Masowe protesty w dzień rozpoczęcia Mistrzostw Świata w Brazylii

Kategorie: 

Niemal cały świat oczekiwał na oficjalne rozpoczęcie Mistrzostw Świata - jedynym wyjątkiem jest najwyraźniej sama Brazylia, gdzie odbywa się obecnie mundial. Mieszkańcy kraju wciąż protestują przeciwko imprezie stwierdzając, że Brazylijczycy nie mają za co żyć a przygotowania do mundialu pochłonęły miliardy dolarów.

 

Gdy w zeszłym roku pojawiały się pierwsze demonstracje można było się już spodziewać, że organizowanie Mistrzostw Świata w Brazylii nie jest raczej dobrym pomysłem. Protesty odbywały się coraz częściej i znacznie nasiliły się w dniu oficjalnego rozpoczęcia mundialu. Starcia przeciwników tej imprezy z policją zanotowano w piątek w wielu miastach tego kraju.

 

Policja starała się rozpędzić demonstantów za pomocą gazu łzawiącego, gumowych kul oraz granatów ogłuszających i to na godziny przed oficjalnym rozpoczęciem imprezy. Jakby tego było mało, hakerzy z grupy Anonymous zaatakowali między innymi strony brazyliskiego rządu i zapowiadają kolejne ataki, w tym również na sponsorów tej imprezy.

 

Według różnych wyliczeń, Brazylia wydała ponad 11 miliardów dolarów na przygotowania do Mistrzostw Świata. Jest to najdroższy w historii mundial a gniew mieszkańców tego kraju potęguje olimpiada, jaka odbędzie się w 2016 roku w Rio de Janeiro.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika zulus

Już samo logo tych mistrzostw

Już samo logo tych mistrzostw - dłoń plaskająca w czoło, czyli klasyczny facepalm daje do myślenia nad ogromem głupoty tfu, władzy. Takie kwoty wydawane na mistrzostwa są totalnym zaprzeczeniem pięknej idei sportu, która początkowo miała rozwijać ciało i ducha. Teraz rzeźbione są tylko NASZE portfele. Nasze dzieci i wnuki, o ile będą jeszcze, będą zastanawiały się nad naszą głupotą, że dajemy się tak doić jakiejś fifie i innym.
Wymóg fify: mistrzostwa mają się odbywać w OŚMIU miastach jednego państwa minimum. Czyli minimum trzeba wybydować 8 stadionów na ktorych bedzie tylko po CZTERY mecze. A gdzie koszta przejazdów, infrastruktura, i inne wymagane cuda? Czyste marnotrawstwo!
Gdzie tu logika?
Ech, ludzkość zapłaci jeszcze za swoją głupotę.

Portret użytkownika kp

nawet nie wiem ilu ich tam

nawet nie wiem ilu ich tam gra w druzynie...ale zakladajac ze 11.tak wiec 22 idiotow ugania sie za kawalkiem skory wypchanej powietrzem i jeszcze im placa za to takie pieniadze...nigdy tego nie rozumialem.no moze wylaczajac z tego schematu lata70 gdy jako piecioletnie dziecko widzialem na ekranie czarnobialego agata jak m.in. boniek,deyna,gmoch,szarmach,lato,tomaszewski na bramce lupili wszystkich az wiory lecialy.jak ja to przezywalem,a jaki dumny bylem ze to nasi,polacy.pilka polska sie zmienila,wiekszosc z nia,a ja mam to w d.....

Portret użytkownika darek1

U nas mielibyśmy to samo z

U nas mielibyśmy to samo z olimpiadą zimową w Krakowie. Ludzie , którzy chcieli przeforsować ten projekt są chyba oderwani od rzeczywistości. Ale powiem wam dlaczego tak jest. Człowiek wychowany w bogatym domu, posłany na studia i mający załatwioną pracę przez rodziców nie zdaje sobie sprawy, że na niego przypada dziesięciu biedaków pracujących za 1700 brutto. Ale niestety to nie jego wina tylko nasza. Mogliśmy się urodzić w bogatych rodzinach.

Portret użytkownika Karen

Tak. Jestem teraz w

Tak. Jestem teraz w Niemczech, w miasteczku kurorcie i obserwuję tych ludzi. Oni mają pieniądze, ale żyją w jakimś uśpieniu, malignie i kompletnie nie wiedzą i nawet nie chcą wiedzieć, co się naprawdę na świecie dzieje. Kupują sobie dzieci z Tajlandii albo mamki zaszczepiają swoim genomem, bo nie chcą same być w ciąży i psuć sobie figury. Stare kobiety obsypane złotem dają się zwodzić miłym, ale cholernie fałszywym słówkom Turków /np.kelnerów, którzy tylko czatują aby usilić taką łatwą zdobycz.../ Mówi się, że bogaty biednego nie zrozumie i tak jest na każdym kroku.  

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem