Nowa ustawa miała pozwolić, żeby PiS ustalał kto jest "ruską onucą" w celu przejęcia majątku firm i osób prywatnych

Kategorie: 

Źródło: mem

Partia Prawo i Sprawiedliwość - PiS - zrobił sobie ustawę, która pozwoli im kogo chcą nazwać ruską onucą i potem pozbawić go majątku. Szalony wojenny amok wchodzi w Polsce w bardzo niebezpieczny etap. Wzmożenie prezentowane przez władze może się skończyć czymś na kształt bolszewizmu. A przepchnięta ustawa nmoże zostać użyta do rozprawienia się nie tyle z rosyjskimi oligarchami, co z Polakami, któych PiS uzna za wrogów.

 

PiS podjął wczoraj próbę przeforsowania ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. Między innymi przewidziano zamrożenie funduszy oraz zasobów gospodarczych osób i podmiotów wspierających rosyjską agresję na Ukrainę. Dopiero w ostatniej chwili z ustawy udało się usunąć przepis, pozwalający rządowi arbitralnie zamrozić majątek dowolnej firmy czy osoby, a nie tylko Rosjan.

 

Oznacza to, że partia rządząca oficjalnie, na bezczelnego, próbowała zmienić prawo pod pretekstem sankcji na Rosję, żeby przejmować majątki swoich wrogów wpisanych na specjalną listę, którą oni będą tworzyć. Ustawa wcale nie mówiła o konfiskacie jedynie rosyjskich majątków. Zapisy były tak nieprecyzyjne, że mogłyby dotyczyć każdego. Wystarczyłaby decyzja polityczna. Opisywana ustawa posiada tak szeroki zapis, że wedle interpretacji i kaprysu władzy, majątki mogłyby być odbierane także Polakom. Ostatecznie ustawa zamrażająca majątki przeszła, ale poprawka PiS umożliwiająca stworzenie prawa do rozprawienia się z wrogami politycznymi, przepadła i glosami Solidarnej Polski PiS przegrał kluczowe dla siebie głosowanie.

 

Za ustawą głosowało 445 posłów, a wstrzymała się cała Konfederacja.

 

Ocena: 

Średnio: 4.6 (13 votes)

Komentarze

Portret użytkownika Q

Polska nie jest od tego by

Polska nie jest od tego by zastępować sądy miedzynarodowe wymierzając na własną rękę "sprawiedliwość" . Coś mi się wydaje , że prawo i sprawiedliwość nie jest już na pierwszym miejscu celów partii rządzącej. Działać w ramach prawa międzynarodowego i zdrowego rozsądku tak , ale nie w sposób bezmyślny chodować sobie wroga za granicą - komu to potrzebne ? Co oni myślą , że Putin nie zmieni nastawienia do Polski po takim ruchu ?? Po kiego grzyba pchać się przed szereg ? - tym bardziej , że w razie kłopotów to reszta europy nie dość że nam nie pomoże to jeszcze wykorzysta sytuację by zrealizować zwoje cele , które wobec nas zamierzyli . 

Portret użytkownika Endymion

SERIO? Tu na ZnZ znikają

SERIO? Tu na ZnZ znikają także komentaże.. całe dyskusje.. to robi admin? służby? czy automatyczne boty? 

Zaczyna brakować miejsc w necie, gdzie można pisać. NE/Neon24 przejęty. Tutaj jakaś cenzura niewygodnych tematów, które przykrywa się plandemią, PiSem i meteorami...  666 to zwiedzenie człowiecze, a nie jakaś mityczna bestia z piekieł.

Idziemy ku totalnej cenzurze internetu. 

Są tematy, których nie wolno tykać, a co to znaczy? Pomyślcie..

Zaraz będziemy porozmawiać o nowym biuście Dody na Pudelku.. tyle nam zostanie Sad

Idzie bieda, zamordyzm, totalitaryzm, NIEWOLNICTWO do tej pory ukrywane pod feudalizmem; którego ludzi i tak nie chcieli widzieć, ponieważ wakacje w Egipcie kupione wcześniej kosztowały 900zł.. Ludzkość nie obudzi się, jest głupia.. Strajki, manifestacje, marsze nie mają sensu. W wyborach prezydenckich dostaniecie i tak dwuch starannie wyselekcjonowanych masonów do wyboru, aby cieszyć "wolnością i demokracją".

Ukraincy, których znam, czy nawet żul z pod "budki z piwem" mają lepszy ogląd Świata niż wykształciuchy, "intelektualiści".. to jest straszne!

Ja lubię poznawać ludzi i rozmawiać.. RESET CYWILIZACYJNY ODBYWA SIĘ OBECNIE; mogą to sobie nazywać 4 rewolucja technologiczna, NWO, Nowy Ład; to tylko ładne nazwy na RESET; kolejny 4 lub 5 w historii Ziemi. 

Biegnijcie do touroperatora na promocję Egipt w listopadzie z tanim piwem przy basenie w listopadzie za 900zł.. może dożyjecie..

 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Strony

Skomentuj