Naukowcy przewidują rychłe nadejście ery powszechnego kanibalizmu

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Według profesora z Stanford, szybko rosnąca liczba ludności na naszej planecie może doprowadzić do tego, że ludzie będą musieli zacząć zjadać się nawzajem.

 

Paul Ehrlich przepowiedział 46 lat temu, że ludzkość przy obecnych tendencjach demograficznych dojdzie do punktu, że kanibalizm będzie jedną z niewielu możliwości przetrwania. Ehrlich przekonuje, że brak środków będzie tak uciążliwy, że ludzie będą musieli radykalnie zmienić nawyki żywieniowe. Wiąże się to także z ogromnymi zmianami w rolnictwie – pisze Fedpost.

„W najbliższej przyszłości jedzenie trupów będzie zupełnie normalne, bo ludzie wszędzie i zawsze są głodni " – powiedział naukowiec, dodając, że ludzkość szybko zmierza w tym kierunku. „Innymi słowy, od 45 lat na świecie populacja wzrosła o 2,5 mld osób. Nieuchronnie prowadzi to do wojny o zasoby”.

Ehrlich jest powszechnie znany za sprawą swojej pracy pn. „Bomba demograficzna”, którą opublikowano w 1968 roku. Badacz zaapelował o podjęcie środków w celu kontroli populacji, aby zapobiec kryzysowi przeludnienia i co za tym idzie – wielkiemu głodowi.

„W 1970 roku świat będzie poddany próbie głodu - setki milionów ludzi umrze z powodu braku pożywienia" – zapowiadał. „Nasze dzieci będą dziedziczyć zupełnie inny świat ,świat, w którym normy, polityka i gospodarki z 1960 roku nie będą miały zastosowania".

Ehrlich przekonuje, że niebezpieczeństwo przeludnienia znów rośnie. Obwinia za to amerykańskich republikanów i media.

„Wszyscy muszą jeść, a zadowolenie naszych potrzeb może być bardzo niszczycielskie" - powiedział Ehrlich.

Kwestie etyczne związane ze sposobem, w jaki hoduje się bydło, są ważne, ale stosunkowo trywialne w porównaniu do szkód wyrządzonych przez nasz system podtrzymywania życia.

 

Erlich napisał nową książkę pn. „Nadzieja na Ziemi”. Współautorem publikacji jest Michael Tobias.

„Pracując nad książką, staraliśmy się tknąć trochę optymizmu” - powiedział Tobias. „Naprawdę myślę, że możemy uniknąć najgorszych scenariuszy”.

Tobias uważa, że młodzi i kreatywni przedsiębiorcy mogą pomóc znaleźć klucz do uporania się z zagrożeniem poprzez inwestowanie w technologie, które mogą rozwiązać problem.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Bob

Dawno juz takiego gowna nie

Dawno juz takiego gowna nie czytalem. Poroniony poglad z poprzeedniego wieku jest dzisiaj brany za odkrycie naukowcow? Zaczniejcie pisac na jakosc a nie na ilosc bo juz pomalu nie chce mi sie tracic na to czasu...

Portret użytkownika darek1

Człowiek jest organizmem

Człowiek jest organizmem potrzebującym jedzenia i kiedy go brakuje szuka innych pokarmów. Wydaje nam się , że jesteśmy inteligentnymi formami życia lecz jeśli zostaniemy postawieni w skrajnej sytuacji odzywają się w nas pierwotne instynkty. Przecież w obozie w Oświęcimiu głodni ludzie zjadali zwłoki , w biednej Afryce jedzą po dziś dzień, a wielki głód na Ukrainie też zmusił ludność do kanibalizmu. Dzisiaj bez antybiotyków, nawozów i pestycydów ciężko coś wyhodować.

Portret użytkownika olo manolo

Oczywiscie ze w skrajnych

Oczywiscie ze w skrajnych sytuacjach skrajne zachowania zdarzaja sie duzo czesciej, ale wyciaganie z tego wniosku (ktory zdaje sie drzemac gdzies za twoimi slowami) ze w razie glodu wszyscy beda sie nawzajem zjadac jest glupiutkie.

A to wlasnie zdaja sie ci panowie twierdzic - ale nie wiem, nie czytalem.

Strony

Skomentuj