Nowa ustawa miała pozwolić, żeby PiS ustalał kto jest "ruską onucą" w celu przejęcia majątku firm i osób prywatnych

Kategorie: 

Źródło: mem

Partia Prawo i Sprawiedliwość - PiS - zrobił sobie ustawę, która pozwoli im kogo chcą nazwać ruską onucą i potem pozbawić go majątku. Szalony wojenny amok wchodzi w Polsce w bardzo niebezpieczny etap. Wzmożenie prezentowane przez władze może się skończyć czymś na kształt bolszewizmu. A przepchnięta ustawa nmoże zostać użyta do rozprawienia się nie tyle z rosyjskimi oligarchami, co z Polakami, któych PiS uzna za wrogów.

 

PiS podjął wczoraj próbę przeforsowania ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. Między innymi przewidziano zamrożenie funduszy oraz zasobów gospodarczych osób i podmiotów wspierających rosyjską agresję na Ukrainę. Dopiero w ostatniej chwili z ustawy udało się usunąć przepis, pozwalający rządowi arbitralnie zamrozić majątek dowolnej firmy czy osoby, a nie tylko Rosjan.

 

Oznacza to, że partia rządząca oficjalnie, na bezczelnego, próbowała zmienić prawo pod pretekstem sankcji na Rosję, żeby przejmować majątki swoich wrogów wpisanych na specjalną listę, którą oni będą tworzyć. Ustawa wcale nie mówiła o konfiskacie jedynie rosyjskich majątków. Zapisy były tak nieprecyzyjne, że mogłyby dotyczyć każdego. Wystarczyłaby decyzja polityczna. Opisywana ustawa posiada tak szeroki zapis, że wedle interpretacji i kaprysu władzy, majątki mogłyby być odbierane także Polakom. Ostatecznie ustawa zamrażająca majątki przeszła, ale poprawka PiS umożliwiająca stworzenie prawa do rozprawienia się z wrogami politycznymi, przepadła i glosami Solidarnej Polski PiS przegrał kluczowe dla siebie głosowanie.

 

Za ustawą głosowało 445 posłów, a wstrzymała się cała Konfederacja.

 

Ocena: 

Średnio: 4.6 (13 votes)

Komentarze

Portret użytkownika StrasznaPrawda

PIS w ostatnich latach:

PIS w ostatnich latach:

Całkowicie zniechęcił do siebie młodzież w wieku 18-21 lat w tym Julki kiedy to wychodziły protestować na ulice, ogólnie osoby o poglądach lewicowych które nienawidzą PIS-u, Jarosława Kalksteina i Rebe Ojca Rydzyka.

Osoby w średnim wieku i +30/40 także nie będą głosować na PIS ponieważ Morawiecki zniszczył im biznesy i dowalił podatkami, a także jest to grupa najbardziej świadoma i po przekręcie fałszywej pandemii i relacjach Polska/Izrael/USA nie chcą już patrzeć na PIS-owców i Jarosława Kalksteina.

Emeryci i osoby w starszym wieku zostały mocno wybite podczas fałszywej pandemii jednak cały czas jest ich sporo i to głównie na nich może tylko liczyć PIS, są to też osoby całkowicie nieświadomowe w swojej większości i uważam, że oni nawet nie powinni mieć żadnych praw wyborczych wnioskuje to też po swoim otoczeniu

Podsumowując PIS obecnie w sprawiedliwych wyborach gdyby nie zostały sfałszowane nie miałby nawet 20%, a wybory i końcowe liczby ustala jakiś Pejs z Londynu który siedzi przed komputerem.

Dlatego cała obecna jak i przyszła administracja Polski jest nielegalna.

PIS przez ostatnie 7 lat nie zrobił kompletnie nic dla Polski i Polaków, a mieli w 2015 roku szczęście ponieważ w 2015-2016 roku rozpoczął się na świecie etap kiedy to poprzez cyfryzację otworzyły się nowe możliwości co wykorzystali młodzi Polacy zwłaszcza w branży IT przez co w Polsce pojawił się dobrobyt jak na zachodzie Europy i to zasługa samych Polaków, a PIS uważa, że to ich zasługa co jest nieprawdą.

Gdyby państwo czyli PIS nie wtrącało się do rozwoju młodych Polaków i ich ambitnych biznesów co jak wspomniałem wysypały się ich mnóstwo od 2015 roku kiedy to niestety PIS doszedł do władzy to Polska byłaby dzisiaj w dużo lepszej sytuacji pod każdym względem niż jest dzisiaj, a ten jeszcze większy rozwój hamował PIS poprzez biurokrację

Dlatego PIS potrzebuje nowych wyborców których obecnie sobię sprowadzają.

Podsumowując wrogiem Polski i Polaków jest PIS oraz reszta partii które znamy od 1989 roku jak PO itd.

Nowi wyborcy PIS-u

 

 

Portret użytkownika inzynier magister

Razem się zjednoczmy i obalmy

Razem się zjednoczmy i obalmy spisek zboków unioeuropejskich sekty ordo ab chao która chce budować rurę do i od Putina ! Tylko wspolna modlitwa katolików do Chrystusa Pana może obalić spisek zboków eurokołchoźniczych i Putina w celu zniszczenia Polski ! Niech nas ochrania Bóg Jezusa Chrystusa i Maryka Dziewica oraz Duch Święty ~!

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika kolo21

Tak samo jak PO POPIS to te

Tak samo jak PO POPIS to te same ryje szydowskie. Przez tą całą fałszywą panikę covidową i teraz wojenną interes mi całkowicie zamarł kompletny zastój a sprzedaje na allegro. Ludziom odwaliło i wszelkie pieniądze zamieniają na złoto żywność i paliwo. Rzeźniki poszły o 100% wzwyż ale o tym cisza w mediach. Dzisiaj za kurczaka z biedry, sklepu dla ubogich zapłaciłem 35 zł! Przed świętami płaciłem 15zł. A czy to ludzi zniechęciło? Wręcz przeciwnie. 500,1000zł rzucają kasjerce och tak sobie na jakieś pierdołki. Widziałem faceta co brał 30 zgrzewek Żubra ha ha Robił zapas sobie bo sie go spytałem czy to na wesele. A teraz ktoś puścił plotkę że Białoruś grupuję wojska przy granicy z Polską. A ruskie szykują sie do ataku z Kalinigradu. Polaczki same sie zagryzą nie potrzeba wroga. O UPAińcach nie wspomne bo są jak robactwo wszędzie  sie rozleźli. Forsy maja full Sad

kolo21

Portret użytkownika Lommo

Ruch w interesie sprzedaży

Ruch w interesie sprzedaży dóbr ponad ponadpodstawowych spada bo : 1. Wzrosły raty hipoteczne - naprawde sporo ludzi na to płacze. A wzrost rat hipotecznych pociągnął ceny nawet osobom bez kredytów lecz mieszkających na najmie. 2. Wzrosły rachunki do spółdzielni , wspólnot czy od domków jednorodzinnych bo podrożały prąd, gaz, węgiel , śmieci. 3. Podrożały paliwa do aut a także podrożały ceny biletów tym co dojeżdżają koleją. A jeśli chodzi o to że niby tak ludzi się rzucili na spożywkę to bym polemizował bo dosłownie tydzień temu byłem w Biedrze i przy kasach słyszałem jak ochroniarz gadał z jakąś kobita że "Stracili dużo stałych klientów bo po ujęciu przestali ze wstydu przychodzić. Ale na co nam tacy klienci co towar wynoszą bez płacenia" ,tekst autentyczny - tak mnie to zdumiało że od razu mi się zapisało. Co do cen to masa towarów żywnościowych podrożała o 50 % a nawet 100% , każdy kto chodzi do sklepów to wie. Choć powiem uczciwie że są i artykuły które staniały i mają permanentną promocję minus 20% , np. czekolady z orzechami czy migdałami w czerwonych pudełeczkach z szybką. Ale nawet po uśrednieniu nie będzie się to mieściło w oficjalnym wskaźniku inflacji. Jako przykład paranoicznej drożyzny w kraju "cudu gospodarczego" podam artykuł który za komuny był sprzedawany w tzw. bezmięsne poniedziałki za grosze bez kartek. Otóż salceson wielkopolski który jeszcze odpowiada nazwie wyrobu kosztuje po podwyżkach 28 zł za kilogram . Jest to najnormalniej chore. Oglądałem film dokumentalny o tzw. aferze mięsnej z lat 60 tych, gdzie potem aresztowali wiele osób z różnych zakładów mięsnych i facet mówił że zaraz go zwolnili jak powiedział że robił na salcesonach gdzie to było kilka złotych za kilogram i niby jak można było zrobić wały. Po prostu w tym kraju wszystko zrobiło się okropnie drogie i paranoiczne. Choć słyszę informacje z zachodu że " Ludzie wyrzucają na ulicę zwierzęta domowe nawet niewielkie jak Cavie [czy Kawie , znaczy świnki morskie po polsku] bo nie mają na jedzenie dla nich". Normalnie też się załamałem.

 

Portret użytkownika euklide⁣s

np. czekolady z orzechami czy

np. czekolady z orzechami czy migdałami w czerwonych pudełeczkach z szybką

Bo Alpen Gold to już wyrób czekoladopodobny... Podobnie jak Milka, tóra jest jeszcze bardziej obrzydzliwa. Ale jedno i drugie to tłuszcz palmowy z cukrem, a nie czekolada.

Portret użytkownika euklide⁣s

Choć słyszę informacje z

Choć słyszę informacje z zachodu że " Ludzie wyrzucają na ulicę zwierzęta domowe nawet niewielkie jak Cavie [czy Kawie , znaczy świnki morskie po polsku] bo nie mają na jedzenie dla nich". Normalnie też się załamałem

A dzisiaj na onecie widziałem nagłówe, że rosyjscy żołnierze są w szoku bo na ukrainie w każdym domu jest laptop i nutella. Biednym odmóżdżonym czytelinikom nie przeszadza fakt, że Ukraina to kraj ze 2 razy biedniejszy i ma jeszcze niższy standard życia niż Rosja. Wystarczy pozwiedzać ukrainę na google maps by widzieć ten dobrobyt.

Coś takiego szykują nam pisowcy, bo metalnie to wschód i bolszewia wspierająca patologię zamiast rozwoju.

Strony

Skomentuj