Elon Musk pokłócił się z założycielem Twittera z powodu algorytmu, który manipuluje ludźmi

Kategorie: 

Źródło: twitter.com

Elon Musk powiedział, że użytkownicy Twittera są „manipulowani” przez algorytm kanału informacyjnego witryny. Założyciel Tesli i SpaceX nazwał algorytm portalu społecznościowego Twitter „manipulacyjnym”. Podzielił się swoją opinią na swoim koncie. Musk opublikował specjalną „instrukcję”, jak to naprawić.

Algorytm manipuluje tobą w sposób, z którego nie zdajesz sobie sprawy. Wystarczy wprowadzić drobną zmianę, aby zobaczyć różnicę.

Oto jak naprawić wasz profil na Twitterze:
Naciśnij przycisk Początek.
Stuknij gwiazdki w prawym górnym rogu ekranu.
Wybierz Ostatnie tweety.

Założyciel Twittera i były dyrektor generalny Jack Dorsey szybko zareagował na tweet Muska. Stwierdził, że ta funkcja została zaprojektowana, aby zaoszczędzić czas użytkowników. Po prostu starają się umieścić na górze tweety, z którymi najprawdopodobniej się zaangażujesz. Otóż to. Przewidywanie na podstawie tego, co lubisz, przesyłaj dalej, odpowiadaj, szukaj, wstrzymuj itp. to ma być wygoda, nic więcej. Ponownie najważniejsza jest możliwość wyłączenia.

 

Algorytmy działają po prostu po to, aby po prostu wypychać tweety, z którymi najprawdopodobniej będziesz wchodzić w interakcje, na górę. To wszystko. Jest to prognoza oparta na tym, co lubisz, oceniane są retweety, odpowiedzi, wyszukiwania itp. To dla wygody, nic więcej. Funkcję można wyłączyć. Sposób działania algorytmu pozostaje tajemnicą, a Musk wcześniej powiedział, że planuje to zmienić.

 

Dyrektor generalny Tesli odpowiedział na jego pierwszy tweet, zaznaczając, że nie uważa algorytmu za złośliwy. Może jednak nieumyślnie manipulować lub wzmacniać czyjś punkt widzenia, nie zdając sobie sprawy z tego, co się dzieje. Do tej pory Musk odkładał zakup sieci społecznościowej, powołując się na dużą ilość spamu lub fałszywych kont na platformie, a CEO Parag Agarwal nie wykluczył, że transakcja w ogóle nie dojdzie do skutku.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika S

Podczas gdy "wszyscy dziś

Podczas gdy "wszyscy dziś jesteśmy ukraińcami" oraz ekscytujemy się tym który celebryta pokłócił się z którym, omawiane jest właśnie powstanie Rządu Światowego. Ponieważ eksperci (tacy jak Kill Gates) stwierdzili, że rządy krajów nie poradziły sobie z plandemią tak, jak oni sobie wymyślili, konieczny jest jeden globalny nadzór w trakcie kolejnych. Wyznaczono do tego WHO. Przypominam, WHO już teraz jest ustawodawczą "prywatną" instytucją (ponad 80% jej dochodów pochodzi z datków korporacji farmaceutycznych, z tego 14% od Killa Gatesa). Na tronie siedzi tam etiopczyk Tedros (prywatnie kumpel Gatesa). Posadzono go na stołku w atmosferze skandalu, bo był Wiceministrem, a potem Ministrem Spraw Zagranicznych w etiopskim komunistycznym rządzie Tigrajski Ludowy Front Wyzwolenia, który jest oficjalnie oskarżony o ludobójstwo. Więc można się domyślić jaki to rodzaj "człowieka".

Od marca omawiany jest traktat międzynarodowy dający WHO absolutną władzę decyzyjną w sprawie zdrowia i medycyny. W traktacie tym zawarte są takie kwiatki:

1. Państwa które to podpiszą tracą jakąkolwiek suwerenność w sprawach zdrowia publicznego. Będą zmuszone wykonywać każde polecenie WHO, a żadne własne decyzje nie będą możliwe.

2. Badania i dane na temat wirusów czy plandemii prowadzone będą przez WHO, żadne niezależne badania nie będą brane pod uwagę.

3. Ma być drastycznie zaostrzona cenzura jakiego kolwiek zdania innego niż "jedyna słuszna prawda WHO". Teraz mają to być już kary więzienia, co oznacza, że znikną wszelkie niezależne media jakie jeszcze istnieją

4. Mają być rozszerzone uprawnienia do używania siły wobec opornych na rozkazy WHO. Mowa to o wojsku i policji.

To wszystko oznacza de facto zalążek Rządu Światowego. WHO będzie wydawać rozkazy na polecenie "Elit", które je opłacają. To oczywiste, że z czasem jego uprawnienia będą rosły poza strefę zdrowia. Jeśli pozwolimy podpisać ten traktat to Game Over.

https://ourtube.co.uk/v/25220

Bezsilne ujadanie "pożytecznych idiotów" z Ministerstwa Prawdy zawsze upewnia mnie, że mam rację. Podziękujcie za to ode mnie drogie "płatne szczekaczki", swoim oficerom prowadzącym i politrukom Biggrin

Portret użytkownika Mojeimię44

Game over to już jest "S"

Game over to już jest "S" tylko nie każdy to widzi. Globaliści jak nigdy zaczęli kraść, oszukiwać, wyzyskiwać. Widać to codziennie. To nie jest już nawet neofaszyzm to jest czysty szatanizm. Nawet na naszym podwórku jest grubo. Upadek moralny, społeczny, gospodarczy, religijny. Wszystko się sypie. Jeszcze trochę potrwa zanim babilon upadnie ale upadnie. Ja już nie mogę patrzeć na to wszystko. Człowiek człowiekowi zaczął robić tyle złego. Znaleźliśmy się w czarnym brzuchu bestii ale jest pocieszenie. W tym brzuchu jest światełko nadzieji. 

https://youtu.be/QnxO_UPjpVk

Jeśli nawet nie przeżyje gdyż uważam, że sporo z nas nie przeżyje to i tak na końcu zwycięży dobro. Odmienią się losy świata i zapanuje okres milenijny. Ja w to bardzo mocno wierzę. Widzisz. Ja obserwuję co się dzieje w babilonie ale siedzę duchowo pod drzewem życia przez co nawet w ucisku czuje się wolnym.

Portret użytkownika oswiecony77

rzad swiatowy bedzie Beda

rzad swiatowy bedzie Beda mikroimplanty tatuaze gotowki zero Totalna kontrola co widac juz na kazdej ulicy kamery rozpoznawanie twarzy itp Ale jak kazdy swiat i ten upadly sie skonczy Zaznaczam zyjecie w wolno wibrujacej energi na samym dnie stworzenia Wiekszosc z was jest upadlymi duszami ktorych jesli sie nie zmienicie czeka wulkan piekielny Nizej juz sie nie da upasc Stad krotkie zycie krwawa przyroda choroby bol cierpienie azeby was zmusic do retrospekcji Dokladnej analizy swojego zycia 5 Pamiętaj więc, skąd spadłeś,
i nawróć się,
i pierwsze czyny podejmij!
Jeśli zaś nie - przyjdę do ciebie
i ruszę świecznik twój z jego miejsca,
jeśli się nie nawrócisz.

Psalm 18.29  „Ty zaiste zapalasz pochodnię moją; Pan, Bóg mój, oświeca ciemności moje

Portret użytkownika Q

Owad tak jak każde inne

Owad tak jak każde inne zwierzę podąża jedynie za instynktami czyli swoją naturą , której sprzeciwić się nie może . Człowiek zaś ma wybór , może być ludzkim zwierzęciem ale może też być w pełni człowiekiem bo tylko od niego zależy dalszy kierunek ewolucji dotyczący niego samego bo ma rozum zdolny do kreacji rzeczywistości. Jako człowiek możesz być "robakiem" ale możesz też osiągnąć poziom boski - czyli dalece wykraczający poza przyziemność , masz wybór (wszyscy mamy) - oczywiście to wymaga pracy ale jest to potencjał do osiągnięcia. Robak musi toczyć swoją kulkę gnoju ... Ty możesz wybrać , robić to czy tamto , tak czy inaczej lub czy wogóle ?! Zrozum , że to co nazywamy życiem nie zależy od stanu posiadania czy zajmowanej pozycji . Życie to TY . Skup się więc na swoim życiu bo tylko na to masz całkowity wpływ i kontrolę. Nikt inny nie ma wstępu do Twojego wnętrza i tylko TY decydujesz co się w nim dzieje , kiedy i jak. Reszta to tylko otoczenie , mniej lub bardziej przyjazne a to z powodu mniej lub bardziej rozwiniętej świadomości osób z Twojego otoczenia - na to pełnego wpływu nie masz ale masz pośredni. Zrób takie proste doświadczenie : Gdy będziesz z kimś rozmawiał (dłuższą chwilę) stopniowo sciszaj głos... zobaczysz co się stanie.

Portret użytkownika kolo21

Wprowadzą wszystko co tylko

Wprowadzą wszystko co tylko bedą chcieli a polaczki będą klaskać z radości. Zobacz co sie działo ze szczepieniami jak szczepany najeżdżali na nie szczepanów. A by ich w obozach umieszczać. I nikt nie kasował takich komentarzy do dzisiaj one są min na YouTube. Bardziej kretyńskiego narodu nie ma jak nasz. polaczki wierzą nadal że lekarz zarabia tyle co robol i że chcą oni tylko naszego dobra. To są betony i nic ich nie przekona, nawet 1.5 metra ziemi nad ich pustymi łbami.

kolo21

Portret użytkownika inzynier magister

Gminy na Warmii i Mazurach

Gminy na Warmii i Mazurach będą polem pierwszego w Polsce programu bezwarunkowego dochodu podstawowego. Duża grupa mieszkańców otrzymywać ma co miesiąc przez 2 lata po 1300 złotych. Eksperyment pilotować będą miedzy innymi trzej socjologowie, z działaczem Partii Razem na czele.

Określany jako pilotażowy program bezwarunkowego dochodu podstawowego (BDP) prowadzony będzie pod szyldem Stowarzyszenia Warmińsko-Mazurskich Gmin Pogranicza. Grupuje ono samorządy Braniewa, Barcian, Bartoszyc, Budrów, Dubeninek, Górowa Iławeckiego, Lelkowa, Sępopola i Srokowa. Jak informuje portal Uniwersyteckie.pl, w grupie przygotowującej projekt znaleźli się między innymi naukowcy oraz absolwenci Uniwersytetu Adama Mickiewicza – dr Maciej Szlinder, dr Mariusz Baranowski i prof. Piotr Jabkowski.

Pierwszy z wymienionych to socjolog, ekonomista i filozof, prezes Polskich Sieci Dochodu Podstawowego, a także członek zarządu krajowego skrajnie lewicowej Partii Razem. Maciej Szlinder jest również autorem publikacji docenionej przez „Dziennik Gazetę Prawną” II miejscem w konkursie Economicus 2019 dla „najlepszych książek ekonomiczno-biznesowych w Polsce”. Nagrodzona pozycja nosi tytuł: „Dochód podstawowy. Rewolucyjna reforma społeczna XXI wieku”. Ukazała się w Wydawnictwie PWN. Jurorom spodobało się „pionierskie na polskim rynku ujęcie problematyki i rozwianie wielu mitów narosłych wokół zagadnienia dochodu podstawowego”.

darmozjady będą hodować darmozjady – BRAWO! 1300zł to nawet nie miska ryżu – po opłaceniu rachunków zostanie 200zł na życie na miesiąc – to nie komunizm tylko GUŁAG Rządy PiS-u doprowadzą polską gospodarkę do stanu podobnego do „gospodarek” dawnej Rodezji Południowej czy Wenezueli. Tak zawsze kończą się socjalistyczne szaleństwa. Ech… no i skończy się katastrofą, bo inaczej skończyć się nie może, skoro ignoruje naturę ludzką. Pytanie tylko: kiedy i ile będzie ofiar. To zlikwiduje różnice społeczne, bo wszyscy zostaną sprowadzeni do poziomu bydła. Zresztą jak mają być różnice społeczne, skoro nie będzie społeczeństwa? Społeczeństwo spaja kultura/cywilizacja. Także materialna. Bez tego grupa ludzi jest co najwyżej stadem albo hordą. Tworzenie kultury nie jest możliwe bez własności. Własność – bez różnic w majętności. A majętność bierze się z pracy pożytecznej. Nie z jałmużny. To zdolność do ZAROBIENIA na siebie i swoją rodzinę przydaje godności, a nie żebractwo – wszystko jedno czy się to nazywa Dochód Podstawowy, 500+ czy jeszcze inaczej Hurrra! Jeszcze trochę i nikt nic nie będzie musiał robić: piekarz – pic, lekarz – leczyć, rolnik – uprawiać, kierowca – jeździć, etc. Trzeba tylko dodrukować tak z 1 decylion złotych i wszyscy będą szczęśliwi… A jak mi ojciec lata temu perorował, że PiS to bolszewicy, to się głupia obraziłam.

Są jeszcze inne lewicowe projekty, które można przy okazji podłączyć – zlikwidować znaki drogowe, oceny w szkole, wprowadzić nowe ORMO NWO !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj