Izraelskie MSZ wezwało ambasadora Rosji po słowach Ławrowa o Żydach i Żełenskim

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Izrael jest oburzony wypowiedziami rosyjskiego ministra spraw zagranicznych Siergieja Ławrowa na temat Żydów w wywiadzie dla włoskiej telewizji Mediaset. Izraelskie MSZ w poniedziałek 2 maja br. wezwało ambasadora Rosji do wyjaśnień.

 

 

W rozmowie z telewizją włoską szef rosyjskiej dyplomacji został poproszony o wyjaśnienie, w jaki sposób oskarżenia Federacji Rosyjskiej o nazizm pod adresem Ukrainy mają związek z faktem, że ukraiński prezydent Władimir Żełenski jest Żydem.

 

Ławrow odpowiedział w odpowiedzi: „Mogę się mylić, ale Hitler miał też żydowską krew. To absolutnie nic nie znaczy. Mądry naród żydowski mówi, że najbardziej zagorzałymi antysemitami są z reguły Żydzi, czyli rodzina, jak mówimy”.

 

Według rosyjskiego ministra schwytani członkowie batalionów Azow, Aidar i innych „noszą na ubraniach, na ciele symbol i tatuaże swastyki, batalionów nazistowskich”, co wskazuje na obecność nazizmu na Ukrainie.

 

Izraelski minister spraw zagranicznych Yair Lapid powiedział, że uwagi jego rosyjskiego odpowiednika były „nie tylko niewybaczalne i oburzające. Są także strasznym historycznym błędem. Żydzi nie zabili się podczas Holokaustu”.

 

Według Lapida oskarżanie samych Żydów o antysemityzm to „najniższy poziom rasizmu”.

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.3 (4 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika oldkfjbvgol

No to niech żydzi odpowiedzą,

No to niech żydzi odpowiedzą, kto dawał pożyczki hitlerowi jak nie amerykańscy żydzi?Dlaczego amerykańscy żydzi zrobili wszystko aby nie przyjąć statku ze współwyznawcami z niemiec dzięki czemu zostali odesłani spowrotem na śmierć? I wiele innych. Zrobili całopalenie znaczy złożyli swojemu baalowi ofiarę. Przypominam że socjalizm wymyślili żydzi!Narodowy socjalizm hitlera i komunizm lenina, teraz idą w nastepny komunizm ogólnoświatowy.Biada nam śpiący goje!!

Portret użytkownika Q

Według obecnej "normy"

Według obecnej "normy" antysemitą - a poprawnie mówiąc ANTY ŻYDEM , bo arabowie to też semici - są nie ci co żydów nie lubią ale ci których nie lubią żydzi .. Kto trochę historię współczesną pamięta ten wie , że żydzi byli nadzorcami w obozach zagłady - choć nikt im przecież nie kazał , mogli odmówić bycia KAPO - nie powinni się więc zatem oburzać o prawdę historyczną .. bo żydzi dręczyli , wydawali i bili żydów oraz kolaborowali z niemcami a także budowali komunizm i jego służby bezpieczeństwa w przecieństwie do Polaków , którzy nigdy się do podobnych ochydztw nie zniżali . 

Portret użytkownika Q

A kogo to masz na myśli ? Bo

A kogo to masz na myśli ? Bo użyłeś liczby pojedynczej a więc nie w odniesieniu do całego narodu - tak to wygląda. Od razu mówię , że nijakich demonów nie ma .. są za to choroby psychiczne polegające na wykształceniu mnogich osobowości  które mogą być agresywne czyli "złe". Jeśli jednak dystansujesz się od Polaków to kim w takim razie jesteś ? Czy uważasz , że Polska robi coś złego , czy my mamy się czego wstydzić ?

Portret użytkownika ARTUR

Jaki może być następny krok w

Jaki może być następny krok w wojnie gospodarczej ? Np. zatopienie masowca wypełnionego cementem na podejściu do Kanału Sueskiego , zablokowanie Zatoki Perskiej lub wszczęcie wojny w rejonie Zatoki , trzeba mieć " ptasi móżdżek " aby myśleć że gazowce i tankowce zaopatrzą Europę w paliwa .

Strony

Skomentuj