Groźne powodzie w Rosji – na razie pod wodą cztery regiony Syberii

Kategorie: 

Chakasia, Tuwa, Republika Ałtaj, Ałtajski Kraj zmagają się z ogromną powodzią. Zalane są tysiące domów i gospodarstw. W niektórych obszarach drogi zniknęły pod wodą, co utrudnia przemieszczanie się i komunikację. Są miejsca całkowicie odcięte od świata i to nie tylko małe miejscowości, ale także duże miasta.

 

Wioska Katun w górach Ałtaj, znajdująca się nad Brisbanem, została zagarnięta przez rzekę. Sytuacja w Ałtaju zaczęła się pogarszać trzy dni temu, gdy z powodu ulewnych deszczy, padających kilka dni, gwałtownie podniósł się poziom wody w rzekach. W regionach dotkniętych kataklizmem wprowadzono stan wyjątkowy. Trwa ewakuacja mieszkańców. Zalanych zostało około 4 tys. domów.

 

Jednym z podtopionych osiedli jest Barnauł. Po jego ulicach można poruszać się tylko łodziami.

„Ponad tysiąc osób już ewakuowano. Ci przebywają głównie u krewnych. Szykowane są przejściowe ośrodki zakwaterowania” – powiedział Aleksiej Makarin, zastępca dyrektora Departamentu Ministerstwa Obrony Cywilnej ds. Sytuacji Nadzwyczajnych Rosji.

Dotychczas odnotowano śmierć co najmniej siedmiu osób. Zniszczone są dwa mosty. Nie ma kontaktu z ludźmi w kilku wsiach. Prognozy są niepomyślne i powódź na pewno obejmie kolejne regiony Syberii. Ze skutkami katastrofy walczą tysiące ratowników. Dla tych, którzy nie chcą opuścić swoich domów, zorganizowano dostawy wody i żywności. Życie w wymienionych regionach jest sparaliżowane. Wielka powódź zbiegła się na przykład z terminami państwowych egzaminów na studia.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Dominus

Bardzo dobra wiadomosc.  Od

Bardzo dobra wiadomosc.  Od razu chumor mi sie poprawil, wrocil apetyt i slonce wyszlo zza chmur.  Wiecej takich wiadomosci "zmainynaziemi" nawet gdyby mialy byc wyssane z palca tak jak wiekszosc waszych artykulow. 

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem