Upadek dwustumetrowej asteroidy może zniszczyć cały kraj

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Jak zauważył Borys Szustow, dyrektor Instytutu Astronomii Rosyjskiej Akademii Nauk, upadek dwustumetrowej asteroidy na wodach Morza Północnego, wywołałby ogromne tsunami, które mogłoby doprowadzić do zniszczenia nawet całej Holandii.

 

Tak katastroficzne wizje naukowcy snuli podczas specjalnej konferencji poświęconej zagrożeniom z kosmosu. Trudno się dziwić, że Rosjanie prowadzą takie badania, bo spotkało ich coś podobnego 15 lutego 2013 roku. Niewątpliwie meteor czelabiński wywołał szok w środowisku naukowym i zainicjował wiele dyskusji i programów naukowych, których celem ma być lepszy monitoring groźnych ciał niebieskich.

 

Rosyjskie ministerstwo do spraw nadzwyczajnych oszacowało niedawno, że wpadnięcie do oceanu asteroidy wielkości od 100 do 200 metrów może wywołać falę tsunami o wysokości nawet 500 metrów. Gdyby doszło do kolizji z obiektem o średnicy przekraczającej kilometr zagroziłaby istnieniu ludzkości.

Na Ziemi znajduje się aż 120 kraterów poimpaktowych, które są dowodem na to, że takie wydarzenia jak kolizje z asteroidami nie są wcale rzadkością. W samej Rosji w ciągu 100 lat spadły dwa takie obiekty. Specjaliści twierdzą, że nawet jeśli upadki dużych asteroid zdarzają się w interwałach liczonych w milionach lat, to mniejsze obiekty, zdolne do siania zniszczenia ze względu na generowaną falę uderzeniową, są znacznie częstsze.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika tubylec

Akurat nadlatuje spory

Akurat nadlatuje spory kamyczek 400 x 900m, 8 czerwca minie (miejmy nadzieję) Ziemię w odległości 3.3 LD .. a dziś przelatuje mały kamyczek 16 x 36m w odległości 1.1 LD .. wróżę upadki mniejszych kamyczków w najbliższych dniach.

Portret użytkownika Winford

To jakieś nowe wytyczne

To jakieś nowe wytyczne Bilderbergii??!! Żeby siać trwogę w ludziach? Odpier...się wreszcie!!!! Prędziej spadnie coś na NWO-bo juz dosyć namącili! Administrator niech takich pierdół nie wyszukuje jak niema co robić !!!!

Portret użytkownika OLI

LEĆ ANI SIĘ NIE ZASTANAWIAJ,

LEĆ ANI SIĘ NIE ZASTANAWIAJ, BĘDZIESZ JEDNĄ Z PIERWSZYCH OSÓB KTÓRA ZGINIE OD UDERZENIA W SAMOLOT ASTEROIDY WIELKOŚCI 500M. GORZEJ BĘDIE Z NAMI POZOSYAŁYMI NA ZIEMI. JEŻELI SIĘ BOISZ TO ODSTĄP MI BILET ./////CZEKAM NA ODP.////

Skomentuj