Krwawe starcia na południu Ukrainy, ponad 40 zabitych w Odessie

Kategorie: 

Podczas gdy wszyscy z zaniepokojeniem spoglądali w kierunku Słowiańska i Kramatorska doszło do tragicznej eskalacji sytuacji na południu Ukrainy. W zamieszkach w Odessie łącznie zginęło tam ponad 40 osób, a 200 zostało rannych.

 

Kontekst wydarzeń jest taki, że po meczu piłkarskim kibice z Odessy urządzili sobie przemarsz ulicami miasta, w którym manifestowali poparcie dla rządu. Na około 1500 zwolenników rządu w Kijowie napadło kilkuset tak zwanych separatystów.

 

Doszło do regularnej bitwy na ulicach. W trakcie starć część z atakujących zaczęła strzelać. W sieciach społecznościowych pojawiły się sugestie, że prorosyjsko nastawionych uczestników w broń palną wyposażyli działający tam agenci rosyjskiej FSB. W wyniku ran postrzałowych śmierć poniosły 4 osoby.

 

Walka stawała się coraz bardziej brutalna i w pewnym momencie kilkudziesięciu separatystów schroniła się w budynku Związków Zawodowych skąd prowadzono ostrzał do proukraińsko nastawionych manifestantów. Emocje sięgnęły zenitu i w pewnym momencie w ruch poszły tak zwane koktajle mołotowa, co doprowadziło do tragicznego w skutkach pożaru.

Gdy ogień trawił kolejne piętra budynku z jego wnętrza nadal padały strzały, co uniemożliwiło działania straży pożarnej. Prawdopodobnie z tego powodu bilans tego pożaru jest tak tragiczny. Nadal nie ma potwierdzonych informacji, ale wygląda na to, że w wyniku ognia i tlenku węgla zginęło od 31 do 38 osób.

Okazało się też, że większość z nich nie była mieszkańcami Odessy, a według władz z Kijowa posiadali oni rosyjskie paszporty. Zasugerowano, że ofiary to rosyjscy prowokatorzy. Wszyscy czekają teraz na to, co zrobi Rosja, bo wczorajszy krwawy incydent z Odessy jest dobrym pretekstem do wprowadzenia wojsk rosyjskich.

 

Strona rosyjska o brutalną eskalację oskarża neobanderowców z organizacji Prawy Sektor. W oficjalnych przekazach funkcjonuje przekonanie, że to właśnie ukraińscy faszyści odpowiadają za masakrę w Domu Związków Zawodowych w Odessie. Co więcej banderowcy mieli nie pozwolić prorosyjskim bojownikom na opuszczenie płonącego budynku, co miało się przyczynić do tak tragicznego bilansu ofiar.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika heheh

http://www.kresy.pl/publicyst

http://www.kresy.pl/publicystyka,opinie?zobacz/prawdziwe-oblicze-banderowcow
Zachód i Polska w swoim bezwarunkowym poparciu dla tzw. euromajdanu zagnały się tak daleko, że przymkną oczy na wszelkie akty terroru i bestialstwa w wykonaniu neobanderowskich bojówek. Rosja czeka cierpliwie, pokazuje dwulicowość usraela i europejskich wasali obamy. Deputowany do Dumy p. Żyrinowski, który przekazuje to, co oficjalnie rządzący Rosją nie mówią, wzywa do operacji odwetowej. Wojska wewnętrzne, szczególnie z Okręgu Kaukaskiego, które wejdą z pewnością za regularnymi oddziałami, rozprawią się z banderowcami, jak z bojówkarzami w Czeczenii. 

Portret użytkownika achiles38

Pomijając wszystko to kto

Pomijając wszystko to kto zaczął i kto kogo bardziej skrzywdził w ODESSIE, należy zadać sobie jedno, ale jakże zasadnicze pytanie, a brzmi one:  JAKA WŁADZA POZWALA NA MECZE W TAK TRUDNYM CZASIE I PRZY TAK OLBRZYMIM NAPIĘCIU, JAKIE OBECNIE OBOWIĄZUJE, NA WSCHODZIE UKRAINY. Moja odpowiedź brzmi, że to nie był przypadek a dokładnie zaplanowana prowokacja obecnej bandyckiej w tym kraju WŁADZY, BO W BRAK KOMPETENCJI PRZY TYLU DORADCACH Z CIEA I INNYCH SŁUŻB OBCYCH KRAJÓW,  trudno jest uwierzyć 

Portret użytkownika brutal

tak samo mozna powiedzieć

tak samo mozna powiedzieć ,komu potrzrebny dom z lokatorami ? a u nas jak pozbywają się lokatorów ,te mendy spadkobiercy kamienic meldują tam elemen społeczny ci uprzykszają życie spokojnym lokatorom i szybko mają ich z głowy bez sądów bez szarpania ,tak samo jest na ukrainie wybiją sie wszyscy waleczni i agresywni populacja bardzo spadnie ,zostaną ci silnie wystraszeni a ci zgodzą się na wszystko i po zawodach tak będzie na całym świecie wtedy wejdzie nowy rząd i będzie wszystkich wystraszonych trzymał za morde od początku !!!! na tą chwile jest za dużo myślących i walczących przeciwników systemu dlatego wprowadzają zament do środka żeby walczyli między sobą np .jak polacy !!!! 

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem