W Gwatemali znaleziono dziesiątki martwych żółwi i delfinów

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Na pacyficznym wybrzeżu Pacyfiku znaleziono wiele martwych morskich stworzeń. W sumie naliczono 65 ciał żółwi i 14 delfinów. Władze Gwatemali prowadzą obecnie śledztwo w tej sprawie.

Chociaż ridley oliwkowy jest uważana za najpospolitszy gatunek żółwia morskiego, Międzynarodowa Unia Ochrony Przyrody (IUCN) uznała go za „wrażliwy” na wyginięcie. Organizacja wymienia kilka zagrożeń dla swojego przetrwania, w tym ingerencję człowieka, zanieczyszczenie i zmianę klimatu.

 

Organizacja, która nie określiła dokładnej lokalizacji znaleziska, poinformowała, że ​​pierwsze szczątki znaleziono w zeszły poniedziałek, a ostatnie w środę. Zasugerowano, że ​​śmierć tych osób, co nie jest powszechne w tym środkowoamerykańskim kraju, może być spowodowane przez ulewne deszcze występujące w ostatnich dniach, które przeniosły toksyczne odpady z lądu do morza i mogły mieć wpływ na życie morskie.

 

Eksperci z Ameryki Środkowej będą teraz badać szczątki zwierząt, aby ustalić przyczynę śmierci zwierząt, w celu naukowego ustalenia przyczyn. Lokalne władze wraz z wolontariuszami również szukają, czy znaleziono więcej martwych osobników.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj