Świat stoi w obliczu bezprecedensowego zagrożenia

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Kanadyjska naukowiec zajmująca się atmosferą i dyrektor Center for Climate Science na Texas Tech University, Katherine Highhoe, powiedziała, że ​​ludzie nie rozumieją rozmiarów trwającego kryzysu klimatycznego. Przepowiedziała też zagrożenia dla świata „niespotykane w 10 tysiącach lat istnienia cywilizacji ludzkiej”. 

Zdaniem ekspertki ludzkość nie będzie w stanie dostosować się do zmian środowiskowych, jeśli nie zmniejszy emisji gazów cieplarnianych z przemysłu. Świat musi być bardziej odporny na ocieplenie, ale środki nadal nie wystarczą, aby „złagodzić” problem. Jej zdaniem ludzie nie rozumieją skali tego, co się dzieje. Wieszczy, że będzie to więcej niż wszystko, co kiedykolwiek widzieliśmy. To będzie bezprecedensowe. Wszystkie żywe istoty zostaną naruszone.

 

Ekspertka podkreśliła, że w tej chwili funkcjonuje infrastruktura na świecie, zbudowana kilkadziesiąt lat temu dla planety, która bardzo się zmieniła. Nowe obiekty będą kosztować biliony dolarów, więc ludzkość musi zredukować emisje, a tym samym zmniejszyć swoje koszty istnienia.

 

W grudniu 2015 r. kraje zobowiązały się dobrowolnie obniżyć emisje dwutlenku węgla w nadchodzących dziesięcioleciach i przyjęły porozumienie paryskie w sprawie zwalczania globalnego ocieplenia. Powinno to utrzymać wzrost średniej rocznej temperatury na poziomie około 1,5-2 stopni Celsjusza. Wielu klimatologów sugeruje, że aby osiągnąć ten cel, konieczne jest zredukowanie emisji do zera i usunięcie ich z atmosfery. 

 

Aby zapobiec wzrostowi średniej rocznej temperatury na planecie o dwa lub więcej stopni w porównaniu z okresem przedindustrialnym, nie wystarczy ograniczać zużycie paliw kopalnych. Bez rozwoju technologii usuwania dwutlenku węgla Z powietrza nie da się powstrzymać globalnych zmian klimatu.

 

Naukowcy zaproponowali dwie metody walki ze zmianami klimatu - gwałtowną redukcję emisji poprzez rezygnację z kopalnych źródeł energii oraz rozwój technologii wiązania dwutlenku węgla. Ocenili podejścia uwzględniające położenie geograficzne i klimat krajów rozwiniętych i rozwijających się. Analiza wykazała, że ​​emisje dwutlenku węgla osiągną szczyt za 10-15 lat. Do tego czasu urosną o około 15%. Jednak ze względu na cechy geograficzne i klimatyczne większości krajów emisje nie spadną poniżej sześciu miliardów ton węgla rocznie nawet do końca stulecia.

 

Specjaliści uważają, że należy podjąć wysiłki w celu opracowania i wdrożenia technologii wiązania CO2, ale nawet to nie wystarczy, aby powstrzymać zmiany klimatyczne.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika euklide⁣s

Należy wytłuc to robactwo

Należy wytłuc to robactwo przy pomocy życiodajnego CO2, bo ewidentnie nie chodzi tu o dobro organizmów ziemskich dla których CO2 to więcej pożywienia, cofnięcie się pustyń, zdrowsza i bardziej bujna planeta.

Portret użytkownika iukuik

Za kilka szekli zapomniała że

Za kilka szekli zapomniała że ludzie nie są w stanie tego powstrzymać i nie oni sa przyczyną tych kataklizmów tylko cykle życia układu słonecznego pod wpływem różnych warunków przestrzeni kosmicznej w której sie poruszamy. Taka naukofiec to nei naukofiec tylko opłacany klakier

Portret użytkownika Premium

Zdaniem ekspertki ludzkość

Zdaniem ekspertki ludzkość nie będzie w stanie dostosować się do zmian środowiskowych, jeśli nie zmniejszy emisji gazów cieplarnianych z przemysłu. Świat musi być bardziej odporny na ocieplenie, ale środki nadal nie wystarczą, aby „złagodzić” problem. Jej zdaniem ludzie nie rozumieją skali tego, co się dzieje. Wieszczy, że będzie to więcej niż wszystko, co kiedykolwiek widzieliśmy. To będzie bezprecedensowe. Wszystkie żywe istoty zostaną naruszone. Z gazami to pierdolenie a reszta, W 100% Zgadzam się z ekspertką... Tylko czy ekspertka rozumie skalę tego co się dzieje?... 

Portret użytkownika spokoluz

cyt. Z gazami to pierdolenie

cyt. Z gazami to pierdolenie a reszta, W 100% Zgadzam się z ekspertką... Tylko czy ekspertka rozumie skalę tego co się dzieje?... gaz cieplarniany to Cw O2 , jak jest dużo CO2 to rośliny szybciej rosną i dają większe plony ( tunele sztucznie napędzane Co2 )

Nie rozumiem gdzie leży problem bo oprócz około 30 państw a rzeszta ma to w d..pie. Czyli kilku wie lepiej niż większość !? Zgodnie z bibliją sie zgadza - mniejszość ma mieć waładzę na wiekszością - czyli spierdolinia z pojebaniem.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Q

Odpowiedz sobie na pytanie co

Odpowiedz sobie na pytanie co jest dla Ciebie ważniejsze .. ? Więcej dwutlenku węgla dla roślin - czy zachowanie stabilnego klimatu do jakiego przywykłeś ? Bo nie zdajesz sobie sprawy jak poważne zmiany zachodzą na ziemi - gdyż mieszkasz w Polsce , która wziąż cieszy się łagodnym , dość chłodnym i przewidywalnym klimatem. A rozejrzyj się po świecie .. i popatrz co się tam zmieniło i jak tamtejszym ludziom się żyje w tej nowej rzeczywistości ?

Portret użytkownika euklide⁣s

Stabilny to jest twój niezbyt

Stabilny to jest twój niezbyt wysoki poziom umysłowy, a ponieważ do niego przywykłeś to możesz zostać na tym poziomie, tylko przestań zarzucać ludzi tymi kocopołami, bo już nawet nie są śmieszne, tylko po prostu żałosne.

Portret użytkownika Franz

Ta pani ma 100% racji a co za

Ta pani ma 100% racji a co za tym idzie to mój apel o wdrożenie nowych czyli starych technologi które zostały skryte przed ludzmi bo były darmowe /mowa o silnikach antygrawitracyjnych czy też pozyskiwanie energi kosmicznej .

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

No i wyjaśniło się po części,

No i wyjaśniło się po części, co parchoły z palącym problemem braku kasy wymyśliły.:

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/europa-srodkowa-prosi-bruksele-o-ponowne-otwarcie-kontraktow-na-szczepionki/3jdx5kl,79cfc278

I tu czytamy:

"Polska i dziewięć innych krajów chce renegocjacji kontraktów w obawie przed "marnowaniem środków publicznych, którego nie da się racjonalnie wytłumaczyć opinii publicznej"

"Grupa 10 krajów zwróciła się do Komisji Europejskiej z petycją o renegocjację kontraktów na szczepionki przeciwko koronawirusowi. Umowy powinny móc zostać rozwiązane, "jeśli nie są już potrzebne z punktu widzenia zdrowotnego i epidemiologicznego" — czytamy w jednym z postulatów listu. W innych przypadkach powinna istnieć możliwość zmniejszenia liczby zamawianych dawek, tak aby lepiej odzwierciedlały zapotrzebowanie na szczepionki."

"Bułgaria, Chorwacja, Estonia, Węgry, Łotwa, Litwa, Rumunia, Słowacja i Słowenia." --rozszerzona Grupa Wyszehradzka.

"Wiele krajów Europy Środkowej już wcześniej wyrażało obawy, że istniejące kontrakty na szczepionki, podpisane w szczytowym momencie pandemii, kiedy to UE była pod silną presją opinii publicznej, zmusiły je do zakupu zbyt wielu dawek, które teraz nie są potrzebne. Komisja wynegocjowała zakup do 4,2 mld dawek szczepionek, czyli prawie 10 razy więcej niż wynosi populacja UE. Do lutego producenci dostarczyli 1,3 mld dawek."

I teraz parchoły chcą, żeby im pfizery i inne oddały kasę za szczepiony, rzekomo "niewykorzystane", a naprawdę plan zdechł i ratuj się kto może. Tu szukają kasy i chyba o tym m.in. gadali na spotkaniach w Davos, Bilderberga, i jednym tajnym, bez nazwy, chyba "Tajne Spotkanie w Kijowie". Wszystko w ciągu ostatnich 2 tygodni.

Polski nierząd zakupił na samym początku plandemii 178 mln strzałów. I zapewne, jak to frajerzy, zapłacili z góry, czy coś. A teraz dawać kasę z powrotem, bo zdychamy, czyli nie mamy na "ochronę" i jak gówno zacznie wypływać, to nas nasi właśni ochroniarze dostarczą "Wymiarowi Sprawiedliwości". Raz żeby samemu się wybielić, a dwa może to być zupełnie naturalna reakcja na newsy, które mają się pojawić o skali pedofilii wśród zjebanych "elyt".

Bergolio zdycha, albo abdykuje ( oficjalnie już), Boris ma dziś "votum nieufności", Urzula von mi stąd-- pozwana....

Chyba leci, kabarecik, tym razem na ryj.

No najwyższa, qrwa, pora !!!  *biggrin**biggrin*

człowiek ma niby wolną wolę, ale niech tylko dupa zechce srać a w związku z tym lepiej być tak mądrym że aż głupim czy tak głupim że aż mądrym ?

Portret użytkownika dąb-rozwadowski

Postawa godna potępienia ale

Postawa godna potępienia ale ktoś się wpierw komuś do domu wtarabanił. Czy był to oficjalnie żołnierz radziecki czy zielony ludzik to tylko semantyka, obaj robią to samo. Zło rodzi zło. Neonazistów intencjonalnie hodował na Ukrainie Putin i wiadome jest to dawniej jak zajęcie Krymu. Wykształcone ruski siedzą cicho bo te same zauralskie dzikie hordy jak zmasakrowały Buczę tak mogą zmasakrować dowolną dzielnicę Moskwy czy Petersburga. Co z tego że nikt tego nie przyzna. Taka rzeczywistość. Jeszcze trochę i zachowanie Rosjan zaczynie przypominać zachowanie północnych Koreańczyków.

człowiek ma niby wolną wolę, ale niech tylko dupa zechce srać a w związku z tym lepiej być tak mądrym że aż głupim czy tak głupim że aż mądrym ?

Portret użytkownika drako_tr

Nie dąbku, to nie jest

Nie dąbku, to nie jest "Postawa godna potępienia ", tylko zbrodnia wojenna karana śmiercią, w dodatku świetnie ukazuje zbydlęcenie ukraińskich zbrodniarzy i ich prawdziwe, ludobójcze oblicze ... a Ty, nie dosyć, że zrównujesz kradzież, z próbą morderstwa na bezbronnym jeńcu, to jeszcze teraz bezradnie odbiegasz od tematu, bredząc o zbrodniach dokonanych...na miastach, dzielnicach albo pralkach...bo prawda jest taka, że poza fałszywymi słowami z TV, nie masz, ani jednego niepodważalnego dowodu.

Portret użytkownika dąb-rozwadowski

nic nie zrównuję, wyraźnie w

Nic nie zrównuję, wyraźnie w pierwszym poście wspomniałem o morderstwach popełnianych przez żołnieży Putina, proszę nie wyrywać zdań i tworzyć nowych kontekstów no chyba że emocja to powoduje to mogę takie coś wybaczyć, mnie jest łatwo zachować spokój bo wszystko idzie tak jak można to było przewidzieć. Będziecie tu opiewać wygraną Putina ale potem zaskoczy Was sromotna klęska, wieczna hańba i potępienie. Współczujcie pojedyńczym ludziom i skończcie z nacjonalizmem że wszystkie kacapy to anioły a Ukraińcy diabły.

człowiek ma niby wolną wolę, ale niech tylko dupa zechce srać a w związku z tym lepiej być tak mądrym że aż głupim czy tak głupim że aż mądrym ?

Strony

Skomentuj