Air Nostrum uruchomi regionalne loty sterowców w Hiszpanii

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Hiszpańskie linie lotnicze Air Nostrum Group zamierzają zmniejszyć swój ślad węglowy, wycofując regionalne samoloty na rzecz sterowców hybrydowych. Operator zamówił 10 takich samolotów Airland od British Hybrid Air Vehicles, aby rozpocząć komercyjną obsługę do 2026 roku. Sterowce będą przewozić do stu pasażerów na trasach o długości do 425 kilometrów. Loty Airlanderem zmniejszą emisje CO2 o 90% w porównaniu z konwencjonalnymi samolotami. Lot takim transportem zajmie dużo czasu, ale jest przyjazny dla środowiska.

 

W ciągu ostatnich sześciu miesięcy Air Nostrum i Hybrid Air Vehicles przeprowadziły badania i symulacje, aby ocenić, w jaki sposób sterowce mogą być używane na hiszpańskich trasach krajowych. Już na pierwszym etapie partnerstwa firmy planują organizować loty na terenie całego kraju, a następnie będą sukcesywnie powiększać flotę Air Nostrum. W niektórych obszarach sterowce całkowicie zastąpią samoloty odrzutowe i turbośmigłowe, w innych będą je uzupełniać.

 

Sterowce Airlander, flagowy produkt HAV, mają kadłuby z tkaniny wypełnionej helem, zapewniające siłę nośną, konstrukcję kompozytową i parę generatorów diesla. Te ostatnie napędzają jeszcze dwa silniki elektryczne o łącznej mocy 500 kW. Ta hybrydowa platforma zapewnia sterowcom przyspieszenie do 138 km/h i zasięg 425 km. Airlander będzie miał do 100 miejsc dla pasażerów. W rezultacie czterystukilometrowy lot zajmie pasażerom około 3 godzin, zamiast zwykłych 40-60 minut.

„Poszukujemy wszystkich możliwych sposobów zmniejszenia naszego śladu węglowego. Airlander chce znacznie zmniejszyć emisje i dlatego mamy umowę z HAV. Zrównoważony rozwój, który jest dobrą wiadomością dla wszystkich, już teraz staje się niepodważalnym faktem w codziennej pracy lotnictwa komercyjnego” – powiedział prezes Air Nostrum Carlos Bertomeu.

W rozmowie z reporterami FutureFlight Bertomeu powiedział, że Air Nostrum chce śledzić unijne inicjatywy klimatyczne i dlatego dąży do zerowej emisji dwutlenku węgla do 2050 roku. Według przedsiębiorcy, Air Nostrum ma wystarczające środki, aby dekarbonizować swoją działalność bez szkody dla biznesu i klientów. Firma obsługuje obecnie ponad 70 tys. regularnych lotów rocznie i przewozi ponad 4,7 miliona pasażerów w całej Hiszpanii.

 

Jeśli chodzi o dostawcę sterowców HAV, brytyjski przedsiębiorca planuje w nadchodzących latach ponowne spopularyzowanie sterowców z napędem hybrydowym. Kiedy takie systemy staną się wystarczająco popularne, HAV wyda bardziej zaawansowany model, tj. całkowicie elektryczny pojazd o zerowej emisji. Oczekuje się, że takie sterowce będą gotowe do pierwszych lotów pod koniec tej dekady.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika syriues

To moze byc jak przed

To moze byc jak przed upadkiem cywilizacji Tartaria.

Ciekawym jest ,ze cowboye zbudowali bialy dom np..Coekawym jest ,ze na styl rzymski.styl rzymski jest stale powielajaca sie budowla na calym świecie. Po co mialby ktos budować  megality.i odpowiedz jest jasna ,to masoni.

A dlaczego nie budują ich więcej?Bo nigdy ich nie zbudowali.zostawila je cywilizacja sprzed 400 lat.potem oficjalnie tam ameryke odkryto przez dziwny przypadek.zupelnoe zalosne kłamstwo. 

Zaklamany swiat z zaklamana historią. 

Rockefeller zainwestował w szkoly setki milionów, by była za darmo,a wiecie dlaczego?

To jego cytat:

Nie potrebuje myślicieli, potrzebuje ludzi do pracy.

A wiec po to sa szkoły. Do roboty służą, by byc posłusznym.

No i tak ludzie ogladaja tv I poprostu sa posluszni bo ich tak wyszkolono.im wieksze i dluzsze wyksztalcenie tymbardziej wyprana jest duchowosc w takiej osobie.zero czystych intencji,tylko walka.walka dla swoich władców. 

Swiat juz przegrał I teraz sie jedynie zawali.a czas przyjdzie do niego nienawisc

Portret użytkownika Endymion

Ja widząc dziewczęta na

Ja widząc dziewczęta na mieście, widzę, że dziewczyny z Dubaju są ich ideałem. oraz Kradashianki i MTV. Są dwie grupy; jedne chude wytatuowane , drugie grube wytatuowane, obie grupy szukają sponsora, bo po coś spędzają dziennie kilka godzin przed lustrem.

Dlaczego kobiety malują się i perfumują? Bo są brzydkie i śmierdzą.. proste :).. ate tatuaże na calym ciele? To jest słabe dowartościowanie się.. 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Endymion

"Dobrze,ze sa tacy ludzie jak

"Dobrze,ze sa tacy ludzie jak ty.to stwarza pewna w8zje przyszłości,jakas nadzieje", ja nadzieję straciłem.. pomio, że mądrych oświeconych jest wielu, ale w bezkresie idiokracji jesteśmy błędem statystycznym, nawet jeśli będzie nas miliony Sad

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika orka

Z internetu - Upadek

Z internetu - Upadek cywilizacji zawsze poprzedza upadek moralności - przebiega niezauważalnie, stopniowo, dla następnego pokolenia coś gorszącego starszych staje się normą, społeczeństwo zaczyna grać w tą grę nie widząc w niej nic złego a nawet gloryfikując to co jeszcze pokolenie temu było przestępstwem, powodem do wstydu i potępienia... a potem następuje upadek bo nie da się utrzymać społeczeństwa q-rew, złodziei, oszustów, morderców, pedofili, satanistów. łapowników, okrutników i zboczeńców wszelkiej maści jako jednego organizmu - wtedy następuje oczyszczenie - kataklizm, wojna albo powstaje radykalny fanatyczny nurt odnowicieli moralności równie okrutnych jak to z czym walczą... i po wielu latach wojen i mordów cywilizacja się odbudowuje...inna ale oczyszczona z plugastwa - a potem dzieje się znowu to samo. 

Wystarczy prześledzić ostatnie 50 lat a widać czym żyje świat. 

Strony

Skomentuj