Chiny zbudują do 2025 r. kosmiczny system obronny przed asteroidami

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Chiny dążą do stworzenia systemu, który mógłby skutecznie śledzić asteroidy i potencjalnie zmieniać ich kurs, aby chronić Ziemię przed możliwą kolizją.

 

Wu Yanhua, zastępca szefa Chińskiej Narodowej Administracji Kosmicznej (CNSA), powiedział, że Pekin planuje wyprodukować i umieścić w kosmosie system ochrony Ziemi, który może zostać przetestowany do 2025 roku. Chiny rozpoczęły tworzenie systemu badawczo-rozwojowego do obrony przed asteroidami zbliżającymi się do naszej planety, aby poprawić światowe możliwości monitorowania, ostrzegania i radzenia sobie z pozaziemskimi zagrożeniami.

 

System, który będzie składał się z elementów naziemnych i kosmicznych, skataloguje i przeanalizuje asteroidy, aby określić, które z nich stanowią potencjalne zagrożenie dla Ziemi lub działalności człowieka w kosmosie. W szczególności system będzie zawierał ramy symulacji komputerowej, które będą symulować potencjalne uderzenia asteroid. Jednak projekt nie został jeszcze formalnie zatwierdzony przez chińskie władze, bo wciaż wymaga to „koordynacji wielu departamentów”. 

 

Chiny nie są jedynym krajem zaniepokojonym zagrożeniem, jakie asteroidy mogą stanowić dla Ziemi. NASA również rozwija podobny projekt. W listopadzie 2021 r. amerykańska agencja kosmiczna wystrzeliła sondę przeznaczoną do uderzenia w małą asteroidę, aby sprawdzić, czy w wyniku zderzenia może zmienić swój kurs i czy może to być skuteczna obrona planety przed takim zagrożeniem.

 

Sonda o nazwie DART, zamontowana na jednej z rakiet SpaceX Falcon 9, powinna uderzyć w małą skałę kosmiczną krążącą wokół większej asteroidy, zmieniając prędkość księżyca o ułamek procenta – ale wystarczająco, aby można ją było zaobserwować i zmierzyć z Ziemi. Oczekuje się, że sonda osiągnie swój cel około 11 miesięcy po uruchomieniu. Do zderzenia dojdzie między 26 września a 2 października.

 

W październiku ubiegłego roku NASA poinformowała, że w ciągu najbliższych 100 lat żadna znana asteroida, która mogłaby spowodować poważne uszkodzenia, nie zderzy się z Ziemią. Agencja dodała jednak, że 60% takich kosmicznych skał może faktycznie pozostać niewykrytych. Najlepszym przykładem jest to co się zdarzyło w 2013 roku nad rosyjskim miastem Czelabińsk gdzie eksplodowała mała asteroida. Mimo, że obiekt spłonął w atmosferze i tylko niewielkie jego fragmenty dotarły do ​​Ziemi, ponad 1600 osób zostało rannych w wyniku eksplozji, dziesiątki trafiły do ​​szpitala.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Q

Marketing i zarządzanie to

Marketing i zarządzanie to najpopularniejszy od lat kierunek studiów - pewnie nie tylko w Polsce. "Marketing" to sposób na pozyskanie klientów czyli wmówienie jednym , że czegoś konkretnego potrzebują a drugim , że muszą za to zapłacić. "Zarządzanie" zaś dotyczy głównie "zasobów ludzkich" czyli tego co nazywamy propagandą , retoryką , polityką , opinią publiczną .. I właśnie tego efektem są podobne programy kosmiczne. Nic się nie dzieje i nie działo ale "marketing" spowodował , że uznano to za rzecz ważną i "godną" sfinansowania. "Zarządzanie" już kombinuje np. nieustającą produkcją głupich filmów katastroficznych - jak tu przekonać ludzi , że muszą się bać i być posłusznymi.. Gdyby system "edukacji" tak jak i "szkoły nauki jazdy" nie byly zainteresowane tylko "zdawalnością" czyli produkcją masową ludziów z dyplomem (czy prawem jazdy) tylko rzetelną sztuką nauczania i budowania mądrości , to dziś wogóle podobnymi bzurami byśmy się nie musieli denerwować. 

Mały meteor albo spłonie w atmosferze albo uderzy w ziemię nie czyniąc większej szkody , średni "rozpuknie" się w kontakcie z naszą dość gęstą atmosferą (bo ma dużą powierzchnię czołową a więc i opór aerodynamiczny) tak jak ten nad Czelabińskiem , a upadek dużego jest tak mało prawdopodobny , że przejmować się nim nie ma potrzeby. 

Portret użytkownika inzynier magister

to są zbrojenia ukryte za

to są zbrojenia ukryte za nazwą asteroid ! nikt nie chce przyznać się do zbrojeń kosmicznhych więc wymyślili nazwę zastępczą ! jeśli zestrzelą  staelity wroga to nie będą wiedzieć co się dzieje z ich wojskami ! przed rozpoczęciem wojny z chinami USA musi zestrzelić wszystkie satelity chin, i na odwrót ! Amerykanie musieli by zaatakować cińskich reptilian przed wybudowaniem tego ich ustrojstwa, inaczej będąw ciemnej doopie ! a sztańscy opętańcy z loży ordo ab chao znowu chcą nas zamordować nędzą agendy 2030 !

Konieczność uniezależnienia się od rosyjskich paliw kopalnych spowodowała, że Unia musi jeszcze bardziej przyspieszyć zieloną transformację – oceniła Kadri Simson, komisarz UE ds. energii, podczas odbywającego się w Katowicach 14. Europejskiego Kongresu Gospodarczego.Unijna komisarz wzięła udział w panelu poświęconym europejskiemu pakietowi Fit for 55. Pakiet zakłada dostosowanie prawodawstwa UE do planów zakładających ograniczenie przez Unię emisji gazów cieplarnianych netto o co najmniej 55 proc. do 2030 roku.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika r.abin

Znacznie taniej

Znacznie taniej "uniezależnienie się od rosyjskich paliw kopalnych" mogłoby być metodą "zgazowywania pokładów węgla". (III Rzesza, miała w ty doświadczenie). Tylko węgiel, znajduje się w Polsce - a wiatraki, produkują Niemcy

Portret użytkownika Taki

Wiadomo ze To bedzie

Wiadomo ze To bedzie wykorzystane Wojskowo przeciw rak.Balistycznym Dronom i wszelkiego rodzaju smieciom latajacym WYSOKO Jak satelity Satelity wojskowe pociski supersoniczne i reszta zlomu na orbicie !!!!!!

Portret użytkownika 777

to sa zbrojenia kosmiczne !

to sa zbrojenia kosmiczne ! nie badzcie naiwni !!! wszyscy sie zbroja w kosmosie bo kto ma satelity ten wygrywa wojne a kto nie ma przegrywa wiec ktos musi je zestrzelic !!! poza tym mozna zestrzeliwac nadlkatujace rakiety balistyczne !

Portret użytkownika Endymion

Uderzenie asteroidy

Uderzenie asteroidy przewidują tak jak pogodę, sprawdza się na 2-3 dni, tyle mogą.. poinformować jelity, aby schowały się do bunkrów, a reszcie nie powiedzą, aby panika nie przeszkodziła jelitom schować się. Oczyma wyobraźni widzę nowy globalny podatek nałożony na ludzkość, w celu obrony przed zagrożeniami z kosmosu. Pod jakimś postem pisałem o złożach pod Polską, ktoś mi odpisał, że robią teraz odwiert pod Krakowem na 7km (dzięki za info!). Optymistą nie jestem, bo jak znajdą ropę i gaz, to okaże się, że to pod synagogą jest złoże, a dla uspokojenia podzielą się z kościółkiem, który akurat też na tych złożach stoi. Nie jest tajemnicą, że duża część Krakowa należy do kościoła, duża do żydów, a ulice i infrastruktura do utrzymania jest miejska.. Prywatyzacja zysków i uspołecznienie strat, to trwa od dawien dawna. Nasze kamienice, wasze ulic; do utrzymania w czystości.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Endymion

Zauważ, że ostatnimi dniami

Zauważ, że ostatnimi dniami wysłano na front ZnZ wiecej trolli manipulujących i minusujacych. Coś tutaj zbytnio zbiżyliśmy się do prawdy, a to wielu nie pasuje..mówienie, analizowanie i dochodzenie do prawdy zaraz będzie przestępstwem. Samodzielne myslenie i analizowanie będzie zakazane..

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Skomentuj