Coraz więcej obywateli rosyjskich ubiega się o estońskie obywatelstwo

Kategorie: 

Źródło: tg

Od początku wojny obywatele Federacji Rosyjskiej złożyli trzykrotnie więcej wniosków o obywatelstwo Republiki Estońskiej w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.

Od 24 lutego 113 obecnych obywateli Federacji Rosyjskiej wyraziło chęć uzyskania obywatelstwa estońskiego, czyli trzykrotnie więcej niż w tym samym okresie 2021 roku. W sumie w 2022 r. do Zarządu Policji i Straży Granicznej wnioski o obywatelstwo Republiki Estońskiej wpłynęły wnioski od 285 cudzoziemców. Ponad połowa z nich, 151 petycji, została złożona przez obywateli Federacji Rosyjskiej. W porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku liczba wniosków o obywatelstwo Republiki Estonii wzrosła o 20%. W tym roku o obywatelstwo ubiegały się również 104 osoby bez określonego obywatelstwa, 12 obywateli Ukrainy i czterech obywateli Republiki Białorusi.

 

W ubiegłym roku 1029 osób otrzymało lub przywróciło obywatelstwo estońskie, w tym 639 osób bez określonego obywatelstwa i 296 byłych obywateli Federacji Rosyjskiej.

„Ponad połowa nowych obywateli Estonii nie miała wcześniej określonego obywatelstwa, a nasz departament jest zadowolony, że tak wielu stałych mieszkańców Estonii wybrało obywatelstwo estońskie. Obywatelstwo estońskie daje ludziom więcej praw i możliwości oraz otwiera nowe drzwi” – powiedział główny ekspert Biura Tożsamości i statusu Zarządu Policji i Straży Granicznej Marina Kadak.

Wniosek o obywatelstwo Republiki Estońskiej można złożyć tylko we po wcześniejszym umówieniu na godzinę. Wizytę w urzędzie można zarezerwować na stronie https://broneering.politsei.ee/

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Nie wiem co to oznacza, że

Nie wiem co to oznacza, że coraz więcej rosyjskich obywateli ubiega się o estońskie obywatelstwo i quafno mnie to obchodzi ale wiecie może co to, oznacza ? Coraz więcej Ukraińców a SĄ ich już MILIONY !!! w Polsce i wcale nie mają się za Polaków i w dupie mają polskie obywatelstwo i nie mają zamiaru nigdzie wracać i pozostaną w Polsce ! Wiecie może, co to dopiero oznacza ? 

Portret użytkownika Lommo

Tallin , jako chyba Estończyk

Tallin , jako chyba Estończyk to dobrze wiesz że i przed wojną Estonia była stosunkowo atrakcyjnym krajem dla emigrantów. Przez lata jeżdżę po imprezach sportowych i znałem co nieco osób z Litwy które ostatnio występowały już w brykach na estońskich blachach bo po prostu wyemigrowały do Estonii. Jeden mi nawet proponował robotę w Estonii , a znaliśmy się kiedyś z projektu w Lillehammer. Kolo już na saksy nie jeżdzi bo Estonii zarabia dobrze i w Euro a w jakichś szmacianych PLN-ach. Bryczkę miał nówkę z salonu i to fajną. A z tego co słyszałem to nawet 500+ w Estonii jest nawet wyższe niż w Niemczech . Tak mi w każdym razie przedstawił. A jak w Estonii jest jak wiadomo sporo Rosjan to rzecz jasna są jakieś powiązania rodzinne ułatwiające osiedlenie.

Portret użytkownika orka

Czyżby wszyscy zapomnieli, że

Czyżby wszyscy zapomnieli, że w republikach radzieckich mieszkają Rosjanie? Zawsze tak było, 1/3 to Rosjanie. Nie uciekli do Rosji po pieriestrojce, podobnie jak Polacy są wszędzie i stanowią solidny procent każdego społeczeństwa. Prócz wymordowanych na ukrainie pozostało jeszcze wielu Polaków, o których niepolskie rządy nigdy nie pamiętały, sprowadzają obcy element a polska mniejszość na ukrainie może chętnie by wróciła gdyby zaofiarowano im takie przywileje jak obcym uciekinierom.

Portret użytkownika Set

Się dziwię, że jeszcze nie

Się dziwię, że jeszcze nie najechali Polski za podrzeganie do sankcji. Rosja ma niesłychaną cierpliwość do naszego kraju.

Chodzi mi o to, że premier i inni tak non stop krzyczą o sankcjach do wszystkich krajów UE, że to może być niebezpieczne. Drażnienie niedźwiedzia. Takie rzeczy się obraduje za zamkniętymi drzwiami, a nie jawnie. Jest troszkę nieodpowiedzialny.

Nie popieram tego konfliktu, bo każdy na tym traci, tylko jak już chcą sankcje robić, to powinno to być bez medialnych awantur.

Portret użytkownika Ar

Hahaha. 150 psob i takie

Hahaha. 150 psob i takie larum. To tak jak z ta klasa co 100% nie zdalo do nastepnej. Przyjezdzaja kontrolerzy i z oburzeniem do nauczyciela ze jak to mozliwe. No panie inspektorze ten jeden to juz 3 raz powtarza bo nie chodzi do szkoly a drugi byl 8 miesiecy chory (klasa liczyla 2 uczniow). Z procentami mozna cuda wyprawiac.

Strony

Skomentuj