Dobre wieści z Arabii Saudyjskiej ciągną ceny ropy dalej w dół

Kategorie: 

Źródło: tg

Według Financial Times, Arabia Saudyjska zasygnalizowała swoim zachodnim sojusznikom, że jest gotowa do zwiększenia wydobycia ropy, jeśli Rosja odczuje znaczny spadek pod presją sankcji. Następnie ceny ropy ponownie zaczęły spadać.

 

Dziś do południa cena baryłki ropy Brent spadła o 2,3% do 113,66 USD. WTI również spadł, osiągając poziom około 112,8 USD. Jednak w porównaniu z poziomem z początku roku cena ropy jest bardzo wysoka. Na początku stycznia baryłka ropy kosztowała 78 USD.

 

Powodem spadku cen ropy po wczorajszej zniżce, a następnie wzroście, jest artykuł opublikowany w Financial Times, w którym czytamy, że Arabia Saudyjska rzekomo powiedziała tak: „jeśli rosyjska ropa nie może już wejść na rynek europejski z powodu embarga, jesteśmy gotowi do wypełnienia luki”. Oznacza to jednak, że handlarze ropą mogą odetchnąć. Problem deficytu wydaje się schodzić na dalszy plan.

 

Handelsblatt pisze, że tak naprawdę nic jeszcze nie zostało przesądzone. Dziś odbywa się spotkanie OPEC, na którym można usłyszeć oficjalne stanowisko Arabii Saudyjskiej, a także komunikat, że członkowie kartelu naftowego już realizują planowany wzrost produkcji we wrześniu.

 

Jednocześnie Politico pisze, że embargo UE na Rosję, o którym wczoraj wspólnie zdecydowano, jest nową przeszkodą. Węgry domagają się teraz uwolnienia sankcji dla patriarchy Cyryla, zanim węgierskie władze zatwierdzą to embargo. Jednak popyt na ropę rośnie, ponieważ Chiny znoszą ograniczenia związane z koronawirusem, a wydarzenia w tym kraju mogą prowadzić do dalszego wzrostu cen ropy.

 

Oprócz samego kosztu ropy cena benzyny i oleju napędowego zależy również od krajowej polityki akcyzowej oraz tego, jak dobrze rządy radzą sobie z kontrolowaniem cen paliw za pomocą innych środków.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika www.WOJNA.info

"Arabia Saudyjska rzekomo

"Arabia Saudyjska rzekomo powiedziała"

Ceny spadły, żeby wielcy gracze mogli wycyckać z pieniędzy tych małych. Nic nowego.

Zresztą nawet w tym rzekomym oświadczeniu Arabii Saudyjskiej nie ma nic o zwiększeniu wydobycia, tylko o sprzedaży części ropy także w Europie. Ropy zabranej z innego rynku, a nie dodatkowo wydobytej!

Portret użytkownika S

Ludzie... i wy te "dobre

Ludzie... i wy te "dobre wieści" to tak na serio? Przecież ceny na stacjach paliw nie mają obecnie żadnego związku z cenami ropy. "Nie będziesz miał nic..." już zapomnieliście? A jak najłatwiej zrobić, by ludzi nie było na nic stać przez drożyznę? Co najgwałtowniej wpływa na ceny w sklepach? Chyba nie muszę podpowiadać.

Portret użytkownika spokoluz

Pierd.enie kotka za  pomoca

Pierd.enie kotka za  pomoca młotka - to usmanland chce zwiększenia wydobycia przez arabów od początku akcji defaszyzacji. Usmanland uruchomił bezskutecznie zapasy strategiczne , z powodu braku importu ( sankcje na ropę ale na nawozy zdjęli bardzo szybko ) od ruskich i latali jak wściekłe psy po świecie za ropą ( tanią ) np. do Iranu obiecując zdjąć sankcje na  Iran ( mało nie popłakałem się ze śmiechu wtedy ) czy do Wenezueli , którą wykańczali sankcjami i blokadami ( mały kraj napierd..ali również terrorką od wewnątrz ) jednak im odmówiono - oni ku..wa nie rozumieją dlaczego !? Ceny za paliwa w usmanlandzie idąa w górę i zaczyna brakować paliwa na stacjach. Tylko patrzeć jak wk..wieni usmanlandczycy zaczną sie napier..ać z własnym okupacyjnym żundem. Mają trochę łatwiej bo są uzbrojeni - nie to co My , brak broni i qń trUlandjański wpuszczony przez trutni z żundu.

Wczoraj otwierali w Powidzu jakąś wielką budowę - kompleks położony w lesie ( na mapach bez problemu znajdziecie lotnicho i tereny wokół ) , pełna inwigilacja terenu , gigantyczna inwstyczja ( 100mln jurórasów ) i maja powstać - magazyny broni ROFL

Chyba wiecie co pozamykali ruscy na ulandzie , po co unija polukra , po co budowa kompleksu - gdzieś to gówno trzeba schować a nikt w nato nie chce tego gówna lub tylko tu mogą to schować za łapówkę potężną aby świat się nie dowiedział co pokur..eńcy israbrytusmańscy odpier..alali na ulandzie. Będzie to też nowy cel dla kalibrów i sarmatów.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Q

Ceny ropy czyli surowca

Ceny ropy czyli surowca spadają ale to w niczym nie przeszkadza naszym politykierom wyciągąć dalej pieniądze z kieszeni kierowców .. wczoraj widziałem na stacji benzynowej cenę 8.06zł /litr.. 98-oktanowej. Co prawda ja takiej nie kupuję ale 95-tkę też już trudno znaleźć w cenie niższej niż 7.42 zł/litr. Ceny nie mają tu NIC WSPÓLNEGO z podażą .. nic.. jesteśmy ofiarami spisku politycznego mającego na celu "transformację energetyczną" .. Podobno już teraz cieżko kupić nowy samochód spalinowy (tylko na zapisy z 10-miesięcznym oczekiwaniem) a elektryczne są "od ręki". Co więcej w UE nie będzie już sprzedawanych aut spalinowych po 2035 r. Tak samo jest z węglem .. najpierw wprowadzono zakazy jego używania w dużych miastach a resztę "niepokornych" zmusi do rezygnacji z tego opału cena .. Tyle , że efekt tych politycznych posunięć będzie dokładnie odwrotny od zamierzonego bo ludzie zwyczajnie zaczną palić w piecach śmieciami (które dotąd lądowały w lasach) lub drewnem z wycinanych nagminnie drzew. 

Portret użytkownika orka

Dworczyk już pewnie zaciera

Dworczyk już pewnie zaciera ręce, że jak ropa będzie tańsza to utrzyma tą samą cenę paliwa na stacjach i zwiększy przez to daninę na ukrainę. Będą chwalić Polaków że są tacy chętni do pomagania ukrainie, tyle że pod przymusem. 

Gdyby tak zrobić referendum, czy jak ropa z Rosji dla europy będzie po złotówce przez 10 lat ale żeby za to Rosja przejęła część ukrainy albo nawet całą to jakie byłoby poparcie dla tej koncepcji w całej europie? 

 

Skomentuj