Dzisiaj kolejna szkodliwa dla zdrowia bezsensowna zmiana czasu

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Dzisiaj w nocy znowu zostaniemy poddani niebezpiecznej dla zdrowia tresurze. Politycy zdecydowali, że zbowu bez jakiegokolwiek sensu, "przeniesiemy się w czasie" porzucając nasz normalny czas i przesuniemy wskazówki zegarków o godzinę do przodu. 

Nikt już nie pamięta po co właściwie zmieniamy czas dwa razy do roku, ale wiadomo, że za każdym razem prowadzi to do serii problemów czy to z rozkładami jazdy, czy z budzącymi się w złych godzinach dziećmi lub domowymi zwierzętami, które nie przestawiają zegarków i po prostu nie rozumieją przyczyn wskazówkowego zamieszania. Ale konsekwencje nie ograniczają się do zwykłych niedogodności. Naukowcy odkryli, że zmiany czasu wiążą się z bardzo poważnymi negatywnymi skutkami zdrowotnymi.

 

Naukowcy dokonali przeglądu dowodów łączących roczny czas letni ze wzrostem udarów, zawałów serca i braku snu u nastolatków. W oparciu o obszerny zakres badań, przedstawiono dowody naukowe potwierdzające ten związek i że te dowody są silnym argumentem za przejściem do stałego standardowego czasu ww wszystkich krajach.

 

Zmiana czasu na standardowy w listopadzie każdego roku poprzez cofnięcie zegara o jedną godzinę – jest stosunkowo bezpieczny. Chociaż niektórzy ludzie mogą czuć się niezrównoważeni, a powrót do zdrowia może zająć kilka tygodni, badania nie wykazały żadnych poważnych skutków zdrowotnych. Jednak przesunięcie zegara o godzinę do przodu jest dla organizmu dużo trudniejsze. Wynika to z faktu, że czas na naszym zegarze przesuwa się o godzinę później; innymi słowy, czujemy się jak 7 rano, mimo że nasz zegar wskazuje 8 rano. 

 

Jest to więc ciągła zmiana na późniejsze oświetlenie poranne przez prawie osiem miesięcy – nie tylko w dniu zmiany lub kilka tygodni później. Jest to szczególnie godne uwagi, ponieważ poranne światło pomaga w ustaleniu naturalnych rytmów organizmu: budzi nas i zwiększa naszą czujność. Chociaż dokładne przyczyny takiego stanu rzeczy nie są jeszcze znane, może to wynikać z wpływu światła na wzrost poziomu kortyzolu, hormonu regulującego reakcję na stres, lub z wpływu światła na ciało migdałowate, część mózgu związaną z emocjami.

 

W przeciwieństwie do tego, ekspozycja na światło późnym wieczorem opóźnia uwalnianie przez mózg melatoniny, hormonu sprzyjającego senności. Może to zakłócić sen i spowodować, że ogólnie będziemy sypiać mniej, a efekt może się utrzymywać nawet wtedy, gdy większość ludzi przyzwyczai się do utraty godziny snu w czasie letnim. Ponieważ dojrzewanie powoduje również, że melatonina zaczyna uwalniać się później w nocy, co oznacza, że ​​nastolatki doświadczają opóźnienia w naturalnym sygnale, który pomaga im zasnąć, nastolatki są szczególnie podatne na problemy ze snem z powodu dłuższego światła wieczornego podczas przechodzenia na czas letni. Ta zmiana melatoniny w okresie dojrzewania trwa do 20 roku życia.

 

Nastolatkowie mogą również doświadczać chronicznego braku snu z powodu zajęć szkolnych, zajęć sportowych i towarzyskich. Na przykład wiele dzieci zaczyna szkołę około 8 rano lub wcześniej. Oznacza to, że w okresie letnim wielu młodych ludzi wstaje i jedzie do szkoły w całkowitej ciemności.

 

 

Geografia może również wpływać na to, jak czas letni wpływa na ludzi. Jedno z badań wykazało, że ludzie mieszkający na zachodnim krańcu strefy czasowej, którzy mają światło rano i światło wieczorem, śpią mniej niż ich rówieśnicy mieszkający na wschodnim krańcu strefy czasowej. Badanie to wykazało, że mieszkańcy mniej naświetlonych miejsc mają wyższy wskaźnik otyłości, cukrzycy, chorób serca i raka piersi, a także niższy dochód na mieszkańca i wyższe koszty opieki zdrowotnej.

 

Pod koniec marca ponownie czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć już od lat pojawiały się sugestie, aby zrezygnować z cyklicznych zmian czasu, obecnie wciąż praktykujemy to dziwaczne rozwiązanie. Najbliższa zmiana czeka nas w nocy z 26 na 27 marca, kiedy to o godzinie 2:00 przesuniemy wskazówki zegara o godzinę do przodu.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Logos2022

TYLKO CZAS LETNI PRZEZ CAŁY

TYLKO CZAS LETNI PRZEZ CAŁY ROK MA SENS!!! WSZYSTKO INNE TO PIERDOLONY BEZMÓZGOWY DEBILIZM DO KWADRATU!!!

Każdy chuj, który chce by zmieniać czas albo zostawić czas zimowy jest pojebaną bezmyśłną kurwą.

Tylko wydłużenie ekspozycji na słońce popołudniem i wieczorem ma sens! Podnosi wydzielanie witaminy D, wzmacnia odporność, pozwala dłużej cieszyć się zajęciami na dworze, osoby ze słabszym wzrokiem lepiej widzą, nie trzeba zużywać tyle sztucznego światła - zalety możn amnożyc bez końca!

Tylko kanałowae szczury, karaluchy, robactwo które dobrze czuje się w ciemności pyskuje przeciwko czasowi letniemu! Jak się wam pachołkowie ciemności nie podoba słońce - to ubierzcie się w kombinezony, załóżcie ciemne okulary, zasłońcie okna, ale ODPIERDOLCIE SIĘ OD NORMALNYCH LUDZI, którzy chca lub musza korzystać z naturalnego leku na ciało i umysł jakim jest słońce! 

Że też kurwa jeszcze się takie popierdolone zombie na tym świecie zachowały, to się w pale nie mieści...

Portret użytkownika mateusz

Trzeba mieć własną firmę żeby

Trzeba mieć własną firmę żeby docenić zmianę na czas letni, jest przydatny nie tylko ekonomicznie ale i dla ludzi pracy. Autor siedzi przy biurku i wymyśla szkody, człowieku co mają powiedzieć ludzie pracujący w systemie cztero brygadowym. Przesunięcie czasu o jedną godzinę raz na pół roku żadnych szkód człowiekowi nie wyrządza, większe szkody to siedzenie za biurkiem i wypisywanie głupot.

Portret użytkownika Q

A po kiego grzyba ludzi

A po kiego grzyba ludzi zmusza się by napierdzielali na trzy albo i cztery zmiany ?? Tyle potrzebujemy telewizorów , samochodów , lodówek czy taboretów ??? "Ludzie pracy" (na trzy zmiany) to tylko eufemizm na dobrowolne niewolnictwo .. Jedyne zakłady pracy które muszą stale być czynne to huty , elektrownie i odlewnie - reszta może nocą być zamknięta. A tu nawet fabryka batonów z czekolady czy karmy dla zwierząt działa całą dobę - poco ? - żeby nabijać forsą kieszenie ich właścicielom !

Portret użytkownika tubylec

Ja nie przesuwam czasu bo po

Ja nie przesuwam czasu bo po prostu nie mam żadnego zegarka który mógłbym przestawiać, a na komputerze przestawia się samo. Krócej też wcale nie śpię, bo wstaję jak się wyśpię a nie na budzik. Jak się nie pracuje w korpo i człowiek jest w miarę uwolniony od konieczności robienia czegoś na określoną godzinę to nie ma to większego znaczenia jak inni ludzie kręcą sobie swoimi zegarkami.

Portret użytkownika Q

Tylko demokracja bezpośrednia

Tylko demokracja bezpośrednia rozwiązała by takie dylematy raz na zawsze. Polskie społeczeństwo powinno być "sejmem" i decydować (internetowo po zalogowaniu) o tym co nas bezpośrednio dotyczy a nie jakieś partyjne pajace . Rząd zaś jako instytucja wykonawcza woli ludu powinien być technokratyczny. Chcecie skończyć z tym absurdami ? Oto jedyny na to sposób.

,,Europa albo będzie chrześcijańska albo nie będzie jej wcale" - Robert Schuman

Strony

Skomentuj