Pingwiny cesarskie mogą wyginąć jeszcze za naszego życia

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Eksperci z Argentyńskiej Agencji Antarktycznej ostrzegają, że ​​w nadchodzących dziesięcioleciach pingwiny cesarskie mogą całkowicie wyginąć. Ich zdaniem stanie się to na skutek zmian klimatycznych.

 

 

Biolog Marcela Libertelli, która bada ptaki w Argentine Antarctic Institute, przeprowadziła szeroko zakrojone badania nad siedliskiem pingwinów cesarskich w antarktycznej tundrze i doszła do wniosku, że gatunek może wyginąć w ciągu kilkudziesięciu lat, jeśli zmiany klimatyczne utrzymają się w tym samym tempie.

 

Pingwin cesarski jest największym żyjącym członkiem rodziny pingwinów. Jego średni wzrost wynosi około 122 centymetry, a waga waha się od 22 do 45 kilogramów. Zmiana klimatu wpływa na cykl reprodukcyjny ptaków w zatoce Halley na Morzu Weddella wszystkie pisklęta urodzone w drugiej co do wielkości kolonii pingwinów cesarskich zmarły w ciągu ostatnich trzech lat. Śmierć piskląt wynika z faktu, że w przeciwieństwie do dorosłych nie mają jeszcze upierzenia. Upierzenie jest niezbędne do przetrwania w trudnych warunkach.

 

Pingwiny cesarskie mają najdłuższe cykle rozrodcze spośród wszystkich pingwinów. Rodzice muszą wysiedzieć pisklęta na lodzie morskim, aż dorosną i będą gotowe do pływania. Jednak zmiana klimatu powoduje, że lód zamarza zbyt późno i topnieje zbyt wcześnie, więc pingwiny nie mają wystarczająco dużo czasu, aby zakończyć cykl. Jeśli woda dotrze do nowonarodzonych pingwinów, które nie są gotowe do pływania i nie mają wodoodpornego upierzenia, umierają z zimna i topią się.

 

Według naukowców w tym tempie pingwiny cesarskie wyginą w ciągu najbliższych 30-40 lat.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Q

Na szczęście owe pingwiny nie

Na szczęście owe pingwiny nie pełnią w przyrodzie żadnej ważnej funkcji , więc ich zniknięcie nie wywoła w przyrodzie żadnej szkody. Martwić by się należało , gdyby zmalała populacja drobnych ptaków jak jaskółki , wróble oraz nietopeży które w bardzo dużym stopniu likwidują nadmiar wylegających się komarów i innych uciążliwych insektów. Z tym , że o te ptaki czy nietoperze znacznie łatwiej jest się zatroszczyć bo wystarczy nie wycinać krzaków na miedzach i nieużytkach oraz nie rozbierać (nie burzyć) pozostawionych na wsiach opuszczonych budynków w których nietoperze znajdują miejsce do życia.

Portret użytkownika Q

Nie jest tak źle , poprostu o

Nie jest tak źle , poprostu o tych "złych" działaniach znacznie częściej się mówi bo są "medialne" ale jest też wiele pozytywnych inicjatyw , mądrych ludzi którzy wiedzą jak dbać o równowagę w przyrodzie. 
W mojej okolicy , jest dużo krzaków na miedzach , są też opuszczone pustostany do których nich nie zagląda a na wielu przydrożnych drzewach (dróg asfaltowych) zamontowali dobrzy ludzie budki lęgowe dla ptaków. Na przeciwko mnie jest np. opuszczony sad jabłoniowy - nikt tam nic nie robi od lat i dzięki temu w koronach drzew gniazdują ptaki (na ziemi leży sporo skorupek po jajach) a wśród drzew mieszka stado saren (!) mimo iż ten sad leży przy trzech dość ruchliwych drogach w otoczeniu domów .. czyli można ?

Portret użytkownika euklide⁣s

Jednak zmiana klimatu

Jednak zmiana klimatu powoduje, że lód zamarza zbyt późno i topnieje zbyt wcześnie

No to zupełnie jak ty admin. Kiedyś pisałeś o NWO zbyt wcześnia, a dołączyłeś do NWO zbyt późno. Chyba wyginiesz razem z NWO-pingwinami.....

Portret użytkownika KittySlayer

Zapewne za to też odpowiada

Zapewne za to też odpowiada Putin - ale cisza gdy banerowskie gnidy zabiły Polaka na Nowym Świecie (filmik nagrany komórką i znalazł się w necie)N,Ś to głowna "spacerówka" Warszawy - na filmiku widać bójkę i nie ruszającego się zakrwawinego pokrzywdzonego, zakryto go chyba jego kurtką i chyba to był Polak - koment do tego filmiku "migranci z ukrainy zabiły Polaka, bo wstawił się w obronie zaczepianych dziewczyn" - ciężko to zweryfikować, bo śmieciowe żydowskie media milczą na temat oraz dziesiątek a może i setek ekscesów wywołanych przez te banderowkie gnidy -agresorzy mówili chyba po ukraińsku, bo na pewno nie był to rosyjki

ps ponad 3 miliony tych banderowców wjechało do Polski i nie było ani jednego infa o ich ekscesach w PL a takie na 100% były, to jest cenzura w wykonaniu polskojęzycznych pasożytów rządzących tymczasowo PL

„Veritas est adequatio rei et intellectus”

Portret użytkownika Endymion

Racja, będąc z bojówką

Racja, będąc z bojówką Kolejorza na mieście, chłopaki po 120kg mięśni idą bawić się bez broni, wpadają na kilku śmiatych ukrów. Śmiechem by ich zabili, ale nie! Tam idą noże, wyszkolenie ze specnazu. Ci ludzie zabijali w życiu, byli szkoleni, a biedaczyska z bojówki tylko po mordach potrafią się lać na ustawce, czy w klatce. Rzaden z nich nigdy nikogo nie zabił, może pobił prawie na śmierć, ale nie zabił. Na przeciw stoją wyszkoleni ludzie, co to w Odessie gwałcili i zabijali ciężarne. Poznałem kilku ukrów, co to zabijali poprzez podcięcie gardła, najwięksi kibole nie mają tego doświadczenia, a także mają jakieś ludzkie zachaowania. Wojna odczłowiecza. Normalny chłopak, ale zmuszono go do zabijania, wtedy granica puszcza, a on teraz przyjeżdża do Polski jako normalny chłopak? nie wierzę, psychikę mają starganą, mogą udawać normalnych, ale wojna zmienia.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Skomentuj