W Izraelu porwano trzech nastolatków, wojsko zatrzymuje urzędników palestyńskiego Hamasu

Kategorie: 

Konflikt między Izraelem a Palestyną znów się zaognia. W czwartek doszło do porwania trzech żydowskich nastolatków i do dziś nie udało się ich odnaleźć, mimo zakrojonej na dużą skalę akcji poszukiwawczej. Izrael oskarża o porwanie palestyńskie władze.

 

Do porwania miało dojść w Zachodnim Brzegu Jordanu, w pobliżu osiedli żydowskich. Nastolatków jednak nie udało się odnaleźć a premier Izraela, Benjamin Netanjahu, oskarżył o porwanie palestyńską organizację Hamas. W ostatnich dniach, izraelskie wojska aresztowały co najmniej 80 Palestyńczyków, w tym również urzędników wysokiego szczebla, należących do Hamasu.

 

Władze palestyńskie zaprzeczyły wszelkim oskarżeniom. Sytuacja jest trudna i choć dotyczy ona porwania trzech żydowskich nastolatków, również i w tym przypadku można zauważyć ogromną niechęć Izraela do Palestyńczyków. Tak naprawdę wina nie została nikomu udowodniona ale władze Izraela i tak wskazują na swoich największych wrogów.

 

Wciągnięcie w ten konflikt organizacji Hamas mogło zostać spowodowane ostatnimi wydarzeniami politycznymi w Palestynie, tj. pojednaniem się umiarkowanej organizacji Al-Fatah z ruchem Hamas, który uznawany jest za organizację terrorystyczną. Obie strony, które w przeszłości rywalizowały między sobą, zgodziły się na utworzenie jednolitego rządu tymczasowego oraz przeprowadzenie wyborów prezydenckich i parlamentarnych.

 

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika sem

Nabuchodonozor przecież 

Nabuchodonozor przecież  "Nabuchodonozor"  zabijał twoich żydów, oj słaby jesteś z historii. Gdyby nie ucieczka mojżesza nadal semici pasli by kozy na pustyni z rodu Sema wywodzą się wszyscy muzułmanie z bliskiego wschodu i żydzi, wszyscy są semitami. Jeżeli zrównają to swoich ponieważ to ich pradawni bracia semici. My jestesmy od nich jako Słowianie dużo starszy ponad 7520 lat jużistniejemy a nie jakieś 5000-6000 lat jak Sumerowie, semici, żydzi. Możliwe że jestesmy starsi niż kultura wschodu chin lub na równi z nimi.

Portret użytkownika Nabuchodonozor

Kiedy ci żydzi i amerykanie

Kiedy ci żydzi i amerykanie zrównają z ziemią tych ciapatych? Należy każdego kozoj... potraktować napalmem i nie żeby było że jestem rasistą ale mówią to co każdy boi się powiedzieć, muzułmanie to chore sztuki (nie osoby bo oni nie posiadają duszy) które należy wyplemić z Ziemi.

Portret użytkownika koń który mówi

Prowokacja zorganizowana na

Prowokacja zorganizowana na takiej samej zasadzie jak "atak" na WTC albo poszukiwanie bronii chemicznej w Iraku i Libii. Czy ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości? Chazarskie ścierwo kłamie jak z nut, zawsze kłamało i kłamać będzie.
Znamienne jest także, że USA nigdy nie kiwnęło palcem w sprawie Palestyny choć skala zbrodni i ludbójstwa wobec praktycznie bezbronnej ludności cywilnej jest tam ogromna. Swego czasu nawet Wojciech Mann zabrał oficjalnie głos w tej sprawie. Polecam lekturę jak i przyjrzenie się zdjęciom wyłącznie ludziom o silnych nerwach:
http://socjologiakrytyczna.blog.onet.pl/2011/03/30/wojciech-mann-23-dni-meki-pacyfikacja-palestynczykow-przez-zydow/
Tak wygląda codzienność w Palestynie. Rażące i oczywiste ludobójstwo, przemoc fizyczna i psychiczna, stopniowe wyniszczanie Palestyńczyków, terror i jedno wielkie zakłamanie ze strony syjonistycznych morderców. Zacznijmy o tym mówić, a także pytać rządy poszczególnych państw dlaczego nikt nic nie robi w tej sprawie i wszyscy chowają głowę w piasek udając, że Palestyna nie istnieje.

Skomentuj

Filtered HTML

 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
 • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
  ___   ____      _ 
/ __\ /___ \ /\ /\ | |
/ / // / / / /_/ / | |
/ /___ / \_/ / / __ / | |
\____/ \___,_\ \/ /_/ |_|
Przepisz kod wyrażony w postaci znaków ASCII