Niemcy, Holandia i Austria wracają do węgla, ale nie Polska

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Nie trzeba było długo czekać, żeby europejski klimatyzm zakończył się spektakularną katastrofą wizerunkową. Niemcy, Austria i Holandia, stojące w awangardzie ekologicznej przemiany i chętnie pouczające w tej materii inne kraje UE, właśnie ogłosiły, że zwiększają produkcję energii z węgla. Tego samego, którego od niedawna brakuje w Polsce i którego zakazano nam wydobywać oraz spalać. 

 

Kiedyś żartowano, że socjalizm to jest system, który wprowadzony na Saharze doprowadziłby do tego, że zabrakłoby tam piasku. Otóż w Polsce za rządów PiS właśnie "zabrakło piasku", czyli węgla, którego zapasy posiadamy rzekomo na 300 lat! Spowodowało to sytuację, w której tona węgla kosztuje ponad 3000 zł a węgla brakuje na składach. W rządowych mediach słyszymy ciągle opowieść o statku z węglem, który płynie z Kolumbii. Wygląda to rzeczywiście jak groteska, bo w PRL zawsze media donosiły o statku z cytrusami, który płynie do Polski z zaopatrzeniem na Boże Narodzenie. 

Frank Timmermans: „Jeśli Polska zostanie przy węglu, będzie działać przeciwko ochronie powietrza i przeciwko klimatowi.”

Jesteśmy zatem Kuwejtem, który importuje ropę! Czy może zabraknąć benzyny w miejscu wydobycia ropy? Oczywiście, wystarczy socjalizm. Zobaczmy co stało się w Wenezueli. Kraj z jednymi z największych złóż ropy naftowej zbankrutował wielokrotnie, jego waluta jest warta tak mało, że nie opłaca się jej drukować, a litr oleju silnikowego kosztuje dwie średnie wypłaty! Zatem nawet jeśli benzyna jest niemal za darmo, w większości rodzin nie ma jej do czego lać. Rozwinięty socjalizm doprowadził tam zatem do sytuacji podobnej jak w węglowej Polsce. 

 

Co proponuje rząd w tej sytuacji? Oczywiście więcej komuny, czyli kartki na węgiel po 996 zł z dopłatami rządowymi. Tylko nie zdradzono jeszcze jak składy węgla zostaną skłonione do sprzedaży surowca poniżej ceny rynkowej jeśli dopłata do tony takiego dotowanego węgla w bankrutującej Polsce, ma wynieść 750 zł brutto. Jakby nie liczyć nie dodaje się to do 3000 zł jakie można osiągnąć sprzedając węgiel bez rządowej pseudo-pomocy.

 

W tym samym czasie gdy my zmagamy się z tymi kuriozalnymi problemami rujnującymi domowe budżety, w związku z brakiem dostępu do rosyjskiego gazu, Niemcy, Austria i Holandia zapowiadają powrót do energetyki węglowej. Niemieckie media nagle zaczynają pisać o konieczności porzucenia ekologicznych mrzonek i uruchomienia elektrowni węglowych. Austria wraca do węgla i nikt w UE nie protestuje. A w Polsce wariaci będący wciaż u władzy i ci wcale nie lepsi z opozycji, nadal bredzą o „ekologicznych kamieniach milowych” i brną w katastrofę.

Frank Timmermans: „Kraje które planują spalanie węgla jako alternatywy dla rosyjskiego gazu, mogą to robić zgodnie z celami klimatycznymi UE” 

 

Holenderski rząd zapowiedział zwiększenie produkcji energii z elektrowni węglowych, aby zagwarantować bezpieczeństwo dostaw w zimie. Holenderskie elektrownie węglowe będą mogły "działać na pełnych obrotach" do 2024 r. W tym samym czasie POlacy zostali niemal zmuszeni do wyłączenia Elektrowni Turów, a wyimaginowane kary za utrzymanie jej w ruchu zostały po prostu ukradzione przez brukselskich cwaniaków z wypłat środków należnych Polsce.

 

Pamiętajmy, że rząd PiS zaczął celowo ograniczać wydobycie węgla w Polsce w 2020r., zamykając kopalnie „na trzy tygodnie” pod pretekstem pandemii. Wszyscy chyba pamiętają cyrk z testowaniem górników na początku covidowego ludobójstwa. Już wtedy pojawiły się pierwsze sugestie, że nie chodzi o pandemię, a o maskowanie służalczości wobec Brukseli, która kazała zamknąć kopalnie w Polsce i przeprowadzenie tego za pomocą grypy, od której oszalał cały świat. Trudno się dziwić, że cwany bankster Morawiecki wykorzystał okazję, ale trzeba być tego przynajmniej świadomym, że to właśnie takie decyzje oprócz sankcji na Polaków nałożonych przez PiS, wywindowały ceny węgla i postawiły nas w tragicznej energetycznie sytuacji...

 

@zmianynaziemi Niemcy, Holandia i Austria wracają do węgla #uniaeuropejska #ciekawostki #dlaciebie #polityka #Polska ♬ dźwięk oryginalny - ZmianynaZiemi

Ocena: 

4
Średnio: 4 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika dominikq

ruscy zajmuja miejsce na

ruscy zajmuja miejsce na swiatowym podium nie popierania zadnej darmowej energii oni zyja z ropy wegla gazu a nie posiadaja nowoczesnego przemyslu konkurencyjnego do niemieckiego wloskiego japonskiego gdyby nie prawa patentowe ukrywana technologia londynskiego scierwa z szwajcaria  ten kraj juz by nie istnial - to sie w koncu stanie - takze kreml lize dupe w waszyngtonie a bialy dom lize dupe w moskwie a posrodku siedzi niemiec i korzysta na eksporcie wlasnych produktow,

Portret użytkownika JWK_2012

Cenzura na Znz, 

Cenzura na Znz, 

bo napisałem trochę w sprawie wież Tesli i nic z tego. Wpisu nie ma!

No, ale dajmy ponowną szansę.

Po pierwsze wszystko jest możliwe i nawet ten nasz świat musi się w końcu zmienić na lepszy i tak właśnie się dzieje, a to jedynie dzięki Mocom z Wysokości.

Po drugie naukowcy zamierzają WYBUDOWAĆ SIEĆ WIEŻ. 

Po trzecie NIKOLA. 

Ludzie! Ogarnijcie się trochę, bo pracy nad sobą nigdy za wiele!!! Chcemy lepszego świata, chcemy lepszego życia, chcemy uwolnienia od zakłamanej polityki i polityków, to w takim razie skończmy wreszcie z tą ludzką głupotą, bo czas ku temu najwyższy! 

A jak przeczytałem sam tytuł, to od razu przyszło mi na myśl, że chodzi o Rosjan. Ich rząd jest wolny od satanizmu, więc trzymajmy za nich kciuki i niech im się powiedzie, naszym Braciom Słowianom! 

Czy wyobrażacie sobie jaka to jest zmiana?! Przecież wolna energia, całkowicie za darmo od razu rozwala ten cały chory system, od razu zmienia cały układ sił na całym świecie i to w każdym kraju!

Teraz tak głośno jest o zwyżkach cen gazu i węgla, a przecież wystarczy tylko i wyłącznie bardzo tego chcieć, uwierzyć i WIEDZIEĆ, że to JEST MOŻLIWE i z miejsca, w jednej chwili mamy lepsze życie dla nas wszystkich, a to dzięki Bogu Stworzycielowi JAHWE, który tego pragnie dla wszystkich Swoich dzieci! Dla Ciebie i dla mnie, tylko że trzeba do tego dorosnąć i być godną i godnym tego całego dobra.

Dlatego podejmijmy ten piękny wysiłek stawania się dobrym człowiekiem, każdego dnia coraz lepszym dla samej siebie, samego siebie i dla innych.

Strony

Skomentuj