachy nie dojda!!! Wara ci od trolowania śmieciu!!

Portret użytkownika KarolP.

Moskale dumnie deklarują od 2

Moskale dumnie deklarują od 2 lat, że są gotowi rozpętać atomową apokalipsę, bo - cytując Putlera "my pójdziemy do nieba, a oni nie". Tylko, że NIKT INNY na swiecie nie ma na to ochoty - na czele z Chinami, Indiami, ASEAN, Afryce, Ameryce Płd -  nie mówiąc o szeroko rozumianym Zachodzie. Moskale grożą - ale są na czujnej i twardej smyczy Chin i reszty Azji. Dopóki są darmowymi "pozytecznymi idiotami" w interesie Pekinu [i tylko Pekinu], którzy na własny koszt rzucają się na Zachód i go angażują - Chiny toleruja tzw. "przyjaźń" z Kremlem - ale nic więcej. Dlatego całe to straszenie Moskali to wielki propagandowy bluff dla naiwnych. Powiem więcej - to dowód bezsilnosci Kremla - który nic więcej nie może, a porzadek dziobania jest skrupulatnie pilnowany przez silniejszych graczy - którzy nie pozwolą na jakiekolwiek wyjście przed szereg i narzucenie nowych reguł bandziorkowi z Leningradu i jego mafii.

Portret użytkownika I tak powiem

Moje zdanie na ten temat jest

Moje zdanie na ten temat jest taki ze III Wojna światowa już jest, wojny można na różne sposoby prowadzić, nie koniecznie do unicestwienia wszystkiego i wszystkich. A mamy taką a nie inną wojnę która finalnie przekształci świat na dwa może trzy bloki. Czyli ponownie będziemy mieć żelazną kurtynę, koniec dostaw wschód-zachód. Europa będzie pod władaniem USA i trzeba powiedzieć wprost gnębiona gospodarczo bo USA nie pozwoli sobie na to by Europa się prężnie rozwijała bo to są straty na WS. Więc defacto zapowiada się ostra rywalizacja gospodarczo-technologiczna między bynajmniej dwoma blokami czyli USA+Satelity oraz ogólnikowo BRICS. Trzeba brać pod uwagę alternatywny scenariusz że ta szopka która ma miejsce nie jest przeciwko Rosji i Chinom a konkretnie Chinom, uważam że istnieje zagrożenie ze stron Chin w kierunku Rosji, i z pewnością Putin jest tego bardzo świadomy i za porozumieniem Waszyngtonu wszystko się rozgrywa w tym a nie innym dość kluczowym miejscu.

Trzecia opcja to już odsyłam do pana Klausa Schwaba i jego globalnej komuny.

Portret użytkownika euklide⁣s

A można wiedzieć czemu

A można wiedzieć czemu Assange to "izraelskie ścierwo"? Bo jak kiedyś napisałem, że wszystkie rządy to chazarskie ku...y, to tak głośno zapiszczałeś że pomyślałbym żeś sam ścierwo...

Strony

Skomentuj