Szwajcarski sąd zalegalizował nazistowskie pozdrowienie

Kategorie: 

Szwajcarski sąd orzekł, że gest nazistowskiego pozdrowienia nie jest przestępstwem, jeśli nie ma na celu „szerzenia ideologii” oraz „wyrażania swoich przekonań."

 

Według Federalnego Trybunału Krajowego, znajdującego się w Lozannie, pozdrowienie „Sieg Heil " pokazywane w miejscu publicznym, nie zawsze jest przestępstwem. Jeśli ktoś deklaruje swoje przekonania i nie narzuca go innym, to nie powinno być karane – pisze MK.

 

W ten sposób sąd uchylił wyrok sądu niższej instancji. Rok temu skazano człowieka, który wykonał nazistowski salut podczas demonstracji z udziałem 150 osób, do któej doszło w 2010 roku. Okazało się, że w Szwajcarii, w przeciwieństwie do UE rzeczywiście panuje wolność słowa.


 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Cezar

Np.polskie sady sa slepe i

Np.polskie sady sa slepe i glupie w 99,99%,sedziowie uwazaja sie za wyksztalciuchow i panow sprawiedliwosci a tak naprawde to sa sami zwyrodnialcy,nie maja zadnego pojecia historycznego jak i w czasie rzeczywistym,siedza w swym zamknietym swiatopogladzie i udawaja bogow.
Przynajmniej w tej malej szwajcarii sedziowie w sadzie najwyzszym sa ogarnieci,a w polsce to jest na odwrot,od najnizszego stonia sadowniczego po najwyzszy to sedziowie maja klapki na oczach i widza tylko swoj zasmarkany czobek nosa,a wyroki daja takie ile im zaplaca.

Portret użytkownika sternick

No tak , gest heil hitler ,

No tak , gest heil hitler , brodate laski, i pozdrowienia "witaj moje miłe ( coś) i pożegnanie "pocałuj mnie w zwieracz" ...to nowy wymiar gejropy, z ukrytym genetycznie zboczeniem.
Trzeba u nas posprzątać, by zrobic miejsce dla Słowian, ze zdrowymi jak rzepa dziewuchami , otwartym sercem dla przyjaciół i bezlitosnym dla tych co "..przyjdą podpalić dom..."

Portret użytkownika MONSTER

Żałosne pozdrowienie osób o

Żałosne pozdrowienie osób o wątpliwej moralności. Jestem ciekawy kiedy w końcu zniknie ta zaraza którą rozsiewają nieudacznicy często odrzuceni przez społeczeństwo. Wymyślają wtedy sobie teorie o własnej wyjątkowości i zaczynaja swoją osobistą segregację innych ludzi. Świat nie dzieli się na lepszych i gorszych ze względu na rasę, narodowość tylko na mądrych i głupich.

Portret użytkownika MONSTER

Znam pierwotne znaczenie

Znam pierwotne znaczenie brody u tworu o pseudonimie Conchita Wurst. Pierwotnie to oznaczało że ktoś jest mężczyzną. Symbol swastyki też miał pierwotne znaczenie więc twoim zdaniem można go teraz używać po tym gdy został zbeszczeszczony przez Hitlera? Każdy symbol żyje swoim życiem raz oznacza jedno by następnie zostać uzytym w całkiem innym sensie. Przykładem może być symbol tęczy który miał przypominać przymierze z Bogiem a teraz jest symbolem wynaturzenia i upadku.

Portret użytkownika azja

Symbol swastyki jest w

Symbol swastyki jest w ciaglym uzyciu, polecam wycieczkę do Azji. I oczywiscie ze takie symbole mozna cały czas uzywać, chyba nikt sobie brody nie zgoli ze wzgledu na piosenkarzy promowanych w mediach

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem